Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Édeskömény teát érdemes...

Édeskömény teát érdemes megpróbálni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hetes és nagyon hasfájós. Széklete minden másnap van, elég sok és híg. Többnyire a szelek bántják, mert mindig puki előtt szenved: összehúzza magát, nyöszörög vagy sír, látni az arcán, hogy erőlködik. Kakilásnál ilyet nem vettem észre.

Sokan javasolták az édeskömény teát, de én iszok szoptatós teát, ami már eleve tartalmaz édesköményt (10%-ban). A teakeveréket a védőnő ajánlotta, mert eleinte egyáltalán nem volt tejem, majd később is csak pár csepp. Azt mondta igyak napi 1,5-2 litert (ez három evőkanál teafüvet jelent) és akkor nem lesz gond a tejjel. Nincs is, mert lett annyi, ami elég a picinek. Ellenben én napi 3 litert is megittam belőle, mert nagyon finom és így biztos voltam benne, hogy meglesz a napi folyadék szükséglet.

Most kevesebbet iszok, mert arra gondoltam, hogy esetleg a tea okozhatja a hasfájását. Viszont nem tudom, hogy akkor használna-e valamit, ha vele édesköményt itatnék.

Az is felmerült bennem, hogy a hasfájása attól is lehet, hogy esetleg nem szívja ki a zsírosabb tejet, csak a cukrosat. De ezt hogyan tudnám ellenőrizni? Honnan tudom, hogy hány perc vagy hány korty után jön neki a zsírosabb tej? Amikor már nem sok jön belőle, akkor elfárad és át szoktam tenni a másik cicire. Mivel éppen elég neki a tej, az sem hiszem hogy jó lenne, ha a tej elejét lefejném szoptatás előtt. Szoptatás után pár milit tudok már csak fejni kézzel, cseppeket, talán 5-10milit.

Mivel segíthetnék rajta?

Szélcsövet azt mondták a patikában, hogy drasztikus neki. Ajánlottak valami cseppet, ami 4000Ft és 2-3 napra elég, de sajnos annyi pénzünk nincs, hogy 40ezreket költsünk havi szinten. Pedig gondolkodás nélkül megvenném neki, ha telne rá és biztos lennék benne, hogy használ :(


2013. dec. 27. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
a szoptatós teától is fájhat a hasa,nekünk is extrém hasfájós volt a kicsi 8 hetes koráig minden éjjel semmi nem segitett addig mig a doki felirt valamit de már a nevét nem tudom megmondani (a doki tudni fogja mi az) csak nyugtató nélkülit kérjél.amikor elkeztem neki adni attól fogva alszik éjjel egy kúrát csináltam végig a babaánal ,jah és kb 200 forint volt( bár addigra már volt otthon kb 20 ezer forint értékű gyógyszer hasfájásra ami semmit nem hatott)
2013. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, adhatsz neki édeskömény teát, pont erre van. de nyilván ott kezdődik a probléma, hogy levegőt nyel, tehát már a büfizésnél jobban kell figyelni, legalább 20 percig kéne függőleges helyzetben büfiztetni.


ne tedd át másik mellre, 3 hetesen még nagyon keveset eszik és nagyon sokat komfortszopizik ahhoz, hogy 2 ciciből kelljen etetni. főleg ha utána még tudsz fejni 5-10 milit (ennél többet tudna ő kiszopizni mert akkor termelődik mikor ő megszívja!)


írod, hogy eleinte egyáltalán nem volt tejed, aztán meg csak pár csepp. hát ezzel szerintem mindenki így van, ez még nem indokolja, hogy napi 3 liter szoptatós teát igyál. akkor igyál ha úgy érzed, 2 mellből sem tud jól lakni, pl. egy növekedési ugrásnál jó lehet, de csak mert finom semmiképpen nem jó mert azért megviseli a babák hasát.

szélcső mindenféleképpen jó megoldás, nem drasztikus, segít kijönni a pukinak, nyugodtan vegyél. ha meg már sírna a fájdalomtól (ez pár nap múlva lesz), akkor tényleg kelleni fognak a cseppek, de több féle van, van olcsóbb is, mi infacolt használtunk, összesen 2x vettünk, aztán el is múlt a hasfájás :)

2013. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. válaszoló: megkérdezem a dokit, hátha ad rá valamit, bár amikor 1,5 hete mondtuk neki, akkor azt mondta, hogy megelehet, hogy túletetem (akkor még tápszeres volt) és attól fáj neki. Remélem most nem ez lesz a válasza, mert annyi tejem nincs, hogy azzal túletethetném.


2. válaszoló.: Próbálom megfogadni a tanácsaid.

A büfiztetéssel sajnos valóban vannak gondok. Nagyon türelmetlen hozzá, ficánkol, kapkodja a fejét. Próbálom ennek ellenére a lehető legtovább büfiztetni, de néhány perc küzdelem, és 1-2 büfi után bevallom nekem sincs sok türelmem. De megpróbálom majd megközelíteni a 20 percet. A másik, ami miatt nehéz, hogy hamar bealszik szoptatás közben, ekkor megszoktam büfiztetni, mert visszajön neki álmában. Viszont jóllakva ekkor még nincs és amint felébred, nyugtalan, sír, keresi a cicit. És ezt eljátsszuk szoptatás alatt többször, ami miatt nagyon hosszúra nyúlik 1-1 etetés. (Nem mindig van így, van amikor hamar jóllakik)

Ha nem teszem át másik cicire, akkor egy idő után csak nyammog rajta. Úgy érzem nem elég neki sokszor még a kettő sem, hiszen van, hogy egy órát próbálkozik. És estére például még most is tápszerrel kell pótolni. Igaz, már volt, hogy estére is elég volt neki a tejem, de nem ez a jellemző sajnos. (Egy hete még az étkezései nagy része tápszer volt) Ezért teszem mindkét mellre, mert nagyon félek, hogy megint vissza kell majd térnünk a tápszerre, pedig én nagyon szeretném őt szoptatni.

A szélcsövet akkor megvesszük. Sokan javasolták, csak a patikus elbizonytalanított minket.

2013. dec. 27. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia szerintem próbáld meg az infacolt a tea nekünk se jött be még rosszabb lett tőle.

Infacol tol nem szenvedett nagyon jó volt.

2013. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van kamilla a szoptatós teakeverékben, akkor attól bizony fájhat a pocija.

Masszírozd a Kicsi hasát, az is segít!


Nekünk az Infacol semmit nem ért, az édeskömény tea viszont bevált.


Szélcsővet csak leges-leges-legvégső esetben!


Először mindig a szomjoltó tej jön (szinte folyamatosan), utána "cumizás", majd jön a tejleadó reflex, amikor a hátsó tejet kapja. Arra figyelj, hogy a következő szopinál mindig arra a cicire tedd vissza, amelyiknél abbahagytátok. Én sose tudtam megjegyezni, úgyhogy egy hajgumit pakolgattam hol az egyik, hol a másik csuklómra :D


A repülőztetés is sokat segít (hasra fekteted az alkarodon), meg a hason altatás, ha van légzésfigyelőtök.


Kitartás!

2013. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első vagyok eszembe jutott a gyógyszer neve:papverines görcsoldó cseppek (de nyugtató nélkül)
2013. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!