Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitsegre szorulok (? )

Segitsegre szorulok (? )

Figyelt kérdés

Elso gyerek, 12 napos es a bal szeme nagyon csipasodik es be is pirosodott. Mitol lehet ez es mit tehetek, hogy elmulasszam?

Hetfon kell menjunk az orvoshoz. Nem volt senki a kozeleben rajtam es a ferjemen kivul. Nagyon aggodom. Torolgettem a szemet nedves kendovel (en nedvesitettem be tiszta vizzel). A jobb szemenek semmi baja, csak a bal csipasodik es nem tudja kinyitni miatta.

Mit tegyek? Barmilyen tanacs jol jon. Elore is koszonom!


2013. dec. 5. 03:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szinte minden babádnál előfordul, mi Septosyl (vény nélküli) szemkenőcsöt használtunk, a második kenés után már meg is gyógyult. Kamillával nem szabad!
2013. dec. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szia! az én kisfiam is így született, és nem használt a szemcsepp. Könnycsatorna átmosásra küldték volna, mikor elkezdtem masszírozni neki a belső szemzugát. pár nap alatt magától helyrejött! Próbáld ki! Sok sikert!
2013. dec. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Julie S ***** válasza:

Nálunk is csipásodott párszor az első egy hónapban. Én anyatejet csepegtettem bele neki és 1-2 nap alatt helyre is jött. Ha nem használt volna, akkor doki és szemcsepp, de erre végül nem volt szükség.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


[link]

2013. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A lányomnak én anyatejet csepegtettem bele, illetve azzal törölgettem le!!El is múlt tőle!!
2013. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tiszta vízzel törölgesd neki, ne kamillával ! Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy nem szabad kamillázni.


Nálunk könnycsatorna elzáródás okozott ilyen problémát.


Ha elmész gyerekorvoshoz ír fel szemcseppet. Egy ideig azt kell használni. (nálunk az egyik szemére hatott, másikkal könnycsatorna tisztításra mentünk)

Ha nem használ ír beutalót a kórházba könnycsatorna tisztításra. Maga a tisztítás pár perc alatt meg van.

Ez elég gyakori probléma csecsemőknél.

2013. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen, de az anyatejet nekem is említette a védőnő, hogy jó a szem váladékozására is (én előtte csak "orrcseppként" hallottam). Egy próbát megér, ha úgyis csak hétfőn tudsz orvoshoz menni.
2013. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Anyatejet cseppents a szemébe, naponta többször és felforralt majd lehűtött vízzel töröld naponta többször, kívülről befelé a nózija felé, hogy ne vidd hátrafelé a bacikat!!!! Ez fontos!
2013. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nekünk is volt kb ennyi idősen és a védőnő vizes vattát ajánlott hogy azzal kenjük a szemét de kívülről befelé így kijön.felforralsz vizet vagy jó a babavíz is.nekünk sikerült most már semmi baja 2 nap alatt elmúlt neki.most 2 hónapos.
2013. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszat!

Anyatejet cspegtettem bele es mara teljesen elmult! Koszonom!

2013. dec. 7. 02:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!