Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szoktátok egy kicsit...

Ti is szoktátok egy kicsit sírni hagyni a babátokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha palus üres, poci tele és nem fáj semmije csak úgy sír és a kezetekben megnyugszik de ha a kiságyba rakjátok egyből rákezd.

Vagy én vagyok ilyen kegyetlen? Csak nem akarom hogy megszokja, hogy egy nyekkenés és máris ölbe van kicsit sír és aztán abba hagya ha nem akkor persze felveszem és megnyugtatom.


2013. dec. 6. 06:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Sosem hagytam sírni. Most másfél éves, nincs elkényeztetve, nem hisztis. Babát várok, őt is fel fogom venni, vigasztalom ha sír. Ez a dolgom :)Az én fiam is szeretett kézben lenni mint a te babád, de figyeld meg, ha elkezd mozogni, mászni és járni, már nem kötődik annyira, élvezi hogy felfedezhet. Persze ha elesik, beüti magát akkor szaladni fog hozzád, elvégre te vagy az anyukája :)
2013. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

3 gyerek után amit én tudok a sírni hagyásról:

Ahogy többen is írták, a sírásnak mindig oka van, meg kell győződni a miértjéről, és annak okát megszüntetni.

Kezdetben mindig okkal sír a baba, nem szabad sírni hagyni, de igenis el lehet rontani, ha mindig felkapdosom.

Ha éhes, meg kell etetni, ha fáj a hasa büfiztetni, ha fázik, felöltöztetni stb. és ahogy nő jön az unatkozom-fáradt vagyok nyűglődéses sírás. Na itt lehet elrontani az ölben hurcolászással, mert akkor azt szokja meg, azt igényli.

Ha fáradt meg kell tanítani magától elaludni, vmi szertartást, rituálét bevezetni. Az én legkisebbem most 5 hónapos, sokszor akkor sír, ha már nyűgös, fáradt, és nem tud ellazulni. Olyankor hasra fektetem, betakargatom, és simogatom a hátát, rögtön elalszik. De idő kellett, míg ez kialakult.

Igazad van, az állandó ölbe felkapkodás veszélyes is lehet, nektek kell kialakítani a rendszert, hogy alakuljon a dolog. Ha tudod, hogy csak a kifáradás a baja, akkor tanítsd meg elaludni. A többi esetben meg ki kell szolgálni persze a babát.

2013. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

7 hetest még nagyon nem szabad sírni hagyni, főleg ilyen sok időre, 10-15 percre!!!


Ebben a korban nem lehet őket elkényeztetni, maximum azt éred el, hogy az ősbizalom nem fog benne kialakulni, aminek felnőtt korában issza meg a levét, szorongásos, önbizalomhiányos lehet stb.

2013. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Persze nem hagyom hogy éhezzen vagy fázzon. Igen általában akkor szokott sírni ha nem tud elaludni akkor vagy a hasát vagy a hátát simizem.

2013. dec. 6. 09:09
 15/18 anonim ***** válasza:
ha ott vagy simized akkor nincs semmi gond ha nem veszed fel. Az a nem jó ha ö sir te meg ott sem vagy.
2013. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Meg nagyon pici, azert sir elalvas elott, mert a te kozelseged kell ahhoz hogy ellazulhasson. Anyukam azt mondta mindig kepzeljem, hogy nekunk ugye az agy kell a kenyelmes alvashoz, ha nem agyban vagy akkor is elalszol egy ido utan de nehezebben:)

Azt tanacsolom, hogy szopi utan jol bufiztesd meg 10-15 percig, aztan ringasd (akar ulve is, lenyeg hogy elegyen testkontaktus) amig el nem lazul, aztan tedd le az agyba es simizd a hatat, enekelj, vagy dudolj ami tetszik!

Es hidd el par honap mulva tudni fogod mikor kell felvenni, de ilyen pici babat nem lehet elkenyeztetni:)

2013. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem a sírni hagyás annyit tesz,hogy ő sír, te meg mondjuk otthagyod. Az,hogy nem veszed fel, de simogatod, ott vagy vele, beszélsz hozzá, nem sírni hagyás.

Egyébként csatlakozom! Egy akkora gyerek még okkal sír. Ők még nem hisztiznek. Lehet,hogy úgy látszik,hogy minden rendben van, de lehet,hogy őt mondjuk az bántja,hogy valamiért nem bír elaludni, de közben meg fáradt.

2013. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Pl ha éppen mosogatsz és elkezd sírni, és te teszem azt elmosod az utolsó 2pohorat, megtörlöd a kezed és odamész hozzá, vagy éppen befejezel valamit, és maximum 1-2percet sír a baba, attól még nem csinálsz semmi rosszat, de ez tényleg csak ennyi legyen ennyi idősen maximum.

Hosszabb időre semmiképp sem hagynám sírni én sem- nem is tettem, nekem is 3kisgyerekem van.

Nekem a 2. volt sírós 2hónapig. Nem volt hasfájós, jól evett, tudott kakilni, egyszóval semmi baja nem volt, csak muszáj volt rajtam lennie. Akkor még nem ismertem a hordozókendőt, így anyukámat odaköltöztettem hozzánk, ő vitte a háztartást és lefoglalta a 2évesemet és én szó szerint szinte egész nap csak ücsörögtem vele és dajkáltam, kézben volt, rajtam aludt. De este fürdetés után beraktam az ágyikóba és egyedül aludt el, sőt 3-4hetes korától az éjszakákat is átaludta. Akkor semmi gond nem volt.

2hónapos kora után (megelégelte a dajkálást) egyik napról a másikra leszokott a kébenlétről, a velem alvásról úgy, hogy 2,5éves koráig nem aludtam vele, hanem csak egyedül aludt, se a fogak, se időjárási frontok, se semmi a világon nem zavarta álmát.

Azóta is jó alvó, egy-két éjszaka azért persze, van, hogy mellettem landol az ágyba, de ritka. Nemrég műtötték, azóta viszont nagyon hozzámszokott, most szite csak velem akar alduni, de azért egyre jobb a helyzet.

2013. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!