Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy visszaesett a...

Normális, hogy visszaesett a babám evés igénye?

Figyelt kérdés

4hónapos, tápszeres, és 1hete már kap gyümiket is, nem váltottunk ki még étkezést. A tápszer adagja már pár hete 150ml/evés. Viszont 3. napja már nem eszi meg a 150-et. Van hogy megeszi, de többször van, hogy 60at, vagy 100at eszik. Ha ilyen keveset eszik (60 vagy 100), akkor is simán elvan 3órát evés nélkül. Nem nyafog, csak nézelődik, mosolyog, jár a keze-lába, gügyög, mindig jókedvű. Ebből én azt gondolom, hogy nem éhes, hiszen akkor nem lenne el 3 órát ilyen vígan.

Nem értem, hogy ez mitől lehet, hogy már harmadik napja a napi 5 evésből 4x nem eszik rendes adagot, csak jóval kevesebbet.


Mi erről a véleményetek? Köszönöm.



2013. dec. 11. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is váltottatok ki egy teljes étkezést azért valamennyire megtelíti a gyümi és kevesebbet kér utána. Pl. eszik gyümit ami kitesz 50 ml kaját és akkor utána még eszik tápból 100-at így meg is van a 150. Vagy csak 1-1 kanállal kap, nem telítheti el így ennyire?
2013. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha eszik kb 50 gyümit tízóraira, utána rögtön iszik még 100ml tápszert. Következő kajánál, 3 óra múlva eszik pl 60ml, aztán megint 3 óra múlva 100ml-t. Aztán megint elvan 3 órát, estére eszik 60ml-t, utána alszik reggel 6ig. Ilyeneket csinál.
2013. dec. 11. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém lassan 5 hónapos és neki is kb. egy hónapja csökkent az étvágya. Én nagyon megijedtem. Viszont a gyümölcspürék és a Milupa tejpépek nagyon ízlenek neki! Az enyém valószínűleg nem szereti a tápszerét, csak akkor eszi meg, ha már nagyon éhes. Uzsonnára gyümölcsöt kap, de utána már nem kér tápszert. Viszont estére olyan éhes lesz, hogy megeszik 165-170 millit vacsorára. Ilyen sokat nem eszik meg egyszerre napközben, max 130-at, de sokszor abból is marad. Már alig várom, hogy finomabb tápszert kaphasson, mert most HA-t eszik és szerintem csak muszájból eszi meg.
2013. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!