Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Abból, hogy mikor fordul át a...

Abból, hogy mikor fordul át a baba, lehet következtetni arra mikor fog elindulni?

Figyelt kérdés
például ha valakinek 4 hónaposan szépen forgolódik már a bébije, akkor 9-10 hónapos kora körül el is indulhat?írnátok tapasztalatokat. köszönöm
2013. dec. 2. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
NEm tudom, van-e összefüggés, az én kislányom 4 hónaposan forgott, 7-8 hónaposan egyszerre felült, felállt és mászott. Elindulni pedig pontosan 1 évesen indult el. Ritka az, hogy 9-10 hósan elindulnak. De nem lehetetlen.
2013. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hónaposan fordult hasról-hátra.

4 hónaposan vissza, hátról-hasra.

5 hónaposan kezdett el mászni.

10 hónaposan indult el.Most 11 hónapos,és már szalad.

Nem győzzük utolérni. :D

2013. dec. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lánykám 3 hósan fordult át hátról hasra, 4 hósan vissza, 13 hónaposan indult el.
2013. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Általában a gyors mozgásfejlődésű baba hamarabb tanul meg mindent, így forogni és járni is.


De szerintem fontos tényező lehet a személyiség is. Legnagyobb gyerekem pl. mindenben olyan "megfontolt", ő akkor indult csak el, amikor már teljesen biztos volt magában, ez tovább tartott (16 hónaposan), viszont szinte sosem esett el utána. Másik gyerekem korán kezdte, de olyan "hű bele balázs" módjára, sokszor esett, kockáztatott mindenben.

2013. dec. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam elég későn kezdett forogni, 5 hónapos kora után, de utána nagyon gyorsan fejlődött! 1 éves és már sétál.
2013. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kisfiam 3,5 hósan fordult először hátról hasra, most 4 hósan már egyfolytában forgolódik. persze nem siettetek semmit, nem okoz az se leli törést, ha 16 hósan kezd el járni. csak kíváncsi vagyok. köszönöm az eddigi válaszokat és a továbbiakat is örömmel fogadom
2013. dec. 2. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Lányom 7 hónaposan fordult meg, 11 hónaposan állt fel, 2 hete múlt egy éves már pár lépés megtesz kapaszkodás nélkül is :)
2013. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valami kicsi összefüggés lehet, általában a gyorsabb mozgásfejlődésű babák mindent előbb csinálnak. A tiéd elég ügyes, ha már 4 hónaposan forgolódik. Első babám 3,5 hónaposan fordult hasra, hátra csak 5,5 hónaposan. 1 éves kora előtt néhány nappal kezdett járni.

A második babám pontosan 5 hónaposan először hasra, két nap múlva hátára fordult, most épp 11 hónapos, és próbál járni. Egy lépést tud tenni, utána térdre ereszkedik, napok kérdése a dolog. :)

2013. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Az én lányom lusti volt, 7 hónaposan kezdett forogni. 10 hónaposan felállt, viszont egyből lépegetett is kapaszkodva és csak pár napra rá kezdett mászni is! 12 hónaposan már járt!

Egyik barátnőm kisfia most decemberben lesz 12 hónapos. 3 hónaposan forgott, 7 hónaposan felállt, viszont azóta sem indult még el maga, sőt, azt látom, hogy sokkal instabilabb, mint az én lányom volt ennyi idősen. Szerintem aki később kezdi ezeket, azok mást több ideig gyakorolnak, amitől ugyanúgy erősödnek, és a lépcsőfokokat végig kell járni, tehát én úgy látom, aki korábban jutott el a felállásig, az azt gyakorolja tovább, mert hát az egyensúlyhoz idegrendszeri fejlettség is kell, nem elég pusztán az erő és ügyesség. Szóval szerintem nem természetszerű...

2013. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 7 hetesen fordult először hasról-hátra.Majd hátról hasra 3 hónaposan.Mászni 6 hósan kezdett.9 hónaposan egyedül járt.Na a Kicsi ő nem.Ő kis nyugis baba.7 hónapos most,de csak pár napja kezdett el kúszni.Csinál mindent,amit ennyi idősen tudni kell,de csak megfontoltan,lassan.:)
2013. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!