Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem le a minden...

Hogyan vezessem le a minden napi feszültséget itthon?

Figyelt kérdés

Már a családtagokkal veszekszek apró dolgokon amit más észre se venne.

Minden nap itthon vagyok babámmal alig megyünk valahova , ha megyünk is csak boltba, barátnők nincsenek, rokonokkal nem jó beszélgetni nincs közös téma.

Férjem, anyósom dolgozik.



2013. dec. 29. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Járj el baba-mama tornára, baba-mama klubba,játszóházba ahol más anyukákkal is beszélgethetsz, barátnőket szerezhetsz. Ha nincs ilyen szervezzetek, a védőnő biztosan segít.

Ha otthon van a férjed vagy anyósod, lépj le egy két órára sportolni, csavarogni, kiszellőztetni a fejed.

2013. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ mindig nem tehetem meg, mert amikor éjjel nem alszom mert vagy a gyermek nem alszik vagy mert a férjem horkolásától nem tudok akkor, át viszik a másik szobába amíg 1 órát másfelet alszom, még be sem ágyazok ép csak felébredtem már hozzák is vissza nekem.
2013. dec. 29. 09:01
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Azzal, hogy nem teszed azt, amit az 1-es ír, te is és a babád is "ingerszegény" környezetben élitek a napjaitokat, ezáltal váltok feszültté mindketten, ezért nem alszik nemcsak te, a gyermeked sem úgy, ahogy kellene.


Tessék nemcsak magadnak, a gyermekednek is olyan közösségekbe eljárni, ahol más emberekkel, más babákkal is találkoztok. Ez nemcsak neked lesz jó, a gyermekedet sem zárhatod el a külvilágtól!!!!!

2013. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy begolyózol, ha egész nap otthon vagy. Minimum ne csak bevásárolni járj, hanem sétálj nagyokat a gyerekkel, baba-mama klubba, baba-mama tornára-jógára is eljárhatsz, ha nincs társaságod, ezeken a helyeken lehet ismerkedni, de a helyi játszótér is jó terep. Milyen típusú településen élsz? Plusz a pároddal is el kéne menned néha ide-oda, anyós biztos vigyáz a gyerekre 1-2 órát.
2013. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a mozgás a megoldás kulcsa.

Nekem kutyám van, el sem hiszed milyen jó napi 1-2 órát sétálni vele.

Igaz, én egyedül nevelem a fiam, tehát ha van kedvem, ha nincs, muszáj lemennem, de sokszor van úgy, hogy rossz a kedvem, aztán amint leértem és sétálok a zöldben, egyből lenyugszom.

A feszültséget is szuperül le lehet adni labdadobálással :)


Ha nincs kutyátok, tornázhatsz otthon, vagy táncolj akármilyen zenére, vagy járj el egyedül sétálgatni, vagy akár csak bevásárolni gyerekmentesen.

Ez a lényeg, hogy néha legyél a gyerektől is külön, hogy feltöltődj.

Én pl. itt neten is találtam magamnak 2 remek beszélgetőtársat, már 1 éve chatelünk, majdhogynem barátok lettünk.

Próbálkozz ezerfelé, ha nyitott vagy, akkor bevonzod azt amire szükséged van.

2013. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!