Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16hós kisfiam leesett az...

16hós kisfiam leesett az ágyról és nagyon beütötte a fejét.5-10percig sírt. Utána már nevetett is. Mit figyeljek rajta, hogy ne hogy baja legyen?

Figyelt kérdés
Már alszik.
2009. nov. 24. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha hány, ha szédül akkor lehet agyrázkódása.
2009. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pár napja én is így jártam, csak annyi a különbség, hogy 8 hónapos a babám. Figyeld meg, hogy rendesen lélegzik e (ez most nagyon durván hangzik) és azt hogy esetleg mocorog e. Ha napközben lenne, akkor jobb lenne, mert hamarabb felkelne. De szerintem nincs nagy gond, ha nevett utána.

Mennyi idő telt el azóta hogy beütötte a fejét?

2009. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rögtön felsírt, ahogy leesett? Ez fontos!

Figyeld, hogy nem alszik-e túl sokat, vagy ha elkezd hányni, vagy a szemei "citálnak", akkor agyrázkódása van.

2009. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond,ha rögtön sírt és utána semmi gond nem volt vele.Hát most,hogy alszik csak azt tudod figyelni,hogy hogyan alszik.Arra gondolok,ha egyébként rossz alvó és most bealszik éjjel,akkor érdemes holnap dokihoz vinni.Ha netalán hányna,akkor is vidd el.Ha reggel akármi fura van a viselkedésében,mozgásában,akkor is.
2009. nov. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne veszítse el az eszméletét, ne hányjon. Ha ezek történnek, akkor agyrázkódása van, akkor dokihoz kell vinned, egyéb esetben nem.
2009. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azonnal orvos!És ez nem "paraanyuság",de ez a teendő.Ha 30 cm-ről esett a fejére akkor is.Nem látsz bele a fejébe,eszméletvesztés és hányás nélkül is lehet belső vérzés,ami végzetes lehet-mondjuk-3 nap múlva.

Nem riogatni akarlak,de ez van.

2009. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Agyvérzés akár 2 hónapig is rejtve maradhat. Nem akarom lebeszélni az orvoshoz menetelről, de az orvos is mit csinál? Nem fog CT-t csinálni, csak megnézi, hogy van-e agyrázkódása, ennyi.
2009. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is rohannék vele egyből az ügyeletre!

Jobb félni, mint megijedni!

2009. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!