Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el a babátok...

Nittababy kérdése:

Mikor kezdtétek el a babátok tanítani önállóan enni és mikor tanult meg szépen egyedül enni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tanítottam, egy idő után ő maga vette ki a kanalat a kezemből. Az elején csak túrkálta az ételt, majd néha bele is talált a szájába. Szeretem amikor így magától ösztönösen mennek a dolgok a maguk útján. Ugyanez volt a pohárból ivással is.

Nekünk ez bevált, neked is tanácsolom ezt a módszert. Annyi a lényeg, hogy figyeld a jelzéseit és mikor látod, hogy érett rá és kíváncsi, adj neki lehetőséget :)

2012. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és milyen idős volt az enyém 15hónapos de egyáltalán nem érdekli az hogy egyedül egyen de még prodálkozni sem akar!!
2012. jún. 25. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont 15 hónaposan. Nem egyformák, lehet, hogy ő két hét, vagy két hónap múlva érik meg rá. De ha érdekli, akkor miközben eteted, a kezébe adhatsz egy másik kanalat. lehet, hogy először majd az asztalt veri vele, aztán később rájön, hogy ő is "használhatja"
2012. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 hónaposan már nem nagyon akarta hogy én etessem, és már próbálgatta fogni az evőeszközt.

1 éves korára már egyedül evett kisebb-nagyobb sikerrel volt mikor több volt a ruháján mint a pocijában, de ezt korrigáltuk mert közben én is adtam neki kanállal.

aztán 13 hónapos korában már gyönyörűen evett egyedül, mindezt 1 hónap alatt, még a leves sem ment félre.

A tiéd inkább szereti a kényelmet,még elvárja hogy te add neki az ételt:)

Lassan azért adj a kezébe evőeszközt hátha érdeklődni fog iránta, és egyetek együtt akkor látja hogy kell használni az evőeszközt és előbb-utóbb már őt is érdekelni fogja.:)

2012. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13 hónaposom még egyáltalán nem akar.
2012. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15 hónaposom mostanában nem engedi, hogy etessem (kanállal sem). Nyúl a kanalunk után, hogy kell neki - odaadtam. Kopogtat vele a tányérjában, és ami ráragad közben a kanalára azt ügyesen befordítja a szájába. Itt tartunk, de a kanálra halmozás még nem megy. Szerintem nem azért, mert lusta, vagy mi... :)


Majd fogja kérni a te gyerkőcöd is a kanalat/villát.

2012. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16 hónapos múlt a lányom. Ő sem próbálkozik. Elkéri a kanalat, azt fogja, amíg etetem. Remélem már lassan fog próbálkozni. Kis "kényelmes" :o)
2012. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos a lányom, és még ő sem mutat affinitást. :) Ha ki is veszi a kanalat a kezemből nagy ritkán az inkább akkor van, ha már nem akarja, hogy adjak neki, mert készen van és maximum vezényel egy sort a kanállal, aminek hála a benne lévő kaja a környező tárgyakon végzi. ^^
2012. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!