Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vasárnap lesz 4 hónapos a...

Vasárnap lesz 4 hónapos a babám. Baj lenne, ha ma adnék neki valami pépes ételt? (pl. főtt krumpli sárgarépával).

Figyelt kérdés

Csak tápszert eszik, mert nem volt tej.

Szegény másfél órát bír ki és éhes, viszont csak 3 óránként ehet.


2009. nov. 23. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj! Csak óvatosan, de elkezdheted a hozzátáplálást, hiszen tápszeres babáknál elég hamar el lehet kezdeni. Nem kell a pontos dátumot betartani, van aki még hamarabb elkezdi, mert jobbnak találja a természetes élelmet a tápszernél.
2009. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a védőnődet! Az én kicsim 4,5 hónapos, ő csak anyatejet kap, de én is gondoltam rá, hogy elkezdem a hozzátáplálást, de lebeszéltek róla. Persze a te helyzeted más. Nekem amúgy a bébiételeket javasolták, abból már van 4 hónapos babának való is. Azokat csak melegíteni kell és úgy vannak elkészítve, ahogy az a babának megfelel. Az sem mindegy, hogy mit adsz neki először és hogy mikor adod, mivel csak fokozatosan szabad és egyszerre csak 1 új dolgot.

Szóval szerintem mindenképpen beszélj erről a gyerekorvosotokkal v. a védőnőtökkel!

2009. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, annyit még viszont, hogy ne kevert táplálékkal kezd, hanem először csak egy fajtát adj neki. Ezt az esetleges allergia miatt javasolják. És ne válts ki egyből 1 étkezést, hanem kevéskével kezd az első nap csak egyszer, majd emelheted a mennyiséget. A hozzátáplálás hosszú folyamat.
2009. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
[link] Innen le tudod tölteni a Nagy babaszakácskönyvet, ingyen. Sok tanácsot, ötletet és receptet találsz benne a hozzátáplálásról a baba 1 éves koráig. Eleinte csak 1-2 kávéskanállal adj a babának. Általában gyümölccsel szokták kezdeni a hozzátáplálást (alma, körte, barack), utána a zöldségeket. Eleinte csak 1 féle dolgot adj, hogy kiderüljön, esetleg nem érzékeny-e a baba bizonyos dolgokra. Keverni csak akkor ajánlott, ha már többször is kapott egy dolgot és minden rendben volt vele.
2009. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
en azt nem ertem, hogy miert ehetne csak 3 orankent, ha hamarabb megehezik?
2009. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy éhes? Egy tápszeres baba azért tovább kell, hogy bírja. Az én picim anyatejes volt, de azzal is kibírt 3 órákat.
2009. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért ehet csak 3 óránként, mert a tápszert nehezebb megemészteni.

Max 15 percet lehet "csalni".

A védőnő azt mondta, hogy ezt tartsuk, mert a tápszer "nem játék" és beteg lehet.

2009. nov. 23. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:

nem, nem játék a tápszer, hanem a baba étele, és annyit eszik belőle, amennyivel tele lesz a pocakja.

amúgy elkezdheted ha akarod, de inkább almával, ne krumplival.

2009. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A "tápszer nem játék", de nem is méreg. Ha egy baba éhes, akkor adj neki enni, még ha a védőnő nem is tartja helyesnek. Baja nem lesz tőle, az biztos, max, kicsit jobban hízik. lehet, hogy tápszert kellene váltani, ha ez már nem lakatja jól vagy többet kellene neki adni. Persze, adhatsz neki szilárd ételt is, de az az első időkben olyan kis mennyiség, hogy az nem fogja megtölteni annyira a pociját, hogy jóllakjon vele (persze utána adsz neki tápszert is). Nézd meg a linket, amit küldtem, regisztrálj és küldeni fogják a szakácskönyvet!
2009. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nezd, en gyakorlo anyuka vagyok(igaz, hogy a babam anyatejes)de nem tartom jo otletnek 3 orankent etetni a babadat,, ha hamarabb ehezik meg.az nem szentiras, es milyen vedono az, aki azt mondja, hogy "csalni"??? esetleg 15 percet lehet???? biztos vagy benne, hogy hamarabb megehezik a babad es nem masert sir? mer ha ehes akkor adni kell neki enni, mert a tapszer tenyleg nem jatek, hanem elelem, amit ehsegre kap. esteleg nem kellene valtani mas tapszerre, eleget kap belole? a megfelelo modon keszited el? nem csak szomjas a babad/ hiaba adsz neki szilard taplalekot, elsokben nem fog segiteni, mert meg fel sem tudja dolgozni a szervezete, ugy fog kijonni, ahogy bemegy. szerinteem tenyleg ne orara etesd, hanem szuksegletre.
2009. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!