Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjed milyen apa? Hogy jön...

Férjed milyen apa? Hogy jön ki fél év alatti picitekkel? Mit várhatunk el tőlük?

Figyelt kérdés
A párom számomra a legtökéletesebb társ, úgy érzem egymásnak lettünk kitalálva. Viszont a babánkkal nem nagyon tud mit kezdeni. Sokszor mondja, hogy már azt várja a házifeladatot csinálják együtt stb., de hol van az még!? Igazság az hogy nagyon sírós a fiunk és ő nem tudja megnyugtatni, sőt egy idő után beidegesedik tőle. Próbál segíteni, de szerintem csak muszájból, nem szívből, sokszor érzem hogy a fürdetésen is mielőbb túl akar lenni, csak hogy utána elvonulhasson tévézni, olvasni. Olyan rossz, mert ezt érzi szerintem a pici is.
2009. nov. 26. 08:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A 3 gyerekes anyukának:

Ne haragudj, nem konkrétan Neked szólt, amit írtam. Biztos voltam abban, hogy a párod szereti a gyerkőcöket, annak ellenére, hogy Ő nem cserél pelust, nem főz, nem mosogat.

Én azokat a léhűtő alakokat nem bírom, akiknek jut idő a számítógépre, tévére, újságra, de ha pelenkát kéne cserélni, akkor fáradt!

Természetesen Te úgy éled az életed, ahogy Neked/Nektek tetszik. Mi pedig úgy, ahogy nekünk tetszik.

Én csak a "SZUPER APUKA" jelződön pöccentem be, mert érzek némi gúnyt abban a mondatban ("manapság Istenített "szuper apuka",aki ép csak meg nem szülte a gyereketeket")

Én nem nevezném a férjemet szuper apukának, nem is tetszik ez a jelző. De én örülök annak, hogy minden gyerek körüli munkából kiveszi a részét /kivéve a szoptatást :-)/ Örülök, hogy mindig kedveskedni akar vmi új kajával, és kijelenti, hogy "hétvégén én főzök"


A másik, ami a kommunikációt illeti! Egy 2 hónapos babával már simán lehet kommunikálni, hiszen ők már gőgicsélnek, vagyis válaszolnak nekünk. Ők így kommunikálnak! Az az apuka,aki arra vár,hogy majd beszéljen a gyereke, az nagyon sok értékes hónapot veszít el!


Végezetül itt egy férfi véleménye ebben a témában(micsoda véletlen, pont most du. olvastam a decemberi Kismama magazinban az interjút Kovács Áronnal)

"Túl vagyunk már szerintem azokon az időkön,amikor a férfiak tisztes távolból figyelték a gyereknevelést, és még csak kezükbe se vették a babákat. Úgy voltak vele, majd ha focizni tud. De ez már egy másik generáció, akik ott vannak a szülésnél, fürdetnek, pelenkáznak, büfiztetnek, és én örülök, hogy ide tartozom. Soha nem éreztem lealacsonyítónak a csecsemő körüli teendőket."

2009. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Szia


Az én párom is hasonló,mint a tied...:(

/Lassan 4 hónapos baba anyukája/

2009. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi is 4 hósak leszünk. És én remélem idővel javul a helyzet. (Egyébként vannak jobb napok :-), amikor nem idegesen és fáradtan jön haza a munkából...)

2009. nov. 27. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!