Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes jogi útra vinni ezt...

Érdemes jogi útra vinni ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Amikor megszületett a kislányom, páromnak toxin mérgezése volt, az utolsó utáni pillanatban szült, császárral (Nem indult be a szülés a mérgezés miatt). Már a szülés előtti leletekből a szülést megelőzően 2 hónappal lehetett volna tudni, hogy itt baj van, nem voltak jók az értékei, de nem is a legutolsók, már az előtte levők sem, de a védőnő mindent rendben talált többször is. Kinézetre is lehetett volna gondolni, hogy baj van, ugyanis közel 90 kilós lett a párom a vizesedés miatt (60 kiló volt a terhesség előtt), már a szülést megelőzően ruhák, cipő nem ment rá, mi furcsálltuk ezt a jelenséget, nekünk első gyermekünk, nem gondoltunk rosszra, de az ő szülei, és az én szüleim már akkor mondták, hogy valami nincs rendben, de mi a védőnőre hallgattunk, mert ő ért elvileg ezekhez a dolgokhoz. (Ő nem vett észre semmilyen rendellenességet, mondta az ellenőrzésekkor, hogy majd elmúlik a vizesedés, minden rendben) A szülést követően párom intenzív osztályra került, napokíg nem láthatta a babát, nem tehette mellre sem, ezért a baba nem tanult meg rendesen szopni, bimbóvédővel is kínlódás az evés. Kb. 1 hónapíg csak cumisüvegből tudott enni, 4 féle mellszívót is kellett venni, hogy le tudjunk fejni tejet. A.szülést megelőző hetekben a méhlepény már nem tudta táplálni a babát, fogyott kb. fél kilót. Most 2 hónapos a baba, de amióta itthon van, nem tudtam magam kipihenni, a konyhában alszok már, de nem tud 2 óránál tovább aludni a baba, állandóan sír, páromnak kell nyugtatgatnia, de mivel ő sem tudja kipihenni magát, kezd kikészülni. Ha a védőnő a leletekből időben észrevette volna a mérgezést, ezek a dolgok mind elkerülhetők lettek volna, és nem került volna veszélybe mindkettőjük élete. Családtagok, ismerősök sokan kérdezik, hogy miért nem pereltük még be a védőnőt, orvosnak is az első kérdése az, hogy ki a védőnő, ugye már nem dolgozik? Mi hogy jöhetnénk ki egy ilyen perből, érdemes elindítani? Ha ez velünk előfordult, ki tudja még hány ember van veszélyben nála...

2013. febr. 28. 01:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szomorú hogy ez történt veletek, de nem látom az okot hogy miért is kéne perelnetek.

Nézzük csak. Írod hogy szülés előtt 2 hónappal már gondok lehettek.

Milyen értékek nem voltak jók?? Vérkép? Vagy mi? Mert azt nem írod.. A legtöbb nőnek a terhessége alatt változik a lelete. Van aki ekkor lesz magas vagy alacsony vérnyomású, holott terhesség előtt mindig normális volt. Van akinek a terhesség alatt nagyon alacsony a vastartalma. Ahogy nekem is az volt. Van aki terhesség alatt asztmás lesz, vagy ekcémás. Jó magam is terhesség alatt légzési problémáim voltak ami sem előtte, sem utána nem lépett fel. Szóval milyen értékek azok amik szerinted nem voltak jók de sem az orvos sem a védőnő nem vett észre?

Írod a kinézetet is. Az igazság az hogy sok anyuka elhízik a terhesség alatt. Én 60 kilóval indultam és 86 kiló voltam amikor a fiam megszületett. 7 hónapra olyan vizes volt a lábam, hogy cipőt nem is tudtam felvenni. Akárcsak a feleséged. Ez is a terhesség egyik tünete. Sok ismerősöm van akik szintén terhesség alatt vizesek lettek. Volt aki elég komolyan. Így a kinézet sem lehet indok hogy baj van. A terhes kis mamik főleg akik szerint "én kettőnk helyett is eszem" híznak és vizesednek.

A feleségednek volt egy terhességkönyve. Ha rendszeresen járt vizsgálatra (biztos vagyok benne hogy járt) akkor abban benne van, hogy mennyit hízott a legutóbbi vizsgálat ideje óta. Esetleg az orvosa tehetett egy megjegyzést hogy egy kicsit elhízott..De végül is nem egyedi eset.

