Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korától engeded...

Hány hónapos korától engeded magától még ülni nem tudó babádnak, hogy az öledben, ha feltornássza magát, akkor üljön?

Figyelt kérdés
Mikortól nem döntötted vissza?
2013. dec. 12. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
4.5 hós korától. Nem is tudtam volna, mert ugyanúgy megcsinálta. 5 hósan önállóan és stabilan ült.
2013. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem 4 hónapos volt a fiam. Éppen jött a gy.orvos és próbáltam visszafektetni, de nem tudtam, azt mondta h.hagyjam, ő akarja ezt csinálni.
2013. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 hónaposan egész nap azon erőlködött hogy feltudjon ülni. Kb 4 hónapos kora után kezdtem el ültetni az ölemben, de ritkán volt ilyen. 5 hónaposan pár percig már tudott ülni egyedül is, de ezt is ritkán hagytam mert nem akartam hogy megeröltesse magát. 6 hósan már ült babakocsiba. Próbáltam fokozatos lenni.
2013. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk az volt, hogy a gyerek ferdén tartotta a fejecskéjét, és mondta a doki, hogy tornáztassuk (hanyattfekvésben lévő kicsit a karjánál húzzuk, ő meg huzza fel magát - vagyis ilyen kis felüléseket csináljon) ekkor volt 3 hós, és nagyon imádta, ez lett a kedvenc játéka. állandóan erőlködött és ülni akart, de azért ezt a dolgot óvatosan kezeltük, kb. 4,5 hós korára azért már a fekvős babakocsi helyett az autósülésben sétáltattam (a quinny vázra feltehető maxicosi babaülésben) és 6 hós korától már sportbabakocsiban ül (nem teljesen függőleges, hanem úgy kb. 45-50 fokban döntött)

akkor ülhet a babci az öledben úgy, hogy a hátát megtámasztod, ha már nem nyeklik csuklik jobbra-balra, fejét szépen tartja, és nem görnyed össze (de nem az, amikor ülve előre hajol - az egy jó játszási neki) szóval azért ez a 4,5-5 hónap környéke, de az se legyen azért hosszú idő, és figyeld a baba jelzéseit. majd 6-7 hónaposan már bátrabban lehet ilyet játszani. :)

2013. dec. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 4hós 1hetes, minden nap ezt csinálja. Nem sokat van ölben, de amikor igen, akkor folyton felül. Hasizomból. Én tartom az ölemben, mintha szopizna, olyan pózban. Ő meg hasizomból úgy felül, hogy csak pislogok. Megfogja az ujjam, és minden erőlködés nélkül felül. Én is mindig próbálom visszább dönteni, de minden alkalommal visszaül. Aztán hagyom kicsit ülni, hogy meglegyen az öröme, és leteszem a hátára. Ott meg a fejét emelgeti, mintha fel akarna ülni. És meg is tartja. Iszonyat erős baba.
2013. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!