Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másoknak is ilyen nehezen...

Másoknak is ilyen nehezen alszik el a picije?

Figyelt kérdés
Ahogy beteszem a kiságyba, elkezd vergődni, de szó szerint. A kis kezeivel hadonászik, a fejét rángatja, tartom a cumit a szájában mert attól megnyugszik, de sokszor kiveri a szájából a cumit azzal, hogy rángatja a fejét, vagy a kezével hadonászik. Akkor rögtön elkezd sírni. Olyan mintha hogy mondjam "ideggyenge" lenne a gyerek, mármint görcsösen vergődik. Másoknál is előfordul ez? Tudom, hogy nem fáj semmije, mert a pelenkázón még mosolyog, meg gagyog, felöltöztetem, letenném aludni és akkor kezdődik a hiszti, Van, hogy 1-2 órán keresztül altatom, mire nagy nehezen álomba szenderül. 11 hetes amúgy, és olyan mintha "ideges" lenne attól, hogy neki most aludnia kell. Létezik ez?
2013. dec. 3. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:

nàlunk is volt ilyen idõszak. hason alszik? ezentûl tedd hanyatt,adj a kezébe egy kispàrnàt,azzal àlomba borkózza magàt.

ha hanyatt alszik most,akkor hasra tedd. vagy az oldalàra.

2013. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
esetleg nem lehet,h.csak nem àlmos?
2013. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy nem álmos, mert amikor hulla fáradt, akkor is vergődik. Hason nem tud aludni, utál hason lenni, oldalra fordítva szoktam altatni, de úgy is sokáig vergődik... Ha hasra teszem rögtön ordít...
2013. dec. 3. 12:18
 4/10 anonim válasza:
Szoptatod vagy tápszeres? Ha szoptatod,a ciciden se szokott elaludni?
2013. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az én babámnak is volt ilyen időszaka. Sőt szinte havonta változott az altatási szokás nálunk. Egyszer csak bekellett tenni az ágyába és elaludt, máskor kocsiban kellett tologatni, megint máskor itatni kellett és közben elaludt, szerintem most nem felel meg a babádnak az, hogy csak beteszed a kiságyba, próbáld meg picit ringatni, vagy kitalálni más módszert. Folyamatosan változnak az igényeik a babáknak. Én is makacsul ragaszkodtam ahhoz, hogy igenis kiságyban fog aludni, de ezt kénytelen voltam feladni, mert bár 3-4hónapos koráig egy álom volt az altatás, mert könnyen elaludt, de ez egyik napról a másikra megfordult, és ilyenkor nincs mese, alkalmazkodni kell, bár ha birod, akkor kitarthatsz és hagyhatod nyűglődni, amig el nem alszik, de én ezt nem birnám csinálni..
2013. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én fiam 7 hetes és ugyanezt csinálja. a szívem szakad meg hogy nem tudom olyankor megnyugtatni sem. óvatosan le szoktam fogni a kezét de csak annyira hogy ne legyen neki kényelmetlen mert akkor elkezd még jobban sírni, közben fogom a szájába óvatosan a cumit simogatom a homlokát körkörösen és énekelek neki, na ez így egyszerre be szokott általában jönni. ha mégsem akkor felveszem hogy a feje a két mellem között legyen hogy hallja a szívverésem, felváltva jobbra-balra és fel-le ringatom óvatosan, de határozottam, ugyanolyan ritmusban, ez viszont mindig beválik. háton alszik amúgy mert nincs még kifejlődve rendesen a csípője és így kell altatnom. ekkor már a cumi is kiesik a szájából és 6 órán keresztül meg se mukkan.
2013. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a fiam. most 22 hónapos, van h 1 óràn keresztül altatom :((
2013. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tápszeres, de azt olvastam az aludj jól gyermekem c. könyvben, hogy nem jó cicin altatni... Mert ahogy elalszik a baba, úgy is akar felkelni. Ha tehát cicin alszik és arra kel, hogy nincs cici, akkor megijed... stb. nem egyszerű...
2013. dec. 3. 15:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves anyukák, akik hasonló gondokkal küzdenek... Tegnap hallottam, hogy létezik ez a jelenség, és úgy hívják, hogy mozgásvihar. Ami azt jelenti, hogy a kicsi még nem ismeri a saját határait, és megijed a saját kezétől, ahogyan maga előtt kalimpál. Ha már fáradt és tényleg "csak" az a baja, hogy fáradt, akkor be kell póláyzni, egy nagyobb textil pelenkába, szépen a kis kezeit maga mellé szorítani, hogy ne tudjon hadonászni vele, és akkor könnyebben megnyugszik... Most kipróbáltam, és valamennyit tényleg segít. Akkor viszont ha nem akar aludni, mert még nem fáradt (akár éjszaka is), akkor semmit sem ér a bepólyázás... Hát kb. ennyit sikerült utánajárnom a dolognak.
2013. dec. 3. 15:29
 10/10 anonim ***** válasza:

7es vagyok. Picike korában mi is próbáltuk a pólyát, semmit nem ért. Ha fejen álltam, sem bírtam elaltatni. 1-2 hetes korában volt, h 2x20 percet aludt napközben. Az idő alatt, amig fent volt, csak ordított. (pedig tuti h álmos volt)

Remélem ti sikerrel jártok!

2013. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!