Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érti meg egy gyerek...

Mikortól érti meg egy gyerek ha rácsapok a kezére?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos és az a gondom, hogy amikor szopizik akkor a másik mellemet csípkedi, erősen megmarkolja ami nagyon fáj. Hiába mondom neki mérgesen, hogy nem és tolom el erőszakosan a kezét csak nevet mintha játszanánk és nem hagyja abba. Csináltam már azt is, hogy ilyenkor otthagyom és nem szoptatom tovább de nem zavarja akkor megy játszani és később bepróbálkozik hátha kap még. Már csak az jutott eszembe, hogy rácsapok a kezére ( persze nem erősen ) hátha abból tanul de nem akarom bántani ha úgysem érti, hogy miért van...
2013. dec. 4. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem fog hatni a rácsapás. adj valamit a kezébe, hogy azt markolássza.
2013. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
A babák még főleg az érzelmekre reagálnak, és ahhoz kapcsolják később a szavakat, de egy ilyen idős gyerek már bőven ért szavakat is. Ha rákiabálsz dühösen, hogy nem szabad, az a legjobb, azt biztosan megérti. Csak nem egyszer kell ezt csinálni és aztán annyiban hagyni, hanem egész addig, amíg le nem szokik róla. Nem szabad elmosolyodni közben, akármit csinál meg akármilyen cuki, mert akkor tényleg azt hiszi, hogy játék. De ha kicsit rácsapsz a kezére, az is lehet hatásos. Vagy fogd le a kezét végig, amíg szoptatod.
2013. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Fogd az kezét miközben szoptatod, vagy adjál neki valamit. Amúgy meg egy lassan egy éves gyereknek csak reggel és este kell szopnia, nem hiszem, hogy reggel kómásan, meg este fáradtan ilyen élénk.
2013. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
A gyerekek utánzással tanulnak. Ha így érvényesíted az akaratod, hogy megütöd, akkor majd ő is így fogja, tehát verekedős gyerek lesz. Emiatt sok nehézséget zúdítasz rá. Próbálj inkább finom eszközzel nevelni. Fogd meg a kezét, ha szopiztatsz, vagy fedd be valamivel a másik melledet addig. Tehát ne erősebb legyél a gyerekednél, hanem okosabb.
2013. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Utolsónak mondanám, had szopjon az a gyerek ha van mit, annál egészségesebb lesz!

Egyébként nálunk az vált be, hogy a kezére terítek egy textilpelust vagy odaadok egy gyömöszölhető szundikendőt. így nem cibálja a saját fülét. Rácspni fölösleges trauma mindkettőtöknek és nem szabad, hogy a szoptatás kellemetlen legyen bármelyikőtöknek is.

2013. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogy milyen béna vagyok, nem is tudom miért nem jutott eszembe, hogy valamit a kezébe adjak addig. Következő alkalommal kipróbálom. Amúgy reggel és este is ezt csinálja :-) Rendesen csak ezekben az időpontokban eszik ciciből de nap közben is igényli még az elalváshoz és mivel még szerencsére van tejem hát nem vonom meg tőle teljesen ha ő így szereti. Mindenkinek szép napot, a zöld kezek mentek.
2013. dec. 4. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is ez van, ilyenkor és ha ütöget (soha nem dühből, csak úgy) akkor megfogom a kezét és miközben mondom, hogy nem szabad, mert fáj, csak simi és simító mozdulatokat teszek vele. Simán megtanulta, soha nem emelt kezet más gyerekre sem, ahogy nem is harapott soha. Agresszió agressziót szül. Eddig mindent normál hangon el tudtam mondani neki, ha kellett 20x, nem áll fel az etetőszékben, nem mászik az asztalra, nem pakolja a szekrényeket, csak azt az egyet, amit szabad, sehol nincs gyerekzár. Szép szóval és türelemmel hosszú távon többre mész.
2013. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Latom megvan mar a megoldas. Meg csak annyit, hogy hiaba csapnal ra a kezere nevetnio fog azon is. En a palusara utottem ra, amikor a kanape tamlajara maszott volna. Mielott meg barkinel kiverne a biztositekot: moshato pelenka, hatalmas csomag es jol kong :) Ellenben megerezni persze nem erzi meg. Olyan jot rohogott rajtam a kis torpe!


Utolso annyira jo olvasni, amit irtal! Olyan jo lenne, ha lenne ennyi turelmem, mint neked :( En mondom, es mondom es mondom neki, de semmit nem er. A konnektorral szorakozik meg mindig, annak ellenere, hogy soha nem hagyom! (bocsanat az OFF-ert)

2013. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Úgy néz ki bejött a módszer, még egyszer köszi. Utolsó teljesen együtt érzek veled. Már lassan három hónapja szedem le türelmesen minden nap a szárítóról vagy a konnektorról és mondom neki, hogy nem de még mindig megcsinálja minden egyes nap és ha szólok mintha falnak beszélnék. Elviszem visszamegy. Szerintem ez is gyereke válogatja dolog. Van aki akaratosabb és csak azért is és van aki elfogadja, hogy a nem az nem :-)
2013. dec. 4. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!