Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell összehasonlítani...

Miért kell összehasonlítani azt, hogy én és a nővérem hogy nevelünk gyereket? Miért kell ilyeneket beszólni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1 hónap különbséggel születtek a gyerekeink, neki most 5 hónapos a fia, az én lányom 4 hónapos.

Már a terhességem alatt is kaptam azt, hogy felesleges a magánklinika, az új, márkás babaholmi, nem kell mindenből a legdrágább, miért nem úgy csinálom, ahogy a nővérem, vegyek róla példát.

Akkor elengedtem ezeket a fülem mellett, azt hittem, abbahagyják. De folytatták.

Minden téren összehasonlít az anyám is vele, ha találkozunk, a tesóm is elkezdi.

Igyekszem kerülni a találkozásokat, de most pl. Karácsonykor a nagynénénk megjegyezte, hogy milyen jól nézek ki, nem is nézni ki belőlem, hogy van egy gyerekem. Erre a nővérem megjegyezte, hogy 'gazdagéknál könnyű, nem csinálok semmit egész nap'.

Nagyon rosszul esett, de szó nélkül hagytam.


Viszont ennek véget szeretnék vetni, a férjem szerint ne találkozzunk velük egy ideig, hátha észbe kapnak.

Már mondtam anyukámnak is, hogy nem kell összehasonlítani, hogy mi hogy neveljük a lányunkat, nem kell segítség.

Anya meg folyton azzal jön, hogy én még fiatal vagyok és kellenek a tanácsok. de ez nem így van, tökéletesen megoldunk a párommal mindent, ketten.


2013. dec. 31. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ők nagy valószínűséggel régen is ilyenek voltak megszokhattad volna,anyukád már sajnos nem fog változni.


"gazdagéknál könnyű, nem csinálok semmit egész nap"


Erre én azt mondtam volna,hogy gazdagéknál könnyű, mert sok munka mellett nincs idejük nassolni. Semmi csinálástól pont,hogy híznak az emberek nem fogynak. Szóval ha olyan sok munkád van pont,hogy fogynod kellene.

2013. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Féltékenyek, mert nekik nem megy olyan jól, mint nektek! Szerintem se menjetek hozzájuk egy ideig. Minden rendben van, a saját ösztöneidre kell hagyatkoznod nem tanácsokra!

Hanyagoljátok őket egy kicsit és akkor majd rájönnek, hogy nem vagytok kíváncsiak a tanácsokra. Azért meg ne vegyél turkálós vagy kínai gyerekruhákat, mert a nővéred azokat veszi. Tegyetek úgy ahogy nektek jó! Nálunk is így van, azért mert mi a c&a ba vásárolunk gyerekruhát mi mi gazdagék vagyunk... ne foglalkozz vele.

2013. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az emberek sajnos ostobák és ítélkeznek mások felett. Mióta babát várok (azóta már 5 hónapos) azóta tudom ezt és sokszor nagyon rosszul esik. Felnőttek ők is, szóval egy őszinte beszélgetés elég kellene, hogy legyen. (de gondolom sajnos nem lesz elég :( )
2013. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének,lehet fáj neki hogy te ezt megteheted ő meg nem. Mindenki ha tehetné magánklinikán szűlne,legmárkásabb új holmit venné a gyerekének. Ő ezt látja nálatok és főleg igy hogy tesók vagytok elég rossz lehet. Nem azt mondom hogy akkor bekell ilyenek szólni, de nekem biztos fájna ha ez lenne a helyzet.
2013. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!