Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után nálatok...

1 éves kor után nálatok milyen étkezések alakultak ki? Leírnám a miénket, és mások nem így csinálják a környezetemben, szerintetek jó ez így?

Figyelt kérdés

Reggel, este 200 ml tápszer.

9-10 h körül 200ml gyümölcs.

12-13 h körül főzelék, tartalmas leves, húsok krumplipürével épp mi az aznapi ebédünk. De legtöbbször pürésítve kapja.

15 h körül joghurt

18 h körül egy szelet kenyér vajjal vagy tojással vagy sajttal vagy virsli magában .

2 és fél foga van, nagyon harapni még nem tud.


13,5 hónapos kisfiú


2013. dec. 7. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Egyévesen már mindegyik azt ette reggel, este és délben is, amit mi. Nem turmixolva. Már 6 hónaposan is eltudta majszolgatni a puha ételeket. A babák ínye erős. Reggel és este kaptak tejet vagy kakaót.
2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Reggel, este 170-200 ml tápszer.

Tízórai 80-100 gr gyümölcspép keksszel, néha joghurt, vagy krémtúró.

Ebéd teljesen pépes húsos főzelék, 150-200 gr.

Uzsonna tejpép, gabonapép, Sinlac, 100-120 gr.

2013. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ez így, az enyém is kb így eszik, ő most múlt egyéves. Nálunk ez a napi menü:

7-8 körül 210 ml tápi

9.30-10 körül banán vagy lédúsabb gyümölcs kukoricapehellyel

12-13 körül ebéd, próbálok úgy főzni, hogy ő is azt ehesse, amit mi

16-17 körül "nasi": joghurt, babakeksz, babáknak való kuki(pufi), gyümi vagy ezekhez hasonló

19-kor még belekóstol a vacsoránkba, vagy az ebédből ha van még, akkor abból kap

20.30-kor 210 ml tápi

Éjfél körül ha felébred kap 180 ml vízben 1,5 kanál tápszert, most szoktatom le az éjszakai evésről (kb 3 hónapja)


Mivel neki 5,5 foga van már, ezért puhára főzött és összetört, vagy szájban azonnal elolvadó kaját kap. Ami "pép", az a joghurt, vagy az olyan zöldség, aminek a héját nem tudja megemészteni (pl kukorica, borsó, szb) és passzírozni kell.

Adagokat nem tudok mondani, mert nem mérem, de husiból 1-1,5 evőkanál, hozzá 2 ek tészta/krumplipüré/rizs, erre 4-5 ek zöldség szósz/főzelék.

2013. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nektek ez így jó,az a lényeg!

Mindenki máshogy csinálja,és az nem baj:)

Nálunk így néz ki:

7körül ébredés,ekkor szopizik

fél9-9 reggeli:kenyér felvágottal,zöldséggel,bundás kenyér,zabkása gyümivel

fél12-12 ebéd:amit éppen főzök(gazdag leves,főzelék,tésztaféle,harúd rizzsel,zöldséggel,stb)

elég keveset alszik sajna,szóval 1-2körül ébredés után szopizik még

4körül gyümi joghurttal,kekszel,

7kor vacsi,amit mi eszünk

8kor cicin alszik el.

Amúgy délután szokott még "nasizni" a bátyjával,kölesgolyó, keksz,ilyenek.


Ami szerintem a lényeg,hogy kezd el hozzászoktatni a daraboshoz, mert később nehezebb lesz.Nem számít mennyi foga van,az ínyükkel szépen tudnak rágni.Én fiamnak 7 foga van elől,nem nagyon harap,de ha egy falat kenyérhéjat adok a szájába gyönyörűen megrágja az ínyévelmég jól is esik neki.

Szóval szerintem az étkezéssel semmi baj, de kezdjetek leszokni a pépezésről.

2013. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a kajával nincs gond, de ne turmixold neki. ennyi idősen már a darabosat is meg kéne tudnia enni
2013. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már nem turmixolva adni neki de akkor hamar megunja a kajálást és nyűgös lesz, fordul ki az etetőszékből. 5-6 falat után belefárad...legalábbis ezt látom rajta. Êhes marad így inkább a turmixolásnál maradtunk. De ma is egy főtt tojást feldarabolva egy fél szelet kenyérrel nem akart megenni. Kész kabaré. Pedig a tojást annyira nem is jellett rágni. Remélem ha több foga lesz ez megváltozik. Amúgy pl a paradicsomos húsgombóc jo szaftosan se kellett neki. De amint leturmixiltam neki a másik nagyobbik felét csak úgy falta befelé...ezzel mit kezdenétek?
2013. dec. 7. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:
:) Én biztosan nem "siettetném"! Haladjon a saját tempójában az étkezéssel! Ha pépesen nagy kedvvel eszik, akkor egyen úgy. Annyi, hogy minden nap kínáld darabossal is. Egyszer majd ráérez az ízére, és utána meg már a pépest nem fogja kérni! :) Nyugodtan egye most úgy, ahogy neki jó, semmi nem lesz attól, hogy csak pl 2 hónap múlva kezd darabosakat is enni, nem marad le semmiről! Én biztosan nem aggódnék!
2013. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi vagyok.

Nem fog változni semmi,ha több foga lesz,mert nem azért nem rág,mert nem tud,hanem mert nem tanulta meg hogy kell!!Ahogy írtam én 1 évesem a kenyér héjat simán megeszi, van hogy 1 szelet kenyeret megeszik reggelire/vacsira gond nélkül.

Persze,hogy elveszti a türelmét,mert a pépeset csak "lapátolni" kell,hamar megtelik a pocakja,nincs vele dolga.

Én szoktatnám....esetleg megoldás lehet,hogy eltereled a figyelmét,ha megunja az evést,játék,esetleg könyv.Tudom nem a legjobb megoldás,de hidd el,ha vársz ezzel,akkor később nehezebb lesz!!!

Amúgy ha egyszer rájön hogy rágjon,egyen hatékonyan,utána már nem lesz gond.

2013. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocsi 7-es de szerintem nincs igazad...ez pusztán szoktatás kérdése, nem pedig érettségé.Én pl soha nem turmixoltam,4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és mindkét fiam 5-6 hónaposan már nyammogta a villával széttört gyümölcsöt,zöldséget.

A környezetemben azt vettem észre,aki húzta a darabos ételek bevezetését,annak egyre nehezebb volt minél idősebb lett a gyerek.

Egy 1 éves már simán eheti azt amit mi.

2013. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy megnyugodj kedves kérdező.


A Fiam 14 hónapos, 4 foga van. Azt eszi amit mi, de nem tudja rágni, vagyis mindent turmixolok neki. Ha kenyér, kukac vagy akármi kerül a kezébe azt harapja. Tegnap az uzsonáhhoz a retket harapta, utána meg a mai ebédhez a nyers sárgarépát. Mégis ha darabosan adom a főzeléket stb. akkor bokákol, mint aki meg akar fulladni. Nem értem ezt.Ha a kezébe van a kaja akkor harapja, ha a kanálon van nagyobb darab akkor az már szörnyűűű :)


Amikor megkérdeztem a dokit azt mondta hagyjam, később érik, nincs olyan felnőtt aki a mai napig pépesen eszik :D szóval ennyi, Én már nem izgulok miatta!

2013. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!