Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás dermatitis-es babák...

Atópiás dermatitis-es babák szülei! Honnan tudhatnám, hogy étel üti-e ki a babám, ha folyamatosan tele van száraz, piros foltokkal?

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a babám. Írt fel az orvos Sinlacot. Meg már mondták, hogy adhatok neki sütőtököt és almát majd a sinlacba. De! Honnan tudom, hogy az étel kiüti-e vagy sem? Állandóan tele van száraz, piros foltokkal. Milyen az, ha az étel üti ki? Leírnátok nekem? Képtelen vagyok eldönteni. Ezek a foltok általában a hasán, térdén jelentkeznek, néha a csuklóján. Az arcán ritkán szokott csak lenni.
2009. nov. 27. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet ekcéma is, közel sem biztos, hogy étel allergia.

Mivel fürdeted, kenegeted a kis bőrét?

Talán érdemes lenne lecserélni. Mivel mosol, öblíted a ruháit?

HA ezek után sem múlik el vidd el bőrgyógyászhoz, az felír majd valami rendes kenőcsöt, amitől elmúlik.

Nekünk pl.vissza kellett térni a gyógyszertári fürdetőhöz, amit még a legelején írtak fel.

2009. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Tudom, hogy ekcéma. És amióta fűtés szezon van, azóta elég gyakran előjön. Voltunk bőrgyógyásznál, írt fürdetőt. Eddig a gyógyszertárit használtuk, 1 hónapja használjuk a Naturland mosdókenőcsöt, azt írta fel. Testápolónak is a gyógyszertárit használjuk. Állandóan kenem, mert nagyon száraz a bőre.

Csak az a bajom, hogy ezek mellett a piros foltok mellett hogy kísérletezzek. Nem fogom tudni eldönteni, hogy miért jött elő. Akkor is előjön, ha kimelegszik.

2009. nov. 28. 07:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam ekcémas, 10 éves, egyértelműen öröklött. Előjön, ha nyirkos az idő, beteg vagy beteg lesz,akkor gyengül az immunrendszere.

Serdülőkorra kinövik állítólag.

Viszont nyárona naptól és (pl a tengervíztől) tök jól elmúlik

Meg ah nem vakarná,akkor sokszor tünetmentes lehetne.

2009. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi ideje fürdeted az orvos által felírt fürdetővel? Mert ha már 2-3 hete érdemes váltani! Próbáld meg a babé termékeket, mert nagyon jók. Drága de hamar le fogja vinni az ekcémát. Mellőzd a parfümöt és dezodort. Ez durvának tűnik de amit használsz és kapcsolatba kerül vele az is hatással van rá. Ha gyanítód hogy a mosószer öblítő befolyásolja keress olyat ami kifejezetten a baba bőrére van kifejlesztve. Milyen vegyszert használsz? Nekem a legjobban a flóraszeptől és domestostől jön ki. Egy 23 éves ekcémás
2009. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már 3 hete azt használjuk. Magunknak is és neki is persilt használok, öblítőt nem, kétszer öblítek csak vízzel. Kipróbálom a babet. Koszmó ellen bevállt.

De a kérdésem továbbra is az, hogy fogom tudni, hogy nem az étel üti-e ki, ha mástól is folyamatosan lehetnek neki foltjai?

2009. nov. 28. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
8:48-as vagyok. Bocsi a lényeg kimaradt. Ha elkezd múlni az ekcéma én csak akkor kezdeném etetni. Mivel a reakciók hasonlóak lehetnek. De általában az ekcéma a hajlatokat és a ruhával fedett részeket "kedveli", mivel ott kevésbé szellőzik. Ha az arcán jönnek pöttyök az valószínű ételallergia. De pontos recept sajna nincs.
2009. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó válaszolónak. Te segítettél a legtöbbet! Én is arra gondoltam, hogy az arcán is jelentkeznie kellene, mert a tejemen keresztül is, ha valami kiütötte, akkor az arca is piros volt. Még egyszer köszi, hogy megerősítetted az elképzelésemet. Olyan nehéz. Nem elég, hogy az első gyermekem és most kezdenénk a hozzátáplálást, most van a leginkább kitéve az ekcémának. ( ősszel és télen állítólag amúgy is rosszabb az ilyen babák bőre )
2009. nov. 28. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem! Van egy kis tapasztalat, mert én nem nőttem ki az ekcémát! Ha van kedved írj privit ha kérdésed lenne még! Fiad vagy lányod van? Nekem is van egy kisfiam most lesz 8 hónapos!
2009. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kislányom van, 6 hónapos. Most kezdenénk a hozzátáplálást. Egyenlőre a sinlacot írták fel, azt adtam neki már kétszer. 3 és fél hónapig volt tejem, utána már csak tápszert kapott. Tejemen keresztül is kiütötte sok minden. De most a teste állandóan száraz, foltos. Nagyon extrém bőre van a doki szerint. Látom én is sajna. Állandóan kenem, de 2 óra múlva már olyan, mint a sivatag. Nem ajánlja fel, hogy írhatok Neked privit.
2009. nov. 29. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!