Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos dús és göndör...

10 hónapos dús és göndör kislányom haját szeretném levágni kicsit, mert hátul és a fülébe lóg nagyon. Hogyan lehet szépen? Mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Nyilván le tudom nyisszantani, de hogyan lesz szép is? Nem értek hozzá, de azt mondják 2-3 éves koráig inkább otthon érdemes vágni. Meg nincs is a közelünkben babafodrász. Lehet tényleg nem ülne a fodrászatban nyugton úgyse.

2013. dec. 20. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ültesd be az etetőszékbe és ott vágd neki. Lehet hogy csak pár percig lesz nyugton, akkor majd folytasd neki később vagy másnap.

Én mindig két napot szánok egy hajvágásra...

2013. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért akarod levágni a haját már most?

Az én lanykam 9 hónapos, babahajcsattal tűröm el a szemebol a haját, de van hajpant is a meretukben. Ha egy mód van rá, én nem fogom vágni a haját még jó ideig.Emlékszem, hogy utáltam, h anyukám mindig fius hajat vagatott nekem, gondolom praktikus volt. De megfogadtam, h én nem fogok így tenni.

Ha kell, mindenképpen fodrászra biznam a dolgot, sztem boldogulna vele.

2013. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én elvittem a lányom fodrászhoz... 1 éves volt... fele baba haja ugye kihullott, a másik fele nőtt tovább... rengeteg dús haja van neki is... egyszer akkor levágattam fiúsra, hogy rendezett legyen a frizurája, hogy az elvékonyodott babahajakat levágják rendesen neki... rendes fodrászhoz vittem :) beült az ölembe, nézte magát a tükörben, dumáltam énekeltem neki közben :) fodrászok nagyon ügyesek... 10 perc alatt szuperül levágták neki :) utána már hagytam nőni és csak a töredezett végét vágtam én itthon neki :)
2013. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a kérdésemre nem kaptam választ!


Nem aziránt érdeklődöm, hogy hogyan üljön nyugton, hanem hogy technikailag hogyan kell hajat vágni. Nem bili frizurát akarok, és göndör a haja, így még nehezebb, hogy a fürtjei szépek maradjanak. Sajnos neki is kényelmetlen, mert a fülébe lóg, és mindig piszkálja, mert nem tetszik, de a csat és a gumi se nagyon.

2013. dec. 21. 00:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok fodrász, de évekig magamnam vágtam a hajam. Azt tudom, hogy ha a fejtetőn összefogod a hajat és egyenesen levágod, akkor lépcsőzetes lesz. Ha oldalt kihúzod egyenesre és függőlegesen vágod, akkor "gömbölyű" lesz, ha pedig ugyanígy tartod, de nem függőlegesen, hanem vízszintesen nyisszantasz bele, akkor tépett lesz. Nekem egyenes szálú a hajam, úgyhogy nem tudom, hogy ezek göndörhajjal is működnek-e, mindenesetre én mindenképpen fürdés után próbálnám, vizes hajjal, mert úgy talán jobban hallgatnak a szép szóra azok a göndör fürtök. :) Egyébként azt is lehet, hogy csak a fülénél vágod le, meg a szeménél vágsz neki frufrut (göndör frufru nem tudom hogy néz ki), hogy ne zavarja annyira, hátul meg ha össze tudod fogni, akkor fogd össze.


Remélem tudtam segíteni.


Ja és még valami, vegyél professzionális hajvágóollót, mert az nagyon éles, a többi életlen hajvágáshoz és tóredezni fog tőle a pici haja. Tapasztalat. :)

2013. dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az esti fürdés előtt a kádba ültettem a lányomat (pucin), és ott vágtam le a haját. Szerintem mindenképp legyen nedves a haja, és én például a babaollóval vágtam le. Azzal tuti, hogy nem szúrod meg a nyakát, vagy a fülét, és annyira meg éles, hogy a kis haját elvágja. Ha nedves a haja, akkor szépen átfésülöd, és a fésűt ahogy húzod a haj vége felé, ahol szeretnéd ollóval lenyisszantod. Talán a göndör haj annyiból jobb (ha megszárad felugrik), mint az egyenes, hogy ott nem látszik ha egy kicsit hibázol. Az egyenes hajnál, egy apró hiba is elég feltűnő. Remélem tudtam segíteni. :)

2013. dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd fodrászhoz, nekem is hosszú hajjal született a lányom, göndör is volt neki és neki álltam, csak egy kicsit gondoltam vágni. Egyik nap levágtam, másnap láttam hogy hű itt hosszabb, ott röveidebb, megint vágtam egy kicsit. NA végül jó sokat levágtam már belőle, elvittem fodrászhoz, hogy igazítsa ki, nem sokat kellett neki, megdícsért, hogy egész jól sikerült, de a bibi az volt, hogy addigra már a lányomnak majdnem rövid haja lett :)
2013. dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Göndör hajat gyakorló fodrászok is nehezen vágnak szépre. Szerintem ne próbálkozz otthon. Nekem is ilyen hajam van, alig van fodrász, aki le tudja szépenv ágni.


Nagyon más műfaj.

2013. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-as voltam, azért nem írtam, hogy hogy vágd le, mert szerintem is fodrász az aki le tudja szépen vágni (ez a szakmája) nem tudom ki mondta neked hogy 2-3 éves kor alatt otthon érdemes vágni, mert szerintem ez baromság... ez nem azt jelenti hogy nem lehet otthon de ha nem értesz hozzá csak úgy elmondva senki nem fogja tudni neked elmagyarázni.. ezt látni kell... és még akkor se biztos, hogy neked sikerül.. (szerintem)
2013. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és videót nem tudtok belinkelni, ha látni kell?
2013. dec. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!