Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harmadik napja nem alszunk...

Harmadik napja nem alszunk éjjel a kisfiam köhögésétől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A héten már nem volt orvos, faluban lakunk, ügyelet nincs. Nappal semmi gond nincs (vagyis függőleges állapotban-hogy így fejezzem ki magam), de ahogy lefekszik aludni délután vagy este, rögtön elkezdődik a köhögőroham. Szerencsére van még itthon köhögéscsillapító gyógyszer, az 3 órára megszünteti a fuldoklást és tudunk aludni, de ennyi. És ez is már csak mára elég. Izlandi zuzmót is próbáltam, kevés sikerrel. Jön a foga, egyszerre 6 (!), de attól nem köhöghet, vagy igen? Jövő héten lesz orvos újra, az a napi 3 óra alvás mindkettőnknek nagyon kevés. Hogyan segítsek rajta? Nincs láza, jó kedvű, eszik is-ahhoz képest, hány foga kínozza. Másfél éves.

2014. jan. 1. 14:35
1 2
 1/11 Egy ork ***** válasza:
0%
Nappal pótold be! :)
2014. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez inkább allergiának tűnik. Meg tudod szűntetni a szobájában a szőnyeget próba képpen?Nálunk ez volt a gond. és egy nagy lábosban vizet tenni a fűtőtest közelébe?
2014. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Párásítani próbáltam, nem segített. Most a neten találtam hagymaszirup receptet. Az talán hasznos lehet?
2014. jan. 1. 14:50
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem allergia. Az nappal is kínozná szerintem, nem csak akkor, ha vízszintesbe kerül.
2014. jan. 1. 14:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van mézed, azt adj neki ilyenkor kanállal.Ha van több mézed, akkor hámozatlanul tegyél a mézbe hagymát(egy befőttes üvegbe egy egészet), úgy hogy felül megvágod keresztbe..Ez így nem romlik meg, és mindig mikor köhög a pici akkor adj neki egy kanállal.Én 3 nap alatt kúráltam ki ezzel a családot.Hagyma tea is jó ilyenkor, de annak förtelmes az íze..a hagymás méz is szörnyű, de legalább nem kell belőle sok.
2014. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk még az vált be ilyenkor, hogy a matracát a fejénél megemeltem. Tehát nem párnát adtam a kislányomnak, hanem a matrac alá egy összehajtott plédet raktam, igy a feje magasabban volt, nem ingerelte úgy a köhögés. Plusz párásítót is bekapcsolom ilyenkor. (míg nem volt párásító akkor a száradó ruhákat a gyerekszobába raktam be, ettől lett egy kevés pára).
2014. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ja, jobbulást, ezt elfelejtettem :) És B.Ú.É.K!
2014. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. MIndent kipróbálok.
2014. jan. 1. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Szárazon vagy hurutosan köhög?A hagymateát én is kipróbáltam,valamennyire hatott,amúgy a lányom imádta,nem rossz az íze,azt is be kell ízesíteni.Taknyos?Mert én most jöttem rá a lányomnál,hogy a takonytól köhögött ,ahogy lefolyt a torkán;nagyon durva adagokat szívtam ki neki,utána a köhögés is elmúlt.
2014. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A hagymaszirup csoda! Csak ezt alkalmazom legközelebb!
2014. jan. 7. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!