Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjam még az antibiotikumot?

Adjam még az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Szombat óta kapja az aktil duo nevű antib. mandulagyulladásra kapta. 7 napos kúrát mondott az orvos, ma 5. napja szedi. Az ínye vörös gyulladt , gennyes tőle.Már úgy sajnálom szegény se enni se aludni nem tud.nagy baj lenne ha csak 5 napig adnám 7 helyett?
2013. dec. 4. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, baj lehet! Az antibiotikumos kúrát muszáj előírás szerint beszedni, az utolsó szemig. Honnan veszed, hogy attól gyulladt az ínye? Bocsi, de nem értem az összefüggést.
2013. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vissza kell vinni az orvoshoz, mert vélhetően kaptok másik antibiotikumot

nálunk amikor kiderült az érzékenység az egyik típusra, akkor az ügyelet azt mondta, hogy azonnal hagyjam abba az adását, mert nagyon súlyosak a tünetek és adtak más gyógyszercsoportba tartozót, de azt is mondták, hogy ha még 1 napig bírta volna, akkor már nem kellene másik. Amire allergiás volt, élete végéig kiiktatjuk.

ha ilyen jellegű panaszt okoz, akkor orvossal egyeztetve szabad leállítani és szükség esetén másikat szedni

2013. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
onnan veszem hogy elvittem a fogorvoshoz meg háziorvoshoz is meg a védőnő is volt nálunk tegnap és mindegyik azt mondta hogy az antibiotikum miatt van! :(
2013. dec. 4. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Értem, erre nem gondoltam, bocsánat. Akkor én is visszavinném azonnal az orvoshoz, majd ő megmondja, mi legyen.
2013. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma vittem vissza háziorvoshoz és azt monda adjam neki tovább . majd utána helyrejön a szája. Addig én meg megőrülök.
2013. dec. 4. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem adod végig az antibiotikumot, akkor megvan az esélye, hogy nem pusztul el az összes baktérium a szervezetében, ami a mandulagyulladást okozta és újra kiújul neki a fertőzés. Ezért kell egy antibiotikum kúrát mindig végigcsinálni.

De egyébként igazából ugyanakkor, ha bármilyen problémát okoz egy antibiotikum, akkor pedig az orvosnak ilyenkor másikat kéne írni, aminek ugyanez a hatóanyaga, amitől lehet hogy nem lenne ilyen ínyproblémája, ugyanakkor helyre is jönne a mandulagyulladásból.

Szóval igazából nem tudom, én mit tennék a helyedben.

Fájdalomcsillapítót ha adsz neki, attól nem lesz jobb az ínye?

2013. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem jobb a fájdalomcsillapítótól sem ,este is adtam neki de fél óránként felsírt hogy fáj neki.Kenegetem is neki de nem igazán használ rá semmi.
2013. dec. 4. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nyelvem lett tiszta seb az antibiotikumtól, és írt is másikat a doki, mert se enni, se inni, se beszélni nem tudtam. Kenegesd neki pl. fogzáskönnyítővel, tudom, hogy nem erre van, de fájdalomcsillapító.
2013. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!