Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő a baba születése...

A védőnő a baba születése után jönni fog mindig, vagy nekem kell majd külön hozzá és külön a gyerekorvoshoz vinni a picit?

Figyelt kérdés

A kérdésem azért vetődött fel,mert egy nagyon kieső faluhoz tartozunk és egy nyűg menni már terhesen is hozzá(busz nincs,nem 1km-ről van szó...)

Orvosom,leendő gyerekorvos máshol van,ahová rendes buszjárat van és közelebb is van.Oda át nem jelentkezhetek az ottani védőnőhöz,mert nem arra a körzetre szól a lakcímem.Ismerőshöz nem tudunk bejelentkezni.

Ha ő jön mindig házhoz az "nem zavar" mert amúgy rendes,bár segíteni nem hiszem,hogy sokat tud majd.



2013. dec. 4. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol ugyanúgy van szabályozva. A védőnőnek kell kimenni, csak egyes védőnők ezt nem tartják be.
2013. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
mi kisvárosban lakunk, itt 6 hetes koráig hetente jött, majd 1 éves koráig havonta. Plusz ott van a havi gyerekorvosi státuszvizsgálatokon is. Valamint tudom, hogy pl. itt a környező tanyavilágba is kimennek, általában meghatározott napokon járják végig.
2013. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban nem lehet választani sajnos.Pont határon lakunk,a szomszédom már járhat a kisvárosba,mert neki oda szól a lakcíme,nekem meg nem,mert én a másik település első háza vagyok.Szuper :-(

Olyan nagyon eddig nem vettem hasznát,majd átgondoljuk,hogy ezek után mi legyen.Köszi még egyszer a tapasztalatokat!

2013. dec. 5. 12:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Én lemondtam, mert feleslegesnek ítéltem. A gyerekvédelem valóban kijött egyszer (előre egyeztetett időpontban), konstatálták, hogy a gyerek korának megfelelő fejlettségű, közművek rendben, lakás rendben, oltások rendben. Soha többet nem hallottam felőlük.
2013. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Neked is köszönöm szépen,szerintem én is így fogok tenni.

Ha lehetne választani,akkor nem lenne gond,de már terhesen is nehézkes eljutni hozzá és hol van még az igazi hideg,amikor "szétfagyok" abban a jó pár kilométerben.

2013. dec. 6. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!