Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám a kisfiammal...

Hogy tudnám a kisfiammal megszerettetni a gyümölcsleveket és a tejet?

Figyelt kérdés
Semmit nem hajlandó meginni a vízen kívül. De mivel kevés gyümölcsöt eszik, gondoltam adok neki inni gyümölcslét. Hát Ő nem úgy gondolta.
2009. okt. 3. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kisfiad? Bár az enyém inná csak a vizet, ő minden mást megiszik, de a vizet nem :(


Próbáltál már neki adni frissen facsart almalét egy pici banánnal? Nagyon finom, én ezzel rontottam el a lányomat 4 hónapos korában. :)

2009. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1 éves a Drága.

Próbáltam már neki szinte mindenféle gyümölcslevet adni, de mindig kiköpi. Direkt ezért vettem gyümölcscentrifugát. :(

A tejet 2 hete kóstoltatom, eddig a rekord 2 korty volt. Próbáltam már úgy, hogy kakaónak megcsináltam, úgy sem votl nyerő.

Tanácstalan vagyok.

2009. okt. 3. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe! :) A kakaót hidegen és melegen is elutasítja? Próbáltad már úgy, hogy eléggé éhes legyen (mondjuk előtte 3-4 óra hosszat nem kapott semmit?) Előbb-utóbb meg fogja inni/enni, lényeg, hogy ne erőltess semmit, csak próbálkozz.


Egyik kolléganőm teljesen kivolt, mert már 7 éves volt a kisfia, és a maximum gyümölcsfogyasztása napi FÉL BANÁN volt évekig, de az se minden nap. Mostmár tizenakárhány éves, és érdekes, a gyümölcsökkel a mai napig hadilábon áll. Egyébként egy egészséges, sportos, jókedvű fiú... :)

2009. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sehogy nem megy neki a kakaó és a tej sem, se hidegen, se melegen. Reggel ébredés után is próbáltam, amikor már este óta nem evett semmit. Üvöltött és kiköpte.

Pohárból iszik, menet közben csőrősből. Próbáltam mind a kettőt, még cumisüveget is szedtem elő, de sehogy nem kell.

2009. okt. 3. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj rajta, nekem 17 hónapos a kisfiam, és nekem is csak vizet hajlandó inni+ szopik. Sem gyümölcs, sem tej nem kell neki. Egy ideig a joghurtot megette úgy hogy kevertem bele gyümölcsöt, de mostmár azt sem. Egész nyáron 1/2 őszibarack volt az össz gyümölcs fogyasztása!

Próbáltam mindenhogy de nem megy! De még főzelékeket sem eszik 1 éves kora óta, pedig elötte minden ment, most meg csak tésztás, és húsos ételek.

2009. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni! Én is aggódtam a tej és a gyümölcslé meg nem ivása miatt. Aztán rájöttem, büszke lehetek rá, mert nem issza a cukros löttyöket. Aztán olyan 2 éves lehetett, amikor egyszer megkóstolta, s megitta, azóta meg csak azt inná, de nem engedem neki. Mértékkel kaphat persze, nem is tiltom meg neki.

Inkább adj neki friss gyümölcsöt, vagy préselj ki azokból ivólevet, ezeknek jobb ízük van!

Tej helyett tejtermékként adj joghurtot, főzz neki pudingot, én így pótoltam a kalciumot. Emellett ehet sajtot, túrót is!

2009. okt. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!