Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jogom volt megsért...

Szerintetek jogom volt megsértődni?

Figyelt kérdés
a kicsi babám ma furi hangokat adott ki mintha nehezen nyelt vna...(5hetes)én meg bepánikoltam ott jajveszékeltem...meg vissza is bukott belőle kaja...na,tudni kell hogy elég ijedős vagyok túlreagálok mindent...a férjem is megijedt most,s hívtuk ki az orvost,aki megvizsgálta a picit,de szerencsére nem beteg a kislány:)nos a férjem meg elhordott mindennek mielőtt a doki kijött hogyha beteg amiatt én vagyok a hibás,meg h örüljek neki mert bejött,amit "akartam"...jó tudom h túl parás vagyok,de én a picinek sose akartam rosszat.és nagyon fáj h ezt mondta mert ne adj isten ha tényleg beteg is lett vna össze kéne tartanunk,nem egymást szidni...

2013. júl. 8. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogod volt, mert nagyon csúnyán viselkedett a férjed. Szerintem beszélgess el vele, hogy mégis mi jogon mondott neked ilyet.
2013. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elmeroggyant a férjed, már bocsánat.

Nem is tudom, hogy tud ilyet mondani, ahelyett, hogy melletted állna :(.

2013. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ember beszél így? Megértem, hogy ő is bepánikolt, de vigyázhatna a szájára!
2013. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
háát azzal magyarázta,hogy mindig én parázom túl a dolgokat,és ezzel belebeszélem a picibe h beteg...tisztában vagyok vele h nem kell az ördögöt a falra festeni,de ő az első baba,jó hogy aggódok miatta...meg azzal indokolta h ideges volt...de én is az voltam mégsem bántom őt:(
2013. júl. 8. 12:50
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindegy egy a lényeg,h a pici nem beteg...de úgy látom akkor nem reagálom túl mert más is megsértődne:(
2013. júl. 8. 12:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető a dolog hogy megijedtél. Viszont igaza vagy a férjednek is, mert a baba tényleg érzi azt, hogyha valami probléma van. Igaz pici még. Viszont a férjed egy kicsit kultúráltabban is viselkedhetett volna, és persze hogy jogos hogy emiatt megsértődtél meg is értelek.
2013. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is megsértődtem volna, a férjed elég bunkó volt. Viszont igazat kell abban adni neki, hogy ne parázd túl a dolgokat (tudom, mondani könnyű :D) mert a feszültséget megérzi a babád, és vissza is tükrözi. NYugi, rajtad kívül több milliárd ember nevelt fel sikeresen gyereket, hallgass inkább az ösztöneidre, és ne idegesítsd magad mindenen egekig. Az aggódás normális, a túlpara nem :) Ha olyat csinál a babád, ami aggasztónak tűnik, akkor állj meg egy pillanatra és befelé figyelj a pánik helyett, hidd el az ösztönöd megsúgja, hogy mi a helyes lépés. Kitartás :) A férjednek meg mondd meg, hogy elsőgyerekes anyuka vagy, akiben akkora hormonháború dúl, hogy az összes világháború elbújhat mellette, úgyhogy válogassa meg jobban a szavait, ha nem akar otthonra egy házisárkányt :)
2013. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tanulj meg, tapasztalatból mondom. Soha, de soha ne pánikolj se a gyerek, se a férjed előtt, meg kell tanulnod uralkodni magadon, akkor is, ha legszívesebben bömbölnél. Ha te pánikolsz, mindenki szétesik körülötted és senki nem fog helytállni. Ha furcsán viselkedik a babád, pánikroham helyett koncentrálj rá és figyeld, akkor kitalálhatod azt is, mi legyen a következő lépés, tényleg beteg-e, vagy csak bukik, félrenyelt stb. A férjedre meg látom, jobb, ha nem számítasz.

Lehetsz ijedős, minden mama az, csak kell tudni uralkodni rajta. A babádra figyelj, ne magadra.

2013. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
igyekszem nem parázni tudom h megérzi a kicsi...de nagyon féltem,sajnos...majd kinövömXD
2013. júl. 8. 13:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem reagálod túl, a férjed elég bunkón viselkedett...
2013. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!