Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébredhet fel éjszaka 15...

Miért ébredhet fel éjszaka 15 hónapos kislányunk úgy, h aztán fenn van 3-4 órát? Már ki vagyunk purcanva. Hogyan segíthetnénk neki újra átaludni?

Figyelt kérdés

Sosem voltak különösebb alvási problémáink, ha mégis, azok csak rövid, átmeneti időszakok voltak. Picinek csak enni kelt éjjel, aztán már átaludta. Pár hete viszont felébred olyan lehetetlen időpontokban, mint pl. egy vagy három óra. Innentől kb 3-4 órát fenn van. Mindent elkövetünk, h aludjon, de nem. A férjem ráadásul kel a munkába ötkor, így gyakorlatilag ő háromig alszik. Hulla már.

Odamegyek(külön szoba), megnyugtatom, simi. Lefekszik, egy idő után feláll, rám néz, sír. Van, h ezután áthozzuk kiságyastól(sosem feküdt köztünk, csak piciként, míg szopizott, és bealudtunk). Abban is sír. Aztán kiveszem(persze addig próbálom nyugtatni-sikertelenül), beteszem magunk közé, mert nincs jobb ötletem. Mellettünk fészkelődik, eszében sincs aludni. És így megy újra és újra.

Fogzik is, ráadásul szemfogakkal, ami állítólag különösen fájó lehet. Viburcol már nem segít, géllel nem enged közelíteni.

Mit rontunk el? Hogy csináljuk, h újra aludjon? Csupán a fogzás okozhatja? És ha nem, hanem egyszerűen ehhez szokott a hetek alatt?

Még nem éreztem eddig sosem ilyen tanácstalannak magam, pedig akadtak már gondok, de vhogy csak-csak megoldottuk őket.

Segítsetek!!!


2009. nov. 23. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha a mi sztorinkat olvastam volna. Az én lányom 19 hónapos, és ugyanez van. Semmivel nem lehet megnyugtatni. Ma már elvittem az orvoshoz, hogy nézze meg, hátha beteg. Azt mondta, hogy fogzik. Pedig ennyire sosem szokta megviselni. Igaz, eddig kapott cicit, és aludt tovább. Most már nincs cici. A 2. gyereket tuti addig fogom szoptatni, amíg be nem fejezi a fogzást. Nagyon gáz, részvétem, nem tudom mit lehetne tenni. Nurofent ajánlják még fogzásra, néha bejön nekünk, néha nem.
2009. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez történt.

Kapott Nurofent, Panadol Baby-t, de ugyanúgy felkelt 1-kor/fél 3-kor/4-kor. Bármit tettem, üvöltött, visított. Ha az ágyunkba vittem, játszott, magyarázott. Esze ágában sem volt aludni, míg végül reggel 6-8 körül kidőlt.

Sosem volt azelőtt ilyen problémánk, csak fogzáskor, de akkor nem balhézott, hanem tényleg fájt neki.

Most meg ha adtam Nurofent, ha nem, akkor is hisztizett! 1,5 hét után meguntuk. 2 egymást követő éjjel hagytam visítani, nem mentem be. Fél óra után megunta, elaludt. Nekem persze a szívem szakadt meg.

Azóta nem ébred, reggelig alszik (lekopogom!). Ennek 1 hete.

13 hónapos.

Ha ki tudsz zárni mindent (fogzás, éhség, pelus,...), akkor az sajnos csak balhé.

Védőnő szerint a drasztikus megoldáshoz kell folyamodni.

Mi ezt tettük. Muszáj volt. Bevált.

2009. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor csinálta ezt amikor jött a foga. mellettünk alszik kiságyban, de nálunk is ismerős, hogy 3-4 órát nem tudott visszaaludni. Még az öt órás kelés is ismerős, aggódtam is az apja miatt.:-)szerintem ha befejezi a fognövesztést visszaáll a régi rend. Bár a párom állítólag olyan volt, hogy égve kellett neki hagyni a lámpát, mert ébredt éjfélkor, játszott egy darabig aztán mikor elfáradt lefeküdt magától. Most sem egy jó alvó, remélem a lányom nem ezt örökölte.
2009. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!