Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet először levágni...

Mikor lehet először levágni egy újszülött körmét?

Figyelt kérdés
Azt mondta valaki, hogy szülés után két hétig nem szabad... Ez igaz? Attól félek, ha nagy lesz a körme összekarmolja magát. Lesz neki kesztyűje, de azért érdekelne a véleményetek.
2009. nov. 23. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hetes kora után vágtam le neki. Előbb könnyen begyulladhat. Nem karmolta magát össze, esetleg csak egy picit. De mióta vágom neki, azóta jól össze tudja magát karmolni.
2009. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pár hetesen még nem vágtam, de már nagyon zavart ahogy karmolta a mellem. Ezért azt csináltam, hogy ahol leszakadt egy körömdarab ott letéptem, nem lett tőle semmi baja, ilyenkor még olyan lágy a körmük mint a papir, simán lejön. Én is úgy 6 hetesen kezdtem csak vágni.
2009. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én már a kórházba hozattam ollót mert véresre vakarta a fejecskéjét- semmi baja nem lett sztem csak babona a dolog...
2009. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már első nap levágtam neki, ugyanis hosszu körmökkel született.
2009. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is már a kórházban levágtam, erre a csecsemős nővérek jól lebaltáztak, hogy 6 hetes korig nem szabad, mert begyulladhat a körömágy. Melyik a jobb, mert ő is összekarmolta az arcát?!
2009. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a szülészeten a 3 gyermekes szobatársamtól kaptam a tippet. Rágd le neki. Nem vicc. Én két hétig rágtam a körmét. Nagyon gyenge, puha, nem tudod megsérteni, ő pedig nem karmolja össze magát.

2009. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!