A toxin mérgezés a várandósság második felében alakul ki.

Mivel a betegség okát a mai orvostudomány nem ismeri, és nem sok terhességnél jelentkezik, így az orvosok, védőnők ha tudják is a fő tüneteit nem kapcsolják össze, mert a tünetek előfordulhatnak alapjáratban is.

Ahogy írtam a magas vérnyomás, vizesedés, hízás ezek mind olyan tünetek amik szinte minden kismamánál előfordulnak. De a toxin mérgezés nem.

Végül is milyen indokkal perelnétek? Sajnálatos hogy a feleséged toxinmérgezésben szenvedett, de elmondhatjátok hogy szerencsések voltatok. Mert súlyosabb esetben akár halál is lehetett volna.

De ha mindenáron perelni akartok akkor nagyon jó ügyvédre lesz szükségetek. Nehéz lesz bizonyítani hogy a fent leírt tünetek a vizsgálat ideje alatt még benne volt a normális terhességi tünetekben vagy az már Terhességi toxaemia volt amit nem vettek észre.

2013. febr. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%

Hát én sem látom igazán az indokot!

Az, hogy egy kismamának nem jók az értékei, sok esetben előfordul. De gondolom a következő két hónapban is látta még orvos, védőnő!

Barátnőmnek a 30. héttől volt magas a vérnyomása, vizesedett, de figyelték, mást nem igazán tudtak tenni, mert veszélyesen, kiugróan magas nem volt az érték!

Az meg,hogy sokat hízik valaki, egy dolog. Én vizesedés nélkül is 26 kg-ot magamra tudtam kapni!

A barátnőmnél a kiírt időpont előtt 3 héttel be akarta fektetni a doki, mert fehérje is volt már a vizeletében. Ahogy befeküdt volna, előtte lévő éjjel kapott valószínűleg egy enyhe stroke-ot. Erős fejfájásra ébredt, és lebénult az arca egyik fele. Azonnal kórház, császár, a baba jól volt, a barátnőmet kellett még félévig rehabilitálni.

Látod, náluk azért nagyobb baj, de esze ágában sem volt az dokit hibáztatni. Figyeltek rá, és mégis órák alatt meg lett a baj! Sőt, ő mivel végig magasabb volt a vérnyomása , vett otthonra vérnyomásmérőt és mérte magának!

Az meg,hogy sír a baba, normális ám! Lehet,hogy hasfájás, anyás, bármi! Ez szinte minden babánál így van, ezt azért ne fogjuk a szülésre!

2013. febr. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Azt, hogy érdemes e perelni egy ilyen ügyben, nem tudom. De megnyugtatásképpen írom, hogy nem biztos, hogya babátok a mérgezés miatt nyűgös és nem alszik. Vannak ilyen típusú babák, akik alig alszanak éjszaka. Lehet, ez egyik hétről a másikra megváltozik, ahogy nő a kicsi, de simán lehet, hogy 1-1,5 éves koráig nyűgös, rossz alvó baba lesz. A szopizáshoz pedig szoptatási tanácsadótól kérjetek segítséget. Nagyon segítőkészek és csodákra képesek! :)
2013. febr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
43%
Nincs indok a pereskedésre.
2013. febr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%

Figyelj, szerintem sem érdemes perelni, ezek nagyon nehezen bizonyítható tünetek, a terhességi toxémiának ugyanis vannak lehetséges tünetei, gyanújelei, amelyek külön-külön vagy együttesen fennálnak, amelyek utalhatnak a mérgezéses állapotra. De csak utalhatnak, és lehetséges, ezért ez így nem konkrét. Lehet, hogy valakinél megvan az összes tünet, és mégsincs baja, lehet hogy valakinél egy tünet is elég. Én tudok sajnos rosszabb kimenetelű történetet, ott a baba nem maradt életben, és ők sem pereltek, nem lett volna értelme.

Szerintem nagyon-nagyon örülj neki, hogy a baba is és a mama is jól vannak, nem lett semmi bajuk.

