Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha jönnek a baba fogai, egész...

Judyt77 kérdése:

Ha jönnek a baba fogai, egész nap nyűgös, vagy csak este? Extrém korai fogzásról tudtok?

Figyelt kérdés
A nyálazáson kívül milyen jelei vannak?Ha meg van duzzadva a fogíny, az piros vagy fehéres-világos? 2,5 hónapos babukám nagyon durván nyálazik és este 21-01-ig alig alszik. Nyűgös, de nem a hasa fáj. Nappal nem nyűgös. Fogínya fehéres és alul szinte átlátszik két fehér kis valami (fog?!), de nem kívül, hanem belül látszik..
2013. dec. 8. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a fog előbújását akár 2 hónappal korábban is megelőzhetik a tünetek. vannak babák, akiknél már 4 hónaposan is előbukkan az első fog, sőt, van, hogy 8-10 hónaposan jön csak elő.

két hónaposan indul be a nyálzás, tehát ez önmagában még nem fogtünet. a rágcsálás, morzsolás, nyöszörgés, nyűglődés és nyáladzás együttesen inkább a JEL - legalábbis nálunk. :)

amiért napközben is nyűgösködik, de babatermészet függő, nálunk egy kis bohóckodás, babusgatás, játék már tereli a figyelmet a kellemetlenségről. illetve a dologel és a dentinox (ez utóbbi lidokainos, ezért korlátozottan kenhető, az első bármennyiszer adható) a fogínyre kenve enyhíti a baba kellemetlen érzését.

nem feltétlen fáj, inkább kellemetlen a babának a fog mozgolódása, ezért nyafkázik (van olyan baba, aki sír, lázás...)

amúgy 2 hós kor körül "elromlik az alvóka" én is megtapasztaltam, és itt a gyk-ek oldalon is ezt a kort jelölik meg az anyukák. majd helyre jön az alvás, próbáld magad mellé venni ilyenkor a kicsit - én nekem ez jött be. (de én mondjuk merek aludni együtt a babával)

2013. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Az az igazság, hogy nálunk az alvóka soha nem volt az igazi. Sőt! Eleinte folyton felverte magát valamivel, alig aludt. most már hason jókat alszik (nappal 1 óra, éjjel 3-5 óra egyhuzamban, kivéve az említett 21-01h-ig tartó időszakot). Az ágyban szeret és nagyjából alszik is ekkor, de csak cicin... a kiságyban csak 10 perceket, aztán sír :-( Köszi a választ!
2013. dec. 8. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:
az hogy egy baba este nyugöd szinte mindne babára igaz. Valmeiért a délutánt estét nehezebben viselik. A fogzás akér 2-3 hónappal korábban elkezdödik mire ki is bujik. Egyik barátnöm kislányának is épp igy látszodott már 2,5 hónaposan de csak 5 hónapos volt mire kibujt.
2013. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát akkor várjuk őket tovább :-)
2013. dec. 8. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!