Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjed milyen apa? Hogy jön...

Férjed milyen apa? Hogy jön ki fél év alatti picitekkel? Mit várhatunk el tőlük?

Figyelt kérdés
A párom számomra a legtökéletesebb társ, úgy érzem egymásnak lettünk kitalálva. Viszont a babánkkal nem nagyon tud mit kezdeni. Sokszor mondja, hogy már azt várja a házifeladatot csinálják együtt stb., de hol van az még!? Igazság az hogy nagyon sírós a fiunk és ő nem tudja megnyugtatni, sőt egy idő után beidegesedik tőle. Próbál segíteni, de szerintem csak muszájból, nem szívből, sokszor érzem hogy a fürdetésen is mielőbb túl akar lenni, csak hogy utána elvonulhasson tévézni, olvasni. Olyan rossz, mert ezt érzi szerintem a pici is.
2009. nov. 26. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Azt hittem,hogy csak az én férjem olyan lusta hogy inkább tévézik,meg olvassa az újságot ahelyett,hogy azt mondaná hogy vigyázok picit a kislányunkra...menj nyugodtan kicsit kapcsolj ki drágám...hogyne...ilyen nem jut eszébe az enyémnek se....az elején nagyon bántott hogy mindig csak én vagyok vele most már nem érdekel,de néha nagyon fáradt vagyok....jól esne ha többet lenne vele....
2009. nov. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

szia!


A férfiak már csak ilyenek... Én is leszoktam arról, hogy "átadom" a fürdetést, mert látom rajta, hogy legtöbbször semmi kedve. Ha ő ajánlja fel, akkor nem kell 2szer kérdeznie, rögtön vágom rá, hogy persze!:) Inkább abban jó segítség az én férjem , hogyha pl. főzök vagy megyek pl. kozmetikushoz , addig "elvan" a picivel. egyébként ez sokszor panasz más anyáknál is, hogy a párjuk mindig előrébb akar lenni. Az enyém is egyszer kifakadt, hogy "honnan tudnám mi baja a babának, hát nem tudja még elmondani!Majd ha beszélni fog, akkor tudni fogom!". Na, az még odébb lesz...:)

2009. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

régebben az én férjem is így volt - nem nagyon tudott vele mit kezdeni, mert szerette ugyan, de csak egy kis sírós csomag volt neki,

de most, hogy már mászik, odakavar az apjához, amikor megjön a munkából, felkapaszkodik rá, gagyog neki, lehet vele "rendesen" játszani stb, már sokat foglalkozik vele

2009. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mi mindig közösen fürdetjük a fiunkat, de tegnap egyedül tettem. Rossz volt, mert mindig azt hallom, hogy az apukák imádják a fürdetést és rohannak haza, nehogy lemaradjanak róla. Na a mi apánk egy buta összeszólalkozás miatt tegnap kihagyta, biztos azt hitte velem tol ki.
2009. nov. 26. 09:08
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ilyen volt,de attól még jó ember jó apa.Sokszor már azt éreztem akkor,hogy neki talán nem is kellett volna gyerek annyira nem tudott a kisbabáinkkal mit kezdeni.Az első gyerekünk a kezébe meg sem maradt amikor kicsi volt annyira sírt nála mindig(másnál is),de annyira,hogy már elmúlt másfél éves amikor először rá tudtam hagyni úgy,hogy ne kellett volna 10 perc után rámtelefonálnia,hogy a gyerek annyira sír utánam majd megszakad,Ő meg nem tud vele mit kezdeni.Azt szokta mondani,hogy ("ez a gyerek utál engem akár mennyire is szeretni akarom:-))")Vannak férfiak akik tényleg nem tudnak a pici babákkal mit kezdeni hiába lettek apukák.Bennük nem azok a változások mennek végbe mint bennünk anyukákban.És ez nem jelenti azt,hogy ne szeretnék a gyerekeiket.Nálunk még a 3-ik babánkat is majdnem csak 1 éves kora után fürdette pelenkázta az apja.Már Ő is másfél éves,imádja az apját remekül elvannak már.A férjem pedig szereti mindhárom gyereket,szerette Őket baba korukban is,de nem tudott velük akkor még mit kezdeni,csak gyönyörködni bennük.Főleg,hogy annyira anyásak voltak,hogy hiába is közeledett feléjük bárki,nem szerettek senkit.Mondjuk én sosem vártam azt a férjemtől,hogy a gyerekeink anyja legyen.Én nem értek egyet ebből a szempontból sem,mint sok másból sem ezzel a nagy modernizációval.Ha tehetnék sokan már a terhességet gyerek szülést is a férfiakra bíznák.Mi még a hagyományos módon próbálunk élni,én anya a gyerekekkel a családi tűzhely mellett, a férjem pedig a családfenntartó.Nem sérelmeztem sosem miért nem fürdet pelenkáz babát,és Ő sem,hogy miért nem a karrieremre koncentrálok.De nekünk így jó.nagyon jól működik a családunk,hogy mindketten megmaradtunk a nemi szerepeinknél,nem akarunk cserélni.
2009. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ezért bántott engem is,hogy én fürdetem,én pelusozom,én foglalkozom a kislányunkkal,mert mindenhonnan azt hallom,hogy éjszaka felkel az apuka ha a baba sír,pelenkázza..fürdeti...az enyém meg 4x felhív ha elmegyek otthonról 1 órára...deeee még fodrászhoz se menjek...bezzeg mikor dicsekedni kell vele,akkor nagy a szája....
2009. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Akkor az én férjem egy csoda! Az első naptól kezdve ugyanazokat a feladatokat látja el, mint én. Pelust cserél, fürdet, etet...stb(persze amíg szopott, addig az utóbbi az én feladatom volt :). Elviszi sétálni, ringatja. Fürdetni imádja, ő töröli meg és sokszor altatja is. Valószínűleg azért is, mert elég sokat dolgozik és amikor vele van, akkor mindent ki szeretne élvezni. Meg persze imádja. :) A lányom ha felébred őt keresi először. Engem meg nyugtáz, hogy ott vagyok.:)
2009. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az én párom a kezdetektől fogva pelenkáz, babusgatja, játszik vele, altatja, ellátja, és sajnos mivel 3 hós kora óta elfogyott a tej,még eteti is.

