Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós lesz a babám és a...

7 hós lesz a babám és a tápszeren kívül semmit sem hajlandó megenni/inni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 4 hós kora óta 'kóstolgatunk', semmi nem ízlik neki, és nem nyitja a száját, ha közelítek a kanállal, amit meg beügyeskedek azt kiköpi. Cumisüvegből is próbáltam már. Se gyümi, se főzelék. Amúgy egészséges, formás, jól fejlődik, de csak tápszert eszik. Hogy tudnám elfogadtatni vele az új ízeket?
2009. nov. 22. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy próbáltad már, hogy tápszerrel hígítasz, eleinte kevés egyéb és sok tápszer aztán az arányokat fokozatosan eltolni a kaja irányába? Egyébként sok anyatejes baba anyukája is panaszkodik ilyesmire. szerintem csak kitartás kell hozzá meg türelem, próbálgasd egysszer csak rákap az ízére. Még egy felnőttet sem láttam csak tápszert enni vagy szopni, úgyhogy tuti meg fog oldódni nálatok is a helyzet.:-)) Lehet, hogy furán hangzik de lehet az is segít ha lát más babát enni..nálunk nagyon sokszor volt, hogy valamit nem akart, hiába próbáltam akármit aztán látta, hogy más gyerek mit csinál és kedvet kapott hozzá.
2009. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy pl körtét megpucolsz kistányérra rakod, a babád mellé ülsz, és eszed mellette. Majd egy kis darabot megrágsz neki és úgy adod. Mi így eszünk, nekem sem volt hajlandó megenni semmit, de miután látta hogy én eszek kellett neki is az enyémből. Szóval így csalok, a gyümölcsöt általam megrágva kapja, vagy pedig turmixolok neki almát barackot banánt körtét szilvát stb. és én is eszem valamit az etetőszéket az asztalhoz húzom, és mintha az enyémből kapna az ő pépes kajájából adok neki. Babapiskótát adj a kezébe. Most már megeszik mindent mivel rákapott az ízére és nyitja a száját, de nekem is kell valamit mindig ennem:)
2009. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!