Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjjel/hajnalban megébred a...

Ha éjjel/hajnalban megébred a babátok, ti is rohantok cumit adni neki?

Figyelt kérdés

Korábban átaludta az éjszakát, de mostmár egyre korábban ébred meg (6, majd 5, ma meg már 4 órakor). Nyöszörög, forgatja a fejét csukott szemmel, felsikkant. Ha odaadom a cumit, alszik vissza, amíg ki nem esik és meg nem ébred megint, hogy nincs cumi.

Lefekvéskor ha elaludt, elveszem mindig a cumiját és eddig nem is volt vele gond.


Ti is rohantok odaadni a cumiját? Vagy hagyjam és vissza fog aludni? - de félek, hogy felébred mivel nem tudja visszacumizni magát :(


11.5 hetes. Előre is köszi minden tapasztalatot. Nem szeretném, ha éjszakázni kéne mellette csak a cumija miatt - mert ha legalább felébredne és enne, de elég neki a cumi.


2009. nov. 27. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk világítós cumi van (MAM) legtöbbször gondolom megtalálja, mert nem sír érte. Ha ráfekszik, vagy leesik, akkor viszem neki a pótcumit, ami az ágyam mellé van készítve. 15 hós lesz, és inkább már kéne leszoktatni, de nincs egyelőre erőm hozzá...
2009. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kivédeni, hogy ne sírjon fel éjszaka! A cumi meg mindig kiesik úgyis, ott nincs megnyugvás. szerintem inkább készülj arra, hogy még egy darabig éjjel is fel kell kelned hozzá, minthogy csalódj és mérgelődj! De azért próbáld meg, hátha magától visszaalszik, vagy tedd magad mellé az ágyba, és ha cici kell, csak oldalra fordul, te meg alszol nyugisan. Én ez utóbbit gyakorlom, de biztosan sok próbálkozás van még.
2009. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11 es fel hetes???? Orulj, hogy eddig ataludta az ejszakat! Az enyem ennyi idosen pont emiatt nem kapott cumit, ugyanis ok meg nem tudjak ugy a szajukban tartani, hogy sokaig ott is maradjon. En valoszinuleg inkabb megolelnem, megsimogatnam, hogy cumi nelkul aludjon vissza. Bar nalatok mar kialakult ez a szokas, ugyhogy valoszinuleg nem lesz konnyu.
2009. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen a cuminak ez a hátránya, ha kiesik azt vissza kell adni.A lányom is cumizott/zik és az elején bizony elég sokszor kellett átmenni hozzá visszaadni a kiesett cumit.De elég hamar (kb 1 hónap) tudta kezelni és ha kiesett,megkereste és visszaadta magának.
2009. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy kis pontosítás: eddig úgy aludta át az éjszakát, hogy vagy letettük szopi után cumi nélkül és el is aludt, vagy odaadtuk neki a cumit, hogy elaludjon. A cumit kb. fél óra múlva elvettem minden este. És reggel 8-9ig egy nyikkanás nélkül cumi nélkül aludt. Egy hete csinálja kb. hogy hamarabb ébred :(. Amikor nyöszörögni kezd hajnalban, akkor szoktuk megsimogatni - ha nem alszik ettől vissza, kapja a cumit és kezdődik a "móka".

Persze, örülök, hogy eddig átaludta az éjszakákat, csak nem értem, hogy most mi változott. És inkább az a kérdésem ,hogy hagyjam és visszaalszik, vagy igenis rohanjak cumit adni.

EGyébként a cumit muszáj volt neki odaadnunk egy hetesen, mert állandóan cumizni akart és mióta cumizik, sokkal nyugisabb baba.

2009. nov. 27. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még csak nyöszörög, ne menny be hozzá, csak ha már sír. Lehet hogy nyöszörög magának egy kicsit és vissza is alszik.
2009. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!