Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha áttérek a kétnaponta...

Ha áttérek a kétnaponta fürdetésre, nem fog a babám összezavarodni az esti rituálé miatt?

Figyelt kérdés
Két hónapos, és eddig mindennap fürdettem, de nagyon szárad tőle a bőre (pedig tiszta vízzel mosom). Talán már megszokta, hogy előbb jön a fürdés, aztán vacsora a félhomályban, és alvás. Ha kimarad a fürdés, nem fog összezavarodni?
2013. dec. 24. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
használj mosakodó gélt.
2013. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szívesen tenném le aludni fürdés nélkül mert az én kis malacom össze vissza csurgatja a tejet, van hogy a ruhájába is befolyik és nem elég azt 2 naponta lemosni. Nekünk a gyerekorvos írt krémet és az nagyon jó, csak akkor használom mikor száraz a bőre és 1 nap alatt rendbe teszi. Olíva olaj is nagyon jó. Mi gyógyszertári fürdetőt használunk és nagyon bevált, kérj esetleg másik fürdetőt a gyerekorvostól és megoldódik a probléma. Ha ragaszkodsz a 2 naponta fürdéshez, akkor is vizes ruhával érdemes körbe törölni a babát. Először biztos meglepődik az újdonságon de utána megfogja szokni az új rendszert.
2013. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer én is megtettem ezt,de csak azért mert olyan nagyot aludt hogy este 10kor nem álltam neki fürdetni...és igen..összezavarta

Olyan értelemben hogy azon az éjszakán,úgy kelt-ébredt mintha nappal lenne

Napközben 30-45 perceket aludt..majd kb 1 óra ébren..majd újabb 35-45 perc alvás

ÚGyhogy én azóta egyszer sem hagytam ki...ha száraz a bőre máshogy old meg

Babaolaj..napközbeni testápolózás..fürdetőkrém..vagy orvossal irass fel speciális krémet dokival

Egy ilyet tapasztalt anyuka ;-)

2013. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

a gyerekorvos által felírt fürdetőkrém nem szárít, és 3 tubus (vagy egy nagy tégely) 4-500 Ft, nem is drága, meg azért sokáig jó (1 hónap)

az nem szárít.

de ha mégis, akkor a gyerekorvos ír nektek krém receptet - ha kéritek, vagy mondjátok, hogy száraz a baba bőre, azt a patikában keverik ki, nincs benne semmi vegyszer.

vagy pedig használjatok mandulaolajat fürcsi után (kicsit drága mondjuk, de nagyon jó)


a fürcsi nem csak tisztálkodás, hanem a babának SZÓRAKOZÁS, JÁTÉK, LAZÍTÁS és természetesen a rituálé része. ezért ne hagyjátok ki. védőnőd, gyerekorvosod segít.

ez olyan, mint sokunknak a reggeli tejeskávé :)

ez a picikédnek a szórakozása, ne foszd meg tőle. majd ha nagyobb lesz, meglátod, milyen édesen fog majd pacskolni a vízben :)

2013. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem egészséges kétnaponta fürdetni. Izzad, bukik, csorgat és még pelenkás....inkább a száraz bőrt kezelném, mint egy esetleges gombás vagy egyéb bőrfertőzést!
2013. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy rituálé ahogy mondod semmiképp ne hagyd ki neki, mi amit kiírt a doki mosdókenőccsel fürdettünk 1 éves koráig mert neki is száraz a bőre. Most tértünk át Gabi fürdetőre nagyon jó nem szárítja a bőrét.
2013. dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én két hónapos kisbabámnak is száraz, érzékeny a bőre. Babé Mild Soap tusfürdővel fürdetem és gyógyszertári testápolóval kenem fürdés után. A Babé sajnos nagyon drága, de tényleg nagyon jó és kiadós. A testápolót felírta a doki így fillérekbe került. Szerintem se hagyd ki a fürdést.
2013. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elárulná valaki, hogy miért pontozott le, miközben ugyanazt mondtam, mint a többiek???
2013. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem is lepontoztak..pedig a kérdező kérdésére válaszoltam..nem másra...

Kérdezte hogy összezavarodik e a baba...az enyém összezavarodott

3-As vagyok

2013. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Maradok a naponta fürdetésnél, és íratok fel a dokival valami krémet fürdés utánra is. Ja, és senkit se pontoztam se le, se fel. :)
2013. dec. 26. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!