Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónap körüli babák anyukái,...

9 hónap körüli babák anyukái, mennyi időt játszotok a gyermekkel?

Figyelt kérdés
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi időt fordítotok arra, hogy odaüljetek a babátokhoz, és meséljetek neki, vagy mutogassatok dolgokat. Az én kisfiam egyre többet elvan egyedül, ha oda is ülök mellé, játszik szépen, néha odajön hozzám, felkapaszkodik a térdemen, gyakorolja az álldogálást :), utána megy tovább, és játszik. Kellene "erőltetnem", hogy megmutogassam neki a dolgokat, vagy hagyjam, és menet közben beszélgessek hozzá, hogy az ott a kutyus, stb.? :) Ti hogy csináljátok? Sajnos nálunk nem oldható meg, hogy kijöjjön velem a konyhába, étkezőbe, mert családi házban lakunk, és elég hideg a járólap, meg kutyus is van, akinek hullik a szőre.. szóval a kisfiam a nappaliban és a hálóban tud mozogni.
2013. dec. 19. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

semmit nem jàtszom vele,mert nem lehet. ami közös tevêkenysêgnek mondhatô,az a csikizês,puszilgatàs,rajtam tornàzàs. a mese,mondòka nem érdekli, jàtszani semmit nem lehet vele. nêha épîtek neki,de azonnal lerombolja. kukucsolni szoktunk, ênekelek neki ezt+azt, gyakran összeveszünk, pl. ha szappant, szenes fadarabot,vagy koszt eszik,esetleg a wc-t nyalja körbe,netalàn a kandallót akarja megölelni.

ên a konyhàba is plêdet terítek le,így a kövön sem fêltem. fazekat,fakanalat,habveröt,szilikon formàt kap,ellomol egy darabig

vagy etetõszêkbe ûl és kap ràgnivaló gyümit,kukit vagy kölesgolyót. a kutyàk meg kint vannak az udvaron, õrzik a hàzat.

2013. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amennyit csak lehet és amikor csak igényli. Imádja az éneklést, mondókázást ha hintázik, abban akár elüldögél fél órát is. Ha a szőnyegen játszik egy légtérben vagyunk, lát én szólok hozzá, megdicsérem milyen ügyesen játszik, majd ha már elunja akkor kúszik oda hozzám és igényli az együtt játszást, akkor nézegetjük a könyvét és elmondom neki mi micsoda. Vagy a plüssállatait nevezzük meg és utánozzuk mit csinálnak.
2013. dec. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig is figyeltem arra, hogy egyedül is "feltalálja" magát. Így ő is nagyon szépen eljátszik magában. 8 hónapos kora óta közlekedik a bútorok mentén, nekem sokszor csak annyi a dolgom, hogy csináljak neki akadályokat meg útközben leverendő dolgokat, amikkel elbíbelődik. Mióta ügyesen megtanult esni, már nem nem féltem annyira, pláne, hogy már nem is szokott.

Amikor együtt játszunk, akkor labdázunk, tornyot építek neki, hogy ledöntse, mondókázunk, ilyesmi. Jha és nagy sláger neki, ha a megtanult játékokat megkerestetem vele és "elhozatom" pl. "Hol a labda" megkeresi, nevetve odamászik, majd, mikor kérem odaadja :)

2013. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!