Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van kiút ebből az éjszakai...

Van kiút ebből az éjszakai cumizás gondból? Már nehezen bírom.

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos. Pici korában én erőltettem rá a cumit, mert gyönyörű szépen elaltatta magát vele. (A nagyobb gyermekem is csak 2 éves, neki sosem volt. Igaz, őt nem zavarta semmi az elalvásban, és őt még tudtam ringatni fél óráig is...)

Egy darabig elég volt csak egyszer bemennem hozzá éjjel 1-2 körül, hogy visszaadjam a cumit, majd 5-6 körül ismét, de akkor már enni kért.

Mostanában viszont 5-6 alkalommal is nyöszörög, fel-felsír, melyre elég, ha csak a cumit adom a szájába, keresgéli. Nem hinném, hogy éhes, mert 5-6 körül, vagy volt példa korábbi ébredésre is, amikor tényleg éhes, nem alszik vissza, hanem sír, olyankor enni kap.

Néha-néha semmi gond, csak a hajnali evésre kell mennem hozzá. Lehet, hogy fogzás, mozgásfejlődés, tudom. De mégis, én már nagyon nehezen bírom, hogy kb. 1-1 órát alszom csak egyhuzamban, majd meg van törve az egész.

Van valami tippetek, azon kívül, hogy tegyek több cumit mellé, hátha megtalálja? Mert az nem jött be eddig.


2013. okt. 9. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz ott aludni vele?

A fiam is ezt csinálta, mi egy szobában aludtunk, úgy, hogy a kiságyát magam mellé húztam, így ha felsírt, csak benyúltam a kiságyba és a több cumiból találtam egyet és a szájába dugtam. Állítólag már álmomban is vissza tudtam adni neki. Ezt azért írom, mert a férjem mondta, hogy fel sem keltem rá, csak adtam neki a cumit (ő fent volt és pont látta).

2013. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pont azért költöztünk ki pár hónapja a nappaliba, mert úgy vettem észre, zavarjuk.

Elvileg be tudok menni hozzá aludni, de akkor meg a férjem alszik egyedül a nappaliban, ez meg nem egészséges egy házasságban. Szóval maradnék a férjem mellett. :-)Valami másra gondoltam, ami beválhat, vagy valami ötlet, hogy miért van ez. Vettem világítós éjszakai cumit, de akkorra már nem is világít (Mam), másrészt kis sem nyitja a kis szemét.

2013. okt. 9. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:

A világítós cumi azért világít, hogy Te megtaláld a sötétben, nem azért hogy ő megtalálja. :)

Sajnos receptem nincs. A két nagyobb gyerekem volt cumis, ők 8-10 hónaposan megtalálták és visszatették, ha kellett, csak néha volt, hogy kiesett az ágyból, és akkor nem találták meg.

Amúgy együtt érzek, a legkisebb gyerekem hasonló sűrűséggel ébred még mindig, pedig már 16 hónapos. Én a franciaágy mellé tettem a kiságyat, ameddig bírom, addig oda teszem vissza, ha meg kidőltem, akkor bevesszük magunk közé. (Hajnal tájban). Kb. így. És délután lefekszem, amikor csak tudok.

2013. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt hasonló gondunk, mondjuk 8 hónapos korára már megtalálta magától a cumit, nekünk olyan 6-7 hónapos kor körül volt gond. Én úgy oldottam meg, hogy kb 6-8 cumi volt a kiságyba, és egyet biztos megtalált közülük.
2013. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj a világítós cumival, hogy én sem találom meg. :-) Buta átlátszó színe van, ami rendben is van, míg világít, de éjszaka közepére elveszti az erejét, és nem találom meg olyan könnyen, mint a sötétkék cumit pl. a fehér lepedőn. Arról nem is beszélve, hogy ráfekszik a cumikra, és zokon veszi, amikor alányúlok keresgélni, nem csak finoman a szájába kerül a cumi. :-)
2013. okt. 9. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát a gyereknek volt vagy 10 cumija, imádta őket, világítósak is voltak, vitte mindet az ágyba, amerre nyúlt, cumi volt.

Lehet szeparációs szorongás is, ellenőriz, megvagy-e.

2013. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogyan "tanítottátok" meg, hogy megtalálja magától? Nálunk 3 db van a feje körül, de néha ráfekszik, illetve az is baj, hogy hamar bemegyek, az első nyekkre, és rögtön beadom neki? Attól félek, ha sokáig hagyom, felébred, vagy sír, és nehogy felébressze a nagyobbat. De tudom, így meg nem adok neki lehetőséget, hogy önmaga megkeresse... ördögi kör...
2013. okt. 9. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:
nincs vilagitos cumid?Bar nalunk nem tudom amiatt e de megtalaja mar szerencsere,nagyon ritka az hogy fel kel kelnem hozza ejjel.
2013. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lányom ennyi idősen megtalálta. A MAM világítósa szerintem, ha jól fel van töltve akkor kb 6 órán át világít. Egyébként tudok olyan 2,5 évest aki nem volt hajlandó meg keresni a cumit, meg várta a szülőket,hogy neki adják, addig sírt..

Egyébként én inkább a fogra gyanakszom. Adsz neki valamit a fogára?

2013. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fogra nem adok semmit egyelőre, bár lehet, meg kellene a chamomillát próbálni nála. Bár most más miatt kapott este Nurofent, de olyankor sem mindig jó az alvás.

Ma éjjel viszont fél 5-ig csend volt, utána is csak enni kelt 6 körül, szóval tud ez jobb is lenni.

Na, de majd csak alakul, köszönöm mindenkinek, szerintem megpróbálom majd a Chamomillát a fogára, hátha jobban alszik!

2013. okt. 10. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!