Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg a sétát 1...

Hogy oldjam meg a sétát 1 éves babámnál, ha nincs hová kivinnem?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy egyszerűen nem tudom hová vinni!A 3.emeleten lakunk, lift nincs. Amíg kisebb volt az amúgy elég tágas erkélyen levegőtött, játszott, hetente 1-2-szer levittem hosszabb (1-2 órás) sétákra, ám most már többre vágyik ő is. Nem is a lépcsőházi cipelés itt a probléma, hanem ahol lakunk. Nincs park, se játszótér, se semmi a közelben, egyetlen apró zöld terület sem! Csak a főút, a zaj, a hipermarketek! 2 téglatömb van itt, meg nem messze a gazdagnegyed. A busz közel, de nem tudom megoldani, hogy folyton elmenjünk 5-10 km-t (anyagilag sem,autónk nincs). Mit tegyek? A rokonok folyton mondják, hogy miért nem viszem sétálni, de hová? Párommal felmerült az elköltözés gondolata is már. Vajon tényleg ez lehet a megoldás?
2009. nov. 25. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol laktok???
2009. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nézdd, ha csak arra gondolsz, hogy a gyermekednek nem ártana némi szocializáció, akkor valóban a költözés marad sajnos!

Szüksége van más gyerekek közelségére, hogy ne legyen a későbbiekben zárkozott, magának való kisember.

Én augusztusban szültem egy "szellemlakóparkban" lakunk, ami azt jelenti hogy lemegyünk levegőzni és a házak között cirkálunk, emberrel sem találkozunk, szóval gáz az egész. Mi tavasszal költözünk. Nagyon meg fogom nézni a helyet, hogy hova. Legyen a közelben játszótér, zöld terület, legyen élet!!!

Nagy szerencsénknek tartjuk, hogy pestről kikötözve nem vettünk egyből egy ilyen lakóparkban lakást, hanem úgy gondoltuk kipróbáljuk előbb albérletben. És milyen jól tettük, így könnyebben le tudunk majd innen lépni.


Szóval ha tudtok néha pár napot nagyszülőknél tölteni, ahol jobb az infrastruktúra, javaslom néha ruccanatok ki egy kis családlátogatásra. (Mi is azt tesszük, havont 4-5 napot a Mamáéknál vagyunk, csak hogy ne golyózzak be....)

2009. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy offolok, de kedves utolsó, elárulnád, hogy hol laktatok ("szellemlakópark"). Ugyanis mi is ki szeretnénk jövőre költözni Pestről és lakóparkban is gondolkozunk (mint pl a fóti lakópark). Jó lenne tudni, hova nem érdemes menni.

On: úgy látszik, akkor tényleg csak a költözés marad hátra... nagyon rossz lehet így, szerintem mielőbb kezdjetek keresgélni!

2009. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dunakeszi:) hát figyi, itt se egy játszótér, vagy akár egy kis tér padokkal, vagy bolt a közelben, SEMMI. Csak a csend és a nyugalom.... egy nyugdíjas biztos értékelné.
2009. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gazdagnegyedbe mennék sétálni, gondolom az olyan családi házas-aszfaltos utcás-csendes környék. Nálunk van park a közelben, de minden nap az is unalmas. Így sokszor csak az utcákon kóválygunk, mert sokkal több a látnivaló. Itt is van egy villanegyed, gyönyörködöm az épületekben, a kertekben, álmodozom... Sokszor lesétálunk vmelyik forgalmas útig ahol HÉV is jár, mert a manóm (szintén 1 éves) imádja nézni a buszokat, teherautókat, vonatot. Mostanság sokszor megyünk sötétedés után, ilyenkor az esti fények tök jók (a parkba már be sem mernék menni), és még jobb lesz ha felrakják a karácsonyi égősorokat (a "villalakóink"-nak igen jó ízlése van és a pénz sem számít...). Sztem próbáld ki egyszer, hátha nem is olyan rossz az a rész.
2009. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem öltöztesd fel, és vidd ki az erkélyre fél órákra. Én is azt csinálom, mert nekem most pld. járógipszem van, így a séta lehetetlen, és mi tetőtérben lakunk, nem kevés lépcsővel.


Kiviszek egy széket, ráállítom, és ott elnézelődik, mutogatok neki ezt-azt... Egy éves. Nekem sincs jobb ötletem.. :(

2009. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi Kecskemét külvárosában lakunk. Köszönöm a tanácsokat! Már el is keztünk a párommal új lakás után nézni, de valószínűleg kertesbe megyünk, ami plussz költség, de legalább tudom hová kivinni a lányom.
2009. nov. 26. 07:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha van lehetőség, költözzetek.

Egyébként meg egyelőre vidd, ahova tudod, az enyém imádja a forgalmasabb utakat is, lesi a buszokat, autókat. Persze időnként azért jó lenne egy kis játszóterezés is, de ilyenkor télen, hidd el, ott sincs túl nagy élet.

2009. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!