Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babafürdőkádat vegyek?...

Milyen babafürdőkádat vegyek? újszülöttnek? Az a jobb, ha te tartod a babát vagy ha olyat veszek amin tajrta a kád a fejét

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a biztos,ha te tartod a fejét!Mi sima egyszerű,mezei műanyag kiskádat vettünk! 8hós koráig abban fürdettük,aztán utána már amikor stabilan tudott ülni,akkor már a nagykádban!
2009. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz én már rég szültem...Nekem csak egy hagyományas kádam volt,és fogtam a gyerköcöket benne.A sogórnőm nemrégiben szült.Ő is hagyományos kiskádat vett,de vett bele olyat,amibe bele ültette a lányát.Az ő lánya imádta az első perctől kezdve.Hát hogy mi a neve,passz...de hátha tudja majd itt valaki.Ez annyival kényelmesebb,hogy szabad mind a két kezed,és nem kell félned,hogy kicsúszik a baba a kezedből.
2009. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk sima kiskádunk van, annyira szeretem így fürdetni.Élvezem hogy foghatom.Mostmár a lányom is nagyokat viháncol a kádban.Imád "lubickolni" a vízben.Ezt abban nem tehetné így meg.

De van aki nem meri így fürdetni.Azoknak ajánlatos a biztonsági fürdetős.

2009. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi ajándékba kaptunk FP akvárium fürdőkádat.


Imádtam :D Jól tartja a babát, az oldala is gumírozott nem csúszik el az én kezem sem. A baba pedig csak addig merül a vízbe, amíg a súlya engedi, a kispárna pedig tartja a füle ne érjen bele (nálam ez fontos volt, mert én is nagyon fülgyulladásos voltam)


Most meg már a hozzá tartozó játékokkal pancsol, a hálót kivettük. :)

2009. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Amellett viszont, hogy esetleg "védelem",

1) a baba lelki egészségének szolgál ez a féle testi kontaktus, és fontos, hogy a szülő kezétől érezze magát biztonságban, ne holmi övtől. későbbi hatásai lehetnek a kapcsolatotokra.

2) neked sem árt, ha bízol a szülői képességeidben, ha már az elejétől úgy gondolod, hogy "úgyse" menne, akkor hajaj!

A szülőségbe.kismamaságba is bele kell tanulni, nem megy egyik pillanatról a másikra.


Csendben megjegyzem, két hónapos korukig a babák feje ha víz alá kerül, automatikusan lezárják a légútjaikat. Nem nyelhet. Addig pedig te is biztonsággal megtanulod tartani. Pár hét alatt kialakul a biztonságérzeted. Próbálkozni kell, és bízni magadban.

2009. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mikor hazahoztuk a lányom a kórházból két napig nem mertem megfürdetni.:-)) segítségem nem volt, nagyon paráztam. aztán vettem egy nagy levegőt és nosza rajta! A legolcsóbb kádunk van, a legolcsóbb állvánnyal. Pár hónapos koráig én tartottam, aztán gondoltam egyet és kipróbáltam azt a babatartót amit vettünk hozzá. A lányom azt is szerette ha én fogom meg azt is ha tartóban feküdt. Én olyat nem vennék amibe bele van építve, mert az később leszűkíti a kádat, nem sokáig fog beleférni, nem lehet benne úgy viháncolni. Én sok mindenből drágát, extrát vettem, kádból meg a legolcsóbbat, de nem bántam meg.
2009. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű, alap fürdőkádunk van.

Baba bele, tenyerembe a fejét és így fürdik.

Nekem a karon tartás állatira nem ment, de a lányom ezt szokta meg és szereti, mert így az első perctől mocoroghatott.

Később meg hasalt a vízben.

Pár hete meg (kb.4 hós korától) a fejét sem tartom, szépen elnyúlik a kádban, csak arra kell figyelnem, hogy ne "nézzen bele" a vízbe oldalról.

A tartós kád nekem nem tetszett, mert inkább én akartam tartani.

2009. nov. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!