Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám 3 hetes kisfiamm...

Hogyan tudnám 3 hetes kisfiammal megszerettetni a fürdést, a vízet?

Figyelt kérdés
Elejétől kezdve végigsír minden fürdetést.
2008. júl. 15. 11:12
 1/9 anonim válasza:
Az én babám 4-5 hetes koráig végig sírta a pancsikat, most már imádja. :) Ne félj idővel megszokja és megszereti a tied is.
2008. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi kiskádba fürdettük,vettünk bele baba formájú szivacsot és arra fektettük a picit. Egyik oldalon én fogtam a kezét a másik oldalon meg apa. Így biztonságban érezte magát.

Hogyha jól emlékszem az első hetekben nekünk is végigsírta.

Kell egy kis idő mire hozzászoknak.

Minden egyes alkalommal legyél türelmes,mosolygós és mindent ugyanabba a sorrendbe csinálj.Így hamar megszokja.

2008. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a fürdető vödör jött be és 1 hangja sincs a picinek. Olyan mikor benne ül mintha az anyaméhben lenne és tökéletesen érzi magát. Nem is kell fogni, nem kell attól tartani hogy a feje belebukik a vizbe hiszen nem tud. Annyi vizet teszel a vödörbe hogy nyakig érjen.

Üdv: 2 hetes baba anyukája

2008. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elŐttem válaszolótól érdeklődnék,hogy amíg a köldöke nem érhet vizet,addig abban hogyan lehet fürdetni?Mi is gondolkodunk a vödör megvételén.
2008. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk az első pár fürcsit sírta végig, de onnantól kezdve imádja és huncutul vigyorog egész idő alatt. Mi így csináljuk: egyik oldalon apa, másikon anya (én fogom), folyamatosan beszélünk hozzá, nevetünk és ettől ő is nevet. Szép finom, lassú mozdulatokkal fürdetjük, vigyázunk, nehogy szemébe, orrába menjen a víz. Amikor mindent megmostunk, akkor picit még játszunk, lötyköljük rá a vizet, amit nagyon élvez. Törölközésnél is játszunk vele, csiklandozni szoktam a törölközővel és nagyon vigyorog. Persze minden baba más, nekünk ez jött be és imádja a fürcsit! 8 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok! Még arra figyelj, hogy nehogy fázzon, mert akkor nem tudja élvezni a fürdést. Mi még ilyenkor is becsukjuk a fürdőszoba ajtót, kinyitjuk a forró vizet, hogy attól is melegedjen a levegő. Volt már olyan is, hogy ugyan nyár volt, de láttuk rajta, hogy remeg a kis szája és bekapcsoltuk a fűtést a fürdőben.
2008. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy pár hetes csecsemő nem ülhet tehát nem tudom a vödör jó ötlet e ilyen kis korban? Bár nem ismerem a fürdető födröt. Nálunk az vált be amit a gyermekorvosunk javasolt. A kiskád aljába textilpelust rakunk, meg az oldalára is ahol a fejecskéje van. Azután szárazon beleteszem a babucit a kádba, apa pedig beleönti a vizet. Így a babucink nagyon megszerette a fürdést és már három hetes kora óta nem sír. Persze közben mi is beszélünk hozzá és játszunk is vele. Nekünk ez vált be. Sok sikert.
2008. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Eleinte vagy 2 hétig nekünk is sirt vagy inkább orditott! Rájöttem hogy egy kicsit melegebb vizbe rakom akkor semmi gond. Ezek szerint nekünk fázott. Igaz én csak kézzel mérem a viz hömérsékletét .
2008. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!