Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor tanult meg...

Hogyan és mikor tanult meg puszit adni a babátok?

Figyelt kérdés

17 hónapos a kisfiam. Alapvetően vidám, mozgékony, borzasztóan kiváncsi baba, de a figyelmét nagyon nehéz lekötni. Próbálom tanítgatni egy pár dologra, pl. puszit adni, mutogatom neki a kiskönyvekben az állatokat, utánzom őket, vagy pl mutogatom, hol a szeme, füle ilyesmi...de azt vettem észre, hogy nem nagyon érdeklik ezek, nem is nagyon uzánoz...néha, nyugodtabb pillanataiban mondja, hogy vau-vau, meg háp-háp, szóval valahol révbe érnek nála a dolgok, csak kérésre, vagy játékból, amikor én szeretnék vele játszani, akkor természetesen nem vevő a kezdeményezésemre...

Puszit egyáltalán nem akar adni...tudom, tudom, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, és hogy nincs lemaradva egyáltalán, csak csodálkozva olvasom a fórumokon, hogy még egy éves sincs a gyerkőc, és már ontja magából a puszikat...tényleg ennyire nem érdekli a kisfiamat ez???


2013. dec. 10. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

A fiam három éves kora után tanult meg puszit adni. Igaz, én nem is erőltettem nála ezt.


Nem rosszból, de most tényleg a pusziadás meg a "pápá" intés meg ezek mutatják a gyerek fejlettségét?!

2013. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tőlünk "elleste" :) 1 éves múlt amikor úgy adott puszit, hogy nagyra nyitott száját az arcunkoz tolta...most másfél éves, akkora cuppanós igazi puszit ad hogy csoda hallgatni is :) Mi sem nagyon tanítottuk neki. Kíváncsi figyelmes és tanulékony lány :)
2013. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14 hónaposan már nyomta az arcát a miénkhez, ha puszit kértünk, 15 hónaposan cuppantott is hozzá, de általában a levegőbe sikerült, kb másfél volt, mikor tökéletes puszikat adott, olyan "csengtőleafülem" típusút.
2013. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1,5 éves a fiam, ha puszit kérek, odanyomja a saját arcát, hogy adjak én :-) Neki sem lehet könyveket mutogatni, mondókázni, stb. Sokkal több dolga van annál, mint hogy ilyenekre ráérjen. Ellenben mindent megért és megcsinál, bármit odahoz, a nappali és az esti fekvés előtt percekig ölelget, bekapja az orromat (lehet, hogy nála ez a puszi), simogatja a hajamat. Az, hogy ad-e egy gyerek puszit vagy pápázik-e teljesen lényegtelen, ennél sokkal fontosabb dolgokra kell figyelni, csak sok szülő leragad ezeknél, mert olyan aranyos. Ne aggódj, nincs miért.
2013. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9,5 hònapos ha puszit kèrünk kinyitja a szàjàt és tolja a fejèt az arcunkhoz...gondolom ebből lesz a puszi nèha pròbàl csücsörìteni is, de inkàbb megnyal mèg :-)
2013. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13 hónaposan tanult meg a fiam puszit adni, látta tőlünk meg a nővérétől. Csücsörít, mondja "mmmmmmmmmmmm" és egyenesen a szám közepére nyomja a saját kis száját és le sem lehet "szedni" onnan:) Nagyon édes
2013. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9 hónapos kisfiam is nyitott száját tolja felém, szerintem majd ez lesz a puszi, de most még csak nyallintás :D
2013. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan cuppanós örömködőst :) véletlen volt de látta hogy tetszik és nem volt nagy kunszt ismételnie tudatosan.

amúgy ez egy reflexből jön , pár naposan amikor mellettem aludt végig cuppogtatta az arcom ,biztos emlékeztek a cicikereső reflexre ;)

2013. dec. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-6 hónaposan már tátott szájjal adta ha mondtuk h adj puszit.
2013. dec. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!