Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gond az, ha a gyereket...

Miért gond az, ha a gyereket egy hétvégére a nagyszülőkre bízzuk?

Figyelt kérdés

Többektől hallottam, hogy milyen gáz ez, mert nem a nagyszülőknek szülünk!

Szerintem ettől még nem nekik szültem, de úgy tűnik nem mindenki gondolja így!


2013. dec. 2. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Csak annak gáz aki az utcára nem mer menni a gyerek nélkül. Nem vagyunk egyformák. A szülőknek is kell gyerek nélküli kikapcs.
2013. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem gáz, ez mindenkinek hasznos. Babának is, mert megtanul anyuci nélkül is ellenni, nagyiéknak is, mert akkor az unokájukkal lehetnek, és nektek is, mert lehet kis pihenőt beiktatni.
2013. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a gyerek jól érzi magát a nagyszülőknél, úgy semmi gáz nincs ebben.
2013. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk az se mindegy, hogy mekkora gyerekről van szó és milyen gyakran fordul elő.

Ha iskolás korú gyerekről van szó, akkor simán egy hétvége néha jó ötlet a nagyszülőknél. Ők is kiélvezhetik az unokázást és a szülő is szusszanhat kicsit, kikapcsolódhat, illetve jót tesz a kettesben lét apával.:)

De ha állandó jelleggel és egész kicsi, pár hónapos vagy 1-2-3-4 éves gyerekről van szó, akkor olyan kicsi gyereket még én se hagynék, nem is hagyok a nagyszülőre egy egész hétvégét. 3 éves a fiúnk egyébként. Mert az olyan kicsi gyerekek kevésbé tudnak még elszakadni a szülőktől, nehezebben lehet esetleg otthagyni őket és ha tényleg gyakran fordul elő valahol, akkor azért ott már valóban be-be szólogatnak, hogy kinek is szülte a szülő.

Szóval szerintem az arany középút teljesen rendben van. 1 hétvége néha, ha a gyerek is szeretné, nem a világ vége.

2013. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szernitem nem gáz, a gyerekek és a nagyik is igénylik egymás társaságot optimális esetben. Persze nem egy 0-másfél éves abáról beszélek, de kényszerhelyzet ilyenkor is teremtődhet. Az én lányom 2,5 éves volt, amikor először aludt mamánál, azóta egy-egy éjszakára rendszeresen elviszi, amikor a lányomnak is kedve van hozzá (vagy ha nekem ez segítség - ugyanis van egy 4 hónapos tesó, akivel rendszeresen kora reggeli dokihoz járásra vagyunk ítélve)
2013. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy hétvége nem gond, de sokan minden hétvégén a nagyszülkre bízzák a gyerekeket.

Hétkóznap meló, ovi, bölcsi, suli. Hétvégén meg amikor lehetne a gyerekekkel kicsit együtt lenni, akkor meg elpaterolják őket otthonról. Na ezzel nem értek egyet.

2013. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Igen, szerintem is időnként simán belefér. Nálunk a fiam imádja a nagyszülőket, Ők is a fiamat, úgyhogy ilyenkor mindenki boldog:)

2013. dec. 2. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi kb. havi 1-2x szoktuk 1 éjszakára átvinni a szüleimhez a gyerekeket, akik 7 és 4 évesek.

2 éves volt a kicsi, amikor először ott aludtak mindketten, előtte csak a nagy aludt ott 1-2x.

Nálunk mindenki örül ennek, a gyerekek többször kérik, hogy hadd menjenek át, meg a szüleim is mindig kérdezik, hogy mikor aludhatnak ott, csak mi is úgy vagyunk vele, hogy hétköznap meló-suli-ovi, így hétvégén tudunk csak tartalmas programot csinálni, viszont pikk-pakk elmegy az is :(

Az olyan gyerekretelepedős anyukákkal meg ne törődj, akik még akkor sem hagynák másra a gyereket, amikor pl. nőgyógyászhoz mennek. Ismerek ilyet, büszkén mesélte, hogy ő bezzeg milyen jó anya, mert a gyereke végignézhette, ahogy a nődoki turkál benne. Gratula...

2013. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem havi 1-2x, hanem 1-2 havonta 1x akartam írni, csak már nagyon fáradt vagyok :)
2013. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!