Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg önállóan...

Mikor tanult meg önállóan ülni a babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, már 2 hónapja mászik, 1 hónapja pedig felállt, és most épp lépeget a bútorok mentén. Viszont úgy tűnik, egyáltalán nem izgatja az ülés. Én már várom, hogy megtanuljon önállóan ülni, hátha egy kicsit lenyugszik, és jobban tud majd eljátszani egy-két játékkal. Ti babátok egyszer csak felült és kész? Vagy volt valami folyamata? Lehetséges, hogy az én fiam oldalra kidőlve fog megtanulni ülni?
2013. márc. 8. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6 hónapos körül ült fel.Viszont járni ,tipegni egy éves elmúlt.

Ez nem lényeg mit mikor csinál és másként csinálja mint ahogy más gyereke.Mozog és egészséges. Ez a lényeg.

Én is túl aggódtam a gyerek dolgait ahelyett ,hogy élveztem volna ,hogy kis baba.

Most meg már nagyok és max az unokámat dajkáltatom :)

2013. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen folyamatában, 4 hós kora után h forgolódott, emelte a fejét, 6 hósan felült... aztán ülésből állt fel, végül 8 hósan kezdett önállóan járni.

Az ülés nála úgy történt, h oldalra feküdt és onnan feltolta magát (tehát ült)... azután már egyre ügyesebben ült fel, egyre jobb technikával és gyorsabban.

2013. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első 6 hónaposan már ült, 7 hónaposan felállt és 9 hónaposan önállóan ment.

A második kúszott-mászott már 5 hónaposan. 7 hónaposan felállt, és onnan csüccsent a popójára. Fekvésből csak 8 hónaposan volt hajlandó felülni.

Rá kell bízni, amikor érett lesz rá, akkor fel fog ülni.

2013. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposan ült fel,,5,5 hónaposan kúszott,és ebből ült ki oldalra.rá 1 hétre elkezdett mászni,és felállt.Jövőhéten lesz 9 hónapos,már 1 hónapja kapaszkodva lépeget.
2013. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, nem akarom sürgetni a dolgokat...csak azt veszem észre, hogy a döntött etetőszékben feszeng néha, próbálkozik, hogy felüljön, sokszor előredől...no meg a babakocsit sem merem addig, csak félig megdönteni...szóval nem türelmetlenségből kérdeztem, csak kiváncsi vagyok...mindenesetre már várom :)
2013. márc. 8. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is már elmúlt 8 hónapos mikor felült magától. Valahogy úgy tornászta fel magát eleinte, hogy mikor feküdt, belekapaszkodott valamibe - ha jól rémlik először a szopi párnába - és úgy ült fel, szóval nem mászásból ült ki oldalra, azt nem is csinálta.
2013. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy amúgy önállóan tud térdepelni :D
2013. márc. 8. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!