Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják hogy uuuh...

Miért mondják hogy uuuh mennyibe kerül egy csecsemő? Olvasok itt is olyanokat hogy a hajam égnek áll!

Figyelt kérdés

Nekem most 3hòs a lányom de nem kerül havi 50E-be

Olvasomitt hogy pl:

Havi szinten irják:.-Pelenka 20E,popsitörlő1500,fürdetö600,stb.stb.

Mi van??!!! Szerintem ez butaság.

Èn pl.A legdrágább Pampers premium cares pelust használom ès 2cs se fogy el havonta ami 10E-ft.(A LEGDRÁGÁBB)

Popsitörlő max:300-400 havonta,fürdetőt nem vettem miòta megszületett mert mèg mindig van benne

Ha tápszeres lenne(szopik+tápszer 1*)akkor is a tápi felirva nem kerülne napi szinten 20-30E be! Mèg a legdrágább Milumil ha tápibòl se.Mert ha felirja a doki negyed annyi:

Milumil HA, ha kell minden hèten kikiváltani is 10E nem pedig 10-30! A többiről ami 800-900ft meg nem is beszèlek már!!!

Èn a nestle laktigen harmonit veszem ami 2500ft de ha feliratom csak 900,ha ezt ennè a gyerek csak akkor is havi szinten nem kerülni többi mint 3000-4000ft.

Szòval nem èrtem èn ezt.


2013. dec. 27. 11:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*Táp havi szinten 20-30E- be akartam irni bocsi!!! ;)
2013. dec. 27. 11:20
 2/18 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, szerintem viszont sokan a ruhácskákat is beleszámolják. Én pl. ha szégyen, ha nem, csak a terhesség alatt, meg most karácsonyra (8 hónapos a fiam) vettem ruhácskákat, mert mindig annyit kaptunk, hogy van, amit így se használtam. Tény, hogy mivel én szoptattam, szoptatok, így sokkal olcsóbb, én megúszom max 25ből, és én sem a legolcsóbbat veszem, de mindenki máshogy gazdálkodik, másmilyen dolgokat vesz, van, akinek ennyire jön ki.
2013. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha már megvannak az extra kiadások (kiságy, ruhák, babakocsi, amiket amúgy szintén nagyon jó áron meg lehet szerezni kis utána járással), valóban nem kerül sokba egy csecsemő. Később lesz nehezebb, nagyon gyorsan nőnek, ezért ruhákat, cipőket, kabátot, téli anorákot kb. minden évben újat kell beszerezni. Meg persze később a könyvek, iskolai cuccok, esetleg külön óra...De egyetértek veled, lehet ezt nagyon okosan csinálni, és a gyerek semmiben nem fog hiányt szenvedni, miközben anyagilag is vállalható lesz ő, és még egy tesó is.
2013. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát én még idevenném, a popsikrémet, vitaminokat, gyógyszereket. Igazad van, annyiba tényleg nem kerül egy gyerek.
2013. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkát én 100 db os at szoktam venni a DADA-tól ami 3500 ft . Ami 2 és fél hétig szokott elég lenni szóval a pelenkából havi szinten 7000 ft akkor.

Popsitörlő db ot szoktam venni ami mondjuk 600 ft .

Anyatejes a kicsim.

Ruhákat apród, jofógáson veszem mert szerintem fölösleges vadonatújat venni mert hamar kinővik meg úgye kaptunk is.

Van kis tesó neki kínaiba vásárolunk .

Nincs ennyibe egy baba amit ott írnak veled értek egyet kérdező

2013. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert nekik annyiba kerül. Más minőség, más márka ...stb....Van akinek jó a használt valamiből van akinek nem. Van akinek van a másik gyerekről lemaradva ez-az, van akinek nincs és mindent meg kell venni. Ennyi.
2013. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Legjobb ilyen téren az elvált anyák. Egyszer olvastam olyan kérdést ahol kihozták, hogy a gyerekre 80. ezres gyerektartás + családi, adókedvezmény nem elég.

Ja és volt olyan aki azt is felszámolta, hogy ő mint anya a gyerekért megy iskolába:)


Sok hülyeséget lehet itt olvasni.

2013. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem a tápszer volt a legdrágább tétel, mert hiába írja ki a doki a MIlumil HA-t, mert azt ették, azon nincs támogatás! 2000ft körül volt egy dobozzal, és amig kizárólag csak azt ette, addig nekünk az első hónapokban 5dobozzal elfogyott és az volt 10ezer ft. Később viszont a bébiételekre ment el kb ennyi- ezt úgy is értem, hogy ha külön vásároltam és én főztem neki, vagy bébiételt vettem, tejpépet, babakekszet, stb. és természtesen 1éves kor után a tejital volt, ami még ktg volt 3éves korig. Az is kb 3-4doboz/hó,(600gramm) amit 2000ft-jával számolva 6-8000ft.

Pelenka nálunk is kb 2db 82db-os pampers/hó, ami kb 4500-5000ft- szóval pelenkára és popitörlőre kb reális a 10ezer ft. (mostmár csak egy gyerekem pelenkás, de volt, hogy 2 is volt egyszerre :))

Végülis sokba kerül, de azért nem 50-80ezer ft.

2013. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

3 hónaposan még nem táplálsz hozzá....

Bio zöldség v bio gyümölcs vagy bio babakaja, a hús és tojás házi, megbízható helyről. Pelenka Libero 2 csomag: 7500 körül, 3 csomag popsitörlő: 1600. Amíg pici volt 8-10 pelenka is elment egy nap, az átlagban heti 1 csomag: 15 ezer a Liberóból, de akkor Pampers-t használtam az min. 18 ezer, ehhez a heti min. 1 popsitörlő, de inkább 1,5.

Nekünk nem vált be a fürdetőkrém és ekcémás a fiam, spec kozmetikumok kellenek: Decubal, Sensitív cuccok és amúgy sem veszek kőolajszármazékot tartalmazó magunknak se.

Aztán 6 hónapos kortól a babaúszás és a Kerekítős foglalkozás heti 3000.

2013. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
+ még a gyógyszerek, vitaminok: homeopátia 650 Ft/doboz, fogínygél fogzáskor 2000, normális vitamin természetes 240 grammos 9000 (5 hónapig elég) 8 hónapos kortól, ősz-tél-tavaszi időszakban.
2013. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!