Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Szülők! Ti milyen...

Kedves Szülők! Ti milyen Karácsonyt terveztek? Mit fogtok csinálni? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A terveim szerint: elmegyünk fát venni, ezt 1-2 nappal 24-e előtt. Együtt szoktuk kiválasztani a gyerekekkel, nagyon élvezték tavaly is (4,5 és 3 évesek). Sütiket sütünk, a mézeskalácsot együtt díszítjük. Én 24-én nem szoktam a főzést túlzásba vinni, inkább a családommal töltöm az időt. Délelőtt feldíszítjük a fát együtt. Ebben is szeretnek segíteni. Ebéd után mennek aludni, ez idő alatt jön a Jézuska. Így kipihenten kapják az ajándékokat, és estig bőven van idejük játszani. 25-én és 26-án felváltva a gyerekek nagyszüleinél vagyunk. De az ajándékozás itt is így megy, annyi, hogy itt már áll a fa mire megyünk.

Szoktunk karácsonyi cd-t berakni, és ilyenkor Ők is szívesebben énekelnek karácsonyi dalokat (én nagyon szeretek énekelni, és szerencsére ők is).

Amit még 1-2 nappal Szenteste előtt szoktunk csinálni, az a díszítgetés :o)

2009. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A miénk idén elég érdekes lesz... Pár nappal 24-e előtt költözünk, az új helyen még alig lesznek bútorok, se függöny, se szék, se tv, internet, jól lehet még ágy sem, szóval nomád stílusban adjuk majd elő ;P. Így valószínűleg anyukámnál töltjük a szentestét ahol nagy családi vacsi lesz, 25-én pedig anyósomhoz megyünk. 26-án sztem a nappaliban fogunk kempingezni szőnyegen, takarókon és párnákon, maradékot eszünk és begyújtjuk a kandallót. Nem pont egy tipikus karácsony, de emlékezetes lesz az biztos. :)
2009. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi először töltjük együtt a karácsonyt hármasban. Karácsonykor lesz 3 hónapos a fiúnk. Anyukám velünk lakik, de külföldön dolgozik, 23.-án indul haza, 24.-ére ér haza, úgyhogy ő is karácsonyi ajándék lesz.

Eddig, amíg nem volt a kis Manónk, mindig anyósoméknál töltöttük az ünnepeket, meg a szilvesztert is. Idén viszont kijelentettük, hogy nem megyünk sehova, nekünk macerásabb lenne egy ilyen kicsivel utazgatni, vinni neki a pelusokat, esetleges váltórucikat, játékokat. Jöjjenek ők.

23.-án megsütöm a sütiket, amiket szeretnék (mind olyan, aminek puhulni kell), apa addig játszik a nagylegénnyel. 24.-én főzök, bár nem 8 fogásos vacsi lesz, meg inkább ebédnek szánom. Attól, mert karácsony lesz, még nem akarunk eltérni a napirendtől, ami amúgy sincs, de a fürdés-evés-lefekvés ideje azért legyen meg, tehát 7 után fürdünk... Addigra már ne legyenek itt vendégek. Tudom, hogy az az igazi, ha élő fa van feldíszítve, de mi még nem akarunk az idei karácsonyra élő fát. Mivel eddig nem nagyon töltöttük otthon a karácsonyt a párommal, csak egy másfél méteres műfenyőnk van. Még az idén is azt díszítjük fel, hiszen szerintem a fények jobban fogják érdekelni a Picúrt, mint az, hogy élő- vagy műfenyőn villog-e. Jövőre viszont mindenképp élő fát veszünk.

2009. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! a mi kisfiunk 7 hónapos lesz decemberben. Az eddigi legszebb karácsonyunk lesz a kicsivel. eddig mindig úgy volt hogy anyósék jöttek már hozzánk 24.-én, és itt voltak egész karácsonykor. de idén, mondtam a páromnak, nem szeretném ha 24.én jönnének, hiszen mi 3 vagyunk egy család és a szent estét igy szeