Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyat hogy kell elrendezni,...

Kiságyat hogy kell elrendezni, megágyazni mire hazajön a baba?

Figyelt kérdés

Kókuszmatracunk van, de nem igazán tudjuk eldönteni, hogy mit kellene vennünk rá (van rajta egy pamut huzat). Tudom, hogy gumis lepedő nem kell. amikor még nagyon pici kell neki egyáltalán baba-ágynemű? (van egy kombi-plédünk, olyan össze-vissza patentos zipp-záros(-:)Kérlek segítsetek, mert még van mit tanulnunk és már sürget az idő a bevásárláshoz.

Milyen lepedőt érdemes venni? Gumis szélűt?...


2009. nov. 25. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi így csináltuk:


gumis lepedő

textilpelenka a feje alá

pléd (vastagsága attól függ, h hány fok van a szobában)

2009. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Gumis szélű lepedőt mindenképpen érdemes tenni a matracra. Abból nekem kettő van,most 6,5 hós a kislányom,elég volt ennyi,felváltva volt egyik mosásban másik a matracon.

Oldalra érdemes fejvédőt / rácsvédőt venni,attól függ ki hoyg hívja,hogy ha éjjel arréb csúszik ne üsse be a fejét.


Nekünk van baldachin is,de az nem létszükség.

Szeretik a babák mert kuckó érzésük van tőle (nem tudom máshogy írni :-)) ).


Párna nem kell egy újszülöttnek, mert fulladásveszélyes! Takarót sem ajánlok, de ha mégis takaró lesz akkor szigorúan babatakaró, könnyű vékony anyagból.

Sokkal jobb egoldás ha inkább hálózsákban alszik,mert az fixen a babán van, nem bújik ki alóla, így nem fázik meg, és nem is bújik be alá -ami meg fulladásveszélyes.


Remélem segítettem.

Esetleg a kiságy két oldalára érdemes venni szines zenélő csörgő figurákat,hogy azt tudja nézegetni,ha az mindig ott lesz neki később is akkor a jelenléte megnyugtatja.

Ennyi. Újszülött korban még elég egyszerű a kiságy.


Remélem segítettem.

2009. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
mi is hasonlóan ágyazunk, mint az előző válaszoló, gumis lepedő, pelenka a fej alá, de mi pléd helyet inkább hálózsákot használunk mostanában éjszakára, azt nem tudja lerugni magáról. Párna paplan még jó ideig nem fog kelleni.
2009. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi kókuszmatracunkra és vettem egy védőlepedőt. Erre tettem a gumis szélű lepedőt és szintén egy félbehajtott textilpelenkát a feje alá. Azt naponta/kétnaponta cseréltem, mikor annyira kicsi volt. Később, mikor már nagyon mocorgott, nem tettem a feje alá. Az én babám májusban született. Eleinte egy közepes vastagságú takarót (szintén a patentos átalakíthatós cipzáras fajta:)), majd nyáron egy vékonyat használtunk.

Nektek egy vastagabbra lesz szükségetek a téli babának. Éjjel meg attól függ, milyen vastag a hálózsák.

2009. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szabály nincs.

Annak idején elképzeltem, hogy én csak pihe-puha meleg ágyban tudnék jól aludni babaként.

A gumilepedő árt valóban, beizzad a háta tőle, nem érzi jól magát benne.

Én is kókuszt használok, arra 100X150-es puha plédet teszek, rá babaágyméretű gumis frottírlepedőt. Vagy hálózsákban altatom, vagy vastag, puha babapléddel bugyolálom be.

Körbe a rácsokra érdemes az elején feltenni szövetet, lehet is kapni ágyvédőket a bababoltokban. Ez a huzat miatt nagyon jó, a huzattól megfázhat és kis légmozgásokat is észrevesz, felébred rá, később mikor kezd nézelődni a kicsi aranyos mesefigurákat láthat maga körül.

Én nem vagyok baldachin-párti, de sokan ezt is vesznek.

Vannak zenélő-forgók, amiket az ágyrácsra lehet szerelni,hogy azt nézegesse a kicsi. Ezt úgy 6 hóig lehet használni, aztán már aktívabb a baba és balesetveszélyessé válhat.

2009. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21:36 válaszoló vagyok. Annyit szeretnék még írni,hogy a kókuszmatracnak a megfelelő keménységen kívül még az a nagy előnye,hogy jól szellőzik. Így nem érdemes rá gumilepedőt sem és plédet sem tenni,mert ezzel a természetes szellőzését gátoljátok.
2009. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszokat, úgy néz ki, akkor már nem sok minden kell, csak alá kispléd, meg gumis lepedő. Ágyrácsvédő, baldachin (a babaágyneművel volt, de gondoltam, hogy ágynemű nem kell egy darabig)felülre színes forgó már van. Ha nem baj, még kérdeznék: hason, vagy hanyatt érdemes altatni? hanyatt lenyelheti a büfit, hason meg nagy a fulladásveszély nem? Azt mondta a védőnő, hogy oldalt lenne a legideálisabb, van elfordulásgátló is,- még nem vettem- arra az esetre, ha nem vagy biztos benne, hogy eleget büfizett mielőtt lefekteted.
2009. nov. 25. 22:20
 8/13 A kérdező kommentje:
22:17-es. Bocsi, csak most olvastam a válaszod. Igaz végül is, hogy a pléd is gátolja a szellőzését, de csak egy gumis lepedő nem hideg vagy kemény a babának?
2009. nov. 25. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Én plédet azért teszek rá, hogy melegebb legyen az ágy. Így alulról szellőzik, illetve ha nem alszik szellőztetem, napoztatom is.

A fejhez a pelenka a bukás miatt előnyös.

Ne csak háton, hanem több helyzetben altasd, hogy a feje ne deformálódjon, a különböző helyzeteket szokja, mozgása is hamarabb elindulhat így. Jó módszer még a szoptatós párnával körbeölelve fektetni olyan testhelyzetben ahogy szeretnéd, és a baba is hagyja. Hason fektetni talán 5-6 hetes kortól jobb, akkortól kell is, de van, akit már újszülöttként hasonfekve láttam a kórházban.

2009. nov. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erről teljesen megoszlanak a vélemények még az orvosok, védőnők köreiben is. Kislányom nagyon kis súllyal született, koraszülött osztályra került. Ott minden babát első pillanattól kezdve hason altattak, igaz, hogy minden baba alatt volt légzésfigyelő is. Amikor hazamentünk én is hason altattam, bár négy nap telt el úgy, hogy nem volt figyelőnk, szerencsére nem történt gond. Aztán vettünk egyet, egyrészt, hogy én nyugodtan aludjak :), másrészt a kis súly miatt általában javasolják, mivel a bölcsőhalál egyik kockázati tényezője. Próbáltam háton is altatni (csupán azért, mert abba a pózba könnyebb lerakni), de egyértelműen nem tetszett neki. Az oldalfordulásról én azt hallottam, hogy talán a csípőjének nem tesz jót? Bár szerintem, ha mindig váltod az oldalait, nem lehet gond. Most 13 hónapos, és amióta fordulni megtanult, mindig a hasán köt ki, mindegy hogy tesszük le. A légzésfigyelőt pár hónapja nem használjuk, és szerencsére egyetlen egyszer riasztott csak be, de akkor is csak azért, mert felébredt és lemászott róla...

Szóval szerintem bízz az ösztönödben, és ha izgulsz, akkor nyugodtan szerezz be egy légzésfigyelőt - már lehet kölcsönözni is.

2009. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!