Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy a babám nem...

Mitől lehet, hogy a babám nem fogadja el egyik tápszert sem és undorodik a tejtől is?

Figyelt kérdés

1 éves múlt

9,5 hónaposan saját magát választotta el. azóta próbálkoztam 5-6 féle tápszerrel, egyikből sem volt hajlandó inni kostolás után. most 1 éves kora után gondoltam 1-2 korty tejet adok neki. öklendezett, majdnem rámhányt, múltkor ugyanez volt a tejbegríznél.

Rizstejet vagy mit sem fogadta el.

tejtermékeket viszont szereti

hallottatok már ilyet?????


2013. dec. 25. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Ott kesobb kiderult, hogy a kislany allergias a tejre. Azert nem fogadta el, mert a szervezete erezte, hogy az neki nem jo. Kesobb meg is mondta, hogy nem kell neki, mert nem finom.
2013. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne adj neki sem tápszert, sem tejet. HA tejtermékeket fogyaszt, akkor megkapja a szükséges anyagokat belöle.
2013. dec. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak annyira furcsa nekem ez. minden gyerek akit ismerek szereti a kakaót, tejet, issza a tápszert. és én is örülnék, még ilyen kicsi, inná.
2013. dec. 25. 23:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Tejterméket: sajtot, túrórudit, krémtúrót eszik, babakajában a túrósat, és danoninot fogad el.

natúr egyik sem kell neki, sem túró, sem joghurt.....

2013. dec. 25. 23:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Zabtejet is próbáld meg, az finom (a rizstej nekem se ízlik :D)

HA tápszert próbáltatok valamilyet?

2013. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet zabtej volt, nem tudom már. tápszer is annyi féle volt, lehet, hogy volt HA-s is közötte. volt banános, volt tejital, volt tejpép.

De szopni sem akart, örültem, hogy 9,5 hónapig elfogadta.

nekem ez annyira furcsa.

egyébként jókedvű, életvidám, rosszcsont, a mi kajánkat imádja, pedig vártam volna még azzal is, de neki való kaját nemigen eszik meg csak úgy. zöldséget , gyümölcsöt szereti.

2013. dec. 25. 23:45
 7/10 anonim ***** válasza:
mostanában tudod mit iszik a 17 hónapos gyerekem?bedobok egy bögrébe pucolt pár gerezd mandarint,1 kiwit,pár karika banánt,majd rá kb 1 dl tej,összeturmixolom,és nagyobb lyuku cuclás üvegből bepuszilja.gyümölcs íze van,nem TEJ:)
2013. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, nem megsérteni akarlak, de nagyon odafigyelsz a gyerekedre, ha azt se tudod miket adsz neki... Ezek azért komoly dolgok basszus.


Egyébként a tehéntej felnőttnek se a legjobb. Ne is erőltesd.

2013. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En is vert izzadtam, 5 honapnyi munka es tonnanyi kiontott tapeszer es tejital volt, amig elkezdte inni.

Es tokre megertelek, engem, ha falhoz allitananak se tudnam felsorolni hany fele markat es izesitest probaltunk, mi meg a cumisuveget, csoroset, poharat is varialtuk.

Mi azt csinaltuk a gyetekorvos javaslatar, hogy a gyumolcspurejebe, fozelekebe stb raktunk tapszetport, annyit egy napra elosztva, amennyi tejet elvileg jo lenne inni (azaz kb fel liternek megfelelot). Igy o nem vette eszre es kozben a tapanyag/vitamin bement.

Ami meg bejott egy ido utan az a joghurtital, a mai napig azt issza reggelire, kb fel-1 dl-t, melegitve nem hutohidegen.

Egyebkent 10 honapos koratol probalkoztunk azert kitartoan reggel es este itatni is 15 honapos volt, amikor egyszer csak minden atmenet nelkul megivott 200 ml-t. Addig vagy 0 vagy max 10 ml volt az adag. Leht veletlen, de pont akkor adtunk uj cumifejet a cumira, olyan laposat, ne kereket, lehet ezert nem tudom.

2013. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az elmúlt hónapokban annyi félét próbáltam, hogy igen, már nem emlékszem, mert 1x vettem 700ft-ért egy liter tejet és igen, már elfelejtettem, hogy milyet ajánlottak, hisz nem adtam neki naponta. A te memóriád biztos sokkal jobb, mint az enyém, örülj neki.

Nem tudok beletenni tápszert, azonnal felismeri. Én is próbáltam ígyis.

Ő csőrös pohárból iszik, illetve szívószállal. nem gondolnám,hogy pont a tejnél lenne baj. meglátja, megérzi a szagát és már fintorog. már nem is próbálkozom igazán, gyerekorvos sem mondta, hogy erőltessem, csak gondoltam felteszem a kérdést, mert ilyet még nem láttam, hogy rám hányja az egyetlen kortyot is, annyira undorítja.

A két nagyobb gyerekemmel nem volt ilyen gond. Jelenleg is kakaóznak (3 és 5 évesek)

egyébként ennyi gyereknél már nem lényeges, hogy rizstej, zabtej vagy kókusztej, hisz mindegyiket ajánlotta a bioboltos :) :)

2013. dec. 27. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!