Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem túlságosan félek a...

Azt hiszem túlságosan félek a bölcsőhaláltól. Hogyan tegyem magam ezen túl?

Figyelt kérdés

Van légzésfigyelőnk, de éjjel is sokszor ébredek és nézem, hogy villog-e, meg azon pörög az agyam, hogyha mégis riaszt, akkor mit hogyan kell csinálnom, de mégis elveszíthetem a kisfiam (7 hetes). most elutaztunk nagyszülőkhöz, itt nem tudjuk használni, itt feküdtem mellette egész éjjel és néztem, hogy lélegzik-e, csak szaggatottam aludtam. Hogyan tereljem el erről a gondolataimat?

Tudom, hogy ez nem olyan gyakori, de folyton ez motoszkál bennem, hogy mi van, ha ő esik bele abban a pár babába évente. Volt valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg olyan, akinek élesben beriasztott a légzésfigyelője? Köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 5. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Amitől retteg az ember, azt sajnos bevonzhatja. Ezt el kell felejtened gyorsan! :)


Én pld. annyira biztos voltam benne, hogy nem lesz semmi baj, hogy nem is volt légzésfigyelőnk egyáltalán. Igaz, vele aludtam egy éves koráig (egymás melletti ágyban)... azért sűrűn ellenőriztem éjszaka, h minden rendben van-e.

2013. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért nem tudjátok ott használni?

Az én lányomnak 3 hetesen leállt a légzése, szerencsére van figyelőnk. amikor 2.-szorra fordult elő, megkellett tanulnom újraéleszteni. Én vettem mobilfigyelőt is, így ha a babakocsiban aludt el, ott is biztonságban tudtam. Én rettegtem ettől, pedig 3. baba, és a nagyobbakkal nem volt gond. Nekik is volt figyelőjük, de sose riasztott.

2013. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért nem tudjuk, mert ilyen lapos matrac alá tehető a légzésfigyelő, és itt egy ágyban alszunk vele, mert nincs más lehetőség. Pont most nézegetek neten kiságyat, amit itt is tudnánk használni.

Első válaszoló: azon vagyok, hogy elfelejtsem, és alapvetően azt hiszem laza gondolkozású vagyok, nem vagyok ilyen "ráparázós" fajta, de ez valamiért a mumusommá vált.

2013. febr. 5. 09:22
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj hogy keveset tudsz a bölcsö halálról, és sajnos otthon keveset foglakoznak vele. mondván nincs pénz a regisztrálásra, és utánna járásra, így ha meghal egy csecsemö akkor inkább eltitkolják.


Egy csecsemö légzése simán kihagyhat 15-20 mp-re. Nagylányomnál ez az elsö 3 hónapban rendszeres volt. àllandóan riasztott a figyelö. De az a gyerek aki egészséges annak az agy egy jelet ad, hogy kevés az oxigén így a baba egyedül elkezd levegöt venni, ezt egy mély sóhaj jelzi. Ez lányomnál mindig megvolt, ezért voltam biztos hogy kihagyott a légzése.


Viszont a bölcsöhalál legnagyobb okai a fulladás. Minden olyan halálesetet ami az elsö életéven belül történik, és nem külsö behatásra vagy balesetböl van (pl leesik, vagy megülik) azt bölcsö halálnak nevezik.

Legnagyobb gyakorisággal hason fekve történik a hajnali órákban. A nagyon picik még nem tudják kifordítani a fejüket vagy álmukban egyszerüen úgy maradnak és hiába riaszt a test hogy kevés az oxigén nem emeli ki a fejét a matracból. De az is elöfordulhat, hogy a bukásba fullad bele, pont azért mert a száján fekszik.

Aztán a takarót, vagy plüssállatot, vagy pelenkát a fejére húz, bele akad a keze, de lehúzni nem tudja. Ezért alváshoz mindenféle dolgot ki kell venni az ágyból. én még az oldalán sem hagytam pelenkát, és föleg a feje alá nem tettem, inkább mostam minden nap lepedöt ha kellett.(és volt matracvédö a lepedö alatt)

Aztán nagy riziko a bent dohyányzás, a rossz levegö és a túl meleg, túl puha matrac.

Ami még gyakori a szülök közötti altatás, ekkor nehezen cirkulál a levegö, söt ilyenkor nem is mindig halál lehet hanem oxigén hiányos állapot, ami majd csak késöbb okoz gondot.


Szóval ha eddig otthon nem jelzett a monitor. Nem volt koraszülött vagy más betegsége nincs a babának, és nem hagysz az ágyában semmit sem. háton altatod hálózsákban, nincs 20 foknál melegebb és nem dohányoztok bent, akkor semmi baj nem lesz.

2013. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
értem. Mi mózeskosárban, vagy utazóágyban altatjuk ha nem itthon alszunk. És volt rajta mobilfigyelő, amit a pelusára lehet csiptetni.
2013. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló. Elég sokat olvastam a bölcsőhalálról, és ezeket mind tudtam, amiket leírtál (bár én pont azt olvastam, hogy a különböző fulladásos haláleseteket nem bölcsőhalálnak hívják, hanem csak a spontán bekövetkező légzésleállást, aminek az okát legtöbbször nem tudják).

Otthon soha nem alszik köztünk, a hátán altatom, nincs semmi a kiságyban, ami akadályozná a légzését. Mondjuk a szobában 23 fok körül van, mert a kevesebben megfázott (de van hidegpárásító). Sajnos kicsit koraszülött volt a baba (nem durván), 36. hétre született, de 3000 g volt, és 10/10-es Apgar, szóval teljesen egészséges kisbaba.

2013. febr. 5. 09:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Pár ezer forintért lehet kapni hasznàlt kiságyat, az is megteszi mîg a Maminál vagytok, vagy kérjetek kölcsön egyet!
2013. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, akkor vegyél vagy kölcsönözz mobil légzésfigyelőt arra a pár alkalomra. Pelenkára lehet csíptetni, és ha rajta van a babán akkor megnyugodhatsz :)
2013. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Lehet, hogy beszerzek ilyet is.


De sajnos ez az alapvető problémát nem oldja meg, mert mint írtam, otthon is ugyanúgy rettegek, ahol van légzésfigyelő, attól, hogy megszólal...

2013. febr. 5. 10:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát igen. Hiába szólal meg, ha utána nem tudod mit csinálj. Bár sokszor az is elég, ha felkelted a babát. Néha csak elfelejtenek levegőt venni, túl mélyen alszanak. Tanuld meg az újraélesztést, a csecsemőset. Ha már tudod, hogy meg tudod menteni a babát, nem fogsz rettegni, hogy megszólal.
2013. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!