Bármikor ráhagyhatom akár egy egész napot is,ha kórházba kerülnék nem félnék attól hoyg egy hétig ketten vannak.


Bár!!! tény,hoyg az elején nálunk is így indult,hogy nem tudott vele mit kezdeni. LÁtott egy kisbabát, akit szeretett, de nem tudott hoyg hozzászólni, mert hoyg még olyan pici.

Na én már akkor azt csináltam,hoyg kedvesen elmondtam neki mindent, hoyg ilyenkor én mit szoktam csinálni, vagy olyankor hoyg szokott lenni, hoyg szereti a baba, hoyg nem szereti a baba, stb...és ezáltal magabiztosabb lett,mert ő is tudta hoyg amit csinál az úgy jó. Így ment ez hónapokon át, kedvesen de türelmesen (mintha 2 gyereked lenne), aztán utána már volt hoyg kérdezett amikor döntést kellett hozni (pl most akkor mit adja rá mert lepisilte a ruhát),és akkor én elekzdtem mondani,hoyg mostmár olyan ügyes és olyan jól csinál mindent mint én ,hoyg nem kell mindent megkérdeznie,kvázi mintha engedélyt kérne tőlem,hanem azt szeretném hogy legyenek önálló döntései is. Aztán döntött, általálban jól. Így mostmár magabiztosabb is lett, és így jutottunk el odáig,hoyg bármikor ha el kel mennem, és ketten maradnak, egyedül is elboldogul vele, és úgy hoyg nem kell percenként felhívnia hogy mit hoygan csináljon.

2009. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A párom sajna úgy érzem nem akar lemondani a "régi" életéről, hogy a baba miatt kevesebb a nyugalom, amikor haza ér pont a esti hiszti kezdetére, nem az van, hogy nyugodtan vacsi, aztán újságolvasás, majd tévé és pihi... Ő mindehhez ragaszkodna, a fia viszont "felborítja" az életét. Azt szeretné, hogy az ölében ülve, vagy maga mellé fektetve játszon el csendben, ne zavarja az olvasásban. Ennek mindig az a vége, hogy a gyerek természetesen üvölt, mert eljátszani nem tud vele és én hulla fáradtan vagyok még akkor is vele, amikor már segíthetne. Pedig ezt az időt használnám ki arra, hogy esetleg én is vacsizzak, mosogassak, meg tegyem a dolgom.
2009. nov. 26. 09:55
 10/23 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszoló! Nagyon szerencsések vagytok! Amellett hogy írígykedve olvastam :-), jó udni hogy létezik ilyen is.
2009. nov. 26. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!