Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha a 10 hetes...

Mit tegyek ha a 10 hetes babam 45-60 percet szopizik es utana kb felet kihannya mert tuleszi magat? Probaltam adni neki sima kamilla teat izesites nelkul de nem issza meg. Vizet ugy tudom 6 honapos korig nem szabad adni.

Figyelt kérdés
Cumit is probaltam nem akar cumizni.Mezet lehet a teaba rakni nekik?

2013. dec. 29. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

inkább vizet adj neki, mint teát

próbáltad már úgy, h 10 perc evés, kis szünet, büfi és újra 10 perc?

2013. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mézet nem lehet elvileg 2 éves korig egyáltalán, de sokan csak 1 éves korig nem adják. Miért erölteted az ivást? a hányás sokkal inkább lehet refluxtól vagy csak mert túl sokat eszik, ha nem eszik ennyit akor is kijön? nyügös ha kevesebbet szopik?
2013. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
10 perc utan ha leveszem bufizni nem magatol akar bufizni akkor orditva sir keri vissza a cicit mind addig amig nem adom vissza neki.
2013. dec. 29. 21:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha ritkan szopik kevesebbet pl 10-20 percet akkor csak egy nagyon pici jonn vissza ami szerintem normalis.Nekem az orvos ajanlotta,hogy adjak neki kamilla teat az majd eltelliti a gyomrat es akkor nem szopizik olyan sokaig.De nem szereti.Vizet meg ugy tudom 6 honapnal korabban nem szabad adni.
2013. dec. 29. 21:59
 5/11 anonim ***** válasza:

A szülészeten is adnak forralt vizet a babának, szerintem azt adhatsz neki. (ha vidéken laksz és kutatok van szerintem inkább forralt mentesvizet adjál).

Méz helyet esetleg cukor? de kérdezd meg erről a dokit.

Az én babám is sokat bukott ebben az időszakban (kb. 3 hétig tartott) és utána minimálisra csökkent a bukások száma (kb. 2-3 naponta egyszer).

A babám akkor evett rengeteget amikor hirtelen sokat nőt (1 hónap alatt 5,5cm és 1200g) utána havi 800g.

Lehet most a te babád van ebben a helyzetben.

2013. dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az en babam nem hirtelen hizik.3 kg al szuletett most igy 10 hetessen 5.8 kg.Es csak akkor jonn vissza neki sok ha tuleszi magat.Pl most el van dugulva szegeny orra igy nem eszik tobbet 10-15 percnel igy neha semmi nem jonn vissza neki.
2013. dec. 29. 23:58
 7/11 Tica0121 ***** válasza:

Lehet vizet adni a babáknak, az enyém is iszik pár napos kora óta. Teát én ritkán adok, akkor üresen, nem cukrozom.

Én is csak azt tudm javasolni, h szoptass szünetekkel, hátha javul a helyzet!

2013. dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha nem hagyod annyi ideig szopni akkor nyügös?
2013. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen ha ido elott elveszem akkor uvoktve sir meg akkor is ezt csinalja ha az o akarata nelkul szunetet tartok vagy bufiztetni akarom.
2013. dec. 30. 09:24
 10/11 anonim ***** válasza:
de biztos,h az éhségtől ordit?elvileg 15-20 perc alatt kiüriti a mellet.mérd le,h mennyit eszik egyszerre.nem biztos,hogy kevés neki.szerintem 15perc után vedd le az egyikről-és ha kevés,tedd át a másikra.a túlevéstől is lehet a sirás.
2013. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!