Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek fogzás miatt...

Anyukák, akiknek fogzás miatt éjjelente ébred a babátok, mit csináltok?

Figyelt kérdés
A kicsinknek most jönnek a felső fogai, és éjjelnte legalább 3x ébred. A visszaaltatás elég kínkeserves, van, hogy akár 1 órán keresztül is eltart, aztán elalszik, de 2 óra múlva megint ébred, és kezdődik minden elölről.. nekem azért kimerítő ez az állapot, mert ez előtt nagyon jól aludt, az alsó fogainál nem volt ilyen drasztikus a helyzet. Azt szeretném kérdezni, hogy akinek hasonló a helyzete, milyen altatási praktikákat vetett be? :) Egyébként már próbáltuk a kúpot, kenegetem is géllel, de nagyon nyugtalan. Ja, és most kezd állni is.. ez is rátehet?
2013. dec. 8. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nyűgös volt akkor Nurofent adtam neki. Vagy ha sokat ébredt nyűgi és sírás nélkül akkor magunk közé vettem.Így nem kellett mászkálnom hozzá, és ő is nyugodtabban aludt. Ez miatt nem szokott oda közénk. Pedig közel fél évet közöttünk töltött.
2013. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk fogzásra bejött egy homeopátiás szer, Osanit a neve. Rátehet az állás is amúgy lehet azért is kel.
2013. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor átviszem magunk közé és ha felkel megint, akkor csak kicsit megsimizem és alszik tovább.
2013. dec. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

cicire rakom és visszaaltatom rajta. ha meg már mély álomból ébreszt a kis cukorfalat, magam mellé veszem, és együtt alszunk tovább. a fog mellett nekem most náthás is (már 1 hete) így van, hogy 1-2 óránként kel. így legalább félálomban tudom etetni, itatni cicivel, ő meg biztosan jó melegben van mellettem, így mindketten jól alszunk.

6 hónapos a picikém :)

amúgy ha nagyon nyalja az ínyét, akkor dentinoxot kenek reá, de van dologel-ünk is (azt bármennyiszer lehet használni) azt is teszek néha-néha rá...

a náthára ajánlott az orvos algofelx baby-t, de végül nem adtunk neki, de arra rá van írva, hogy fogzásra is jó... viszont ibuprofén (antalvali jól lehúzta) van benne, inkább ha nem muszáj, nem adok neki.

2013. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

erre én is kiváncsi lennék-mert éjjel nekem a sok kinlódás után már csak a szoptatás jut eszembe-pedig nem a jó megoldás-és tudom,hogy elszúrom..

valakinek jobb ötlete van?

2013. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!