Ha a védőnő hamarabb észrevette volna a mérgezést, nem kerül veszélybe az életük, de végül is időben észrevették és segítettek rajtuk.A baba síróssága meg nem ennek a következménye, ez természetes dolog, inkább őrá koncentráljatok most. Lehet, hogy hasfájós, lehet hogy érzi rajtatok a feszültséget, azért nyűgös ő is. Próbáljatok neki nyugodt környezetet biztosítani, kérjetek segítséget(pl. nagymama) ahhoz, hogy ti is tudjatok kicsit pihenni. A babának nyugodt, kiegyensúlyozott szülőkre van szüksége.

És még egy: lehet, hogy a védőnő hibázott, esetleg nyugodtan át lehet vele ezt beszélni, hogy még egyszer ilyen ne forduljon elő. De bennem az is szöget ütött, hogy azt írtad, a szülést megelőző hetekben a méhlepény már nem tudta táplálni a babát. Na ezt viszont az orvosnak nem kellett volna észrevennie? (UH flowmetria)

Szóval koncentráljatok a babára, egymásra, és sok boldogságot!

2013. febr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Én ha már perelnék (amúgy szerintem sem érdemes) nem a védőnőt hanem a dokit mert neki a kötelezettsége ezeket észrevenni mert amikor a Párod vitte a leleteket a terhesgondozásra akkor kellett volna látni hogy baj van.

A védőnő nem orvos ő csak átnézi max a leleteket.

2013. febr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Röhögve fogják visszadobni az általad benyújtott kérelmet!

Mellesleg egy pereskedés évekig is elhúzódhat, ráadásul mivel a ti ügyetek nem vészes ezért valószínűleg tologatva is lesz alapból és hiába nyújtottad be hamarabb, ha jön egy komolyabb ügy akkor az fog elsőbbséget élvezni.

De amúgy is.. Ki lennétek engesztelve ha pl másfél évvel a történtek után kaptok egy kis pénzt? (nem fogtok, csak elméleti síkon kérdezem) Attól meg nem történtté fog válni a párod és a baba szenvedése? Jobban fog tőle aludni? Ti jobban fogjátok érezni magatokat? Az orvosi/védőnői mulasztás mindig benne van a pakliban, de ha mindenki perelne és nyerné is a pert akit valamilyen kár ért, hát maradjunk annyiban nem sok kórház lenne/sok ember nem dolgozna az egészségügyben.

Gondolj bele mennyi pénzt és energiát kellene beleölni ebbe az ügybe! Nem lenne egyszerűbb örülni, hogy a történtekhez képest a baba és az anyuka is jól vannak, túltenni magatokat rajta és azt az energiát + időt + pénzt amit a pereskedésbe tennétek a babára fordítani?


Nem témába vág, de ne költözz ki a konyhába, tudod néha az apuka is felkelhet éjjel a gyerekéhez, így talán az anyuka is tudna néha picit többet aludni és nem borulna ki idegileg!

2013. febr. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Inkább orvos felelőssége. Én toxémia gyanús voltam, de ugye a 36. héttől kötelező NST-re járni. Ott mérnek vérnyomást, nézik, hogy van-e fehérje a vizeletben. Nekem magas volt a vérnyomásom, de nem volt fehérje a vizeletben, az orvos mégis befektetett. Az NST nem véletlen van, ott az orvosnak kell cselekednie, ha a toxémia bármely tünete jelentkezik egy kismamánál.
2013. febr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Orvosnak az volt az első kérdése hogy ki a védőnő? Komolyan? Azt tudod hogy ebben az ügyben a doki sokkal jobban hibás? Milyen èdes hogy még hárítja a felelőséget:)

Egyébként úgy van ahogy az egyik hozzászóló írta, ilyen kezdeményezést valóban kiröhögnének. Tudod naponta hány ilyen történik? Meglepődnél!

És tényleg költözz vissza a szobába és néha te is kelj fel a gyerekhez, mert ha mindig csak az anyuka csinálja akkor jóhogy kiborul!

2013. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Mik ezek a lepontozások? Teljesen normális hangbemben teljesen normális válaszok jöttek, ki az az észlény aki ezeket lepontozza, de komolyan? Szárnyal a színvonal!


De hogy a kérdésre válaszoljak: nincs értelme perelni, hosszadalmas lenne és tényleg nem kapnátok semmit és tényleg kelj fel te néha a babához!

2013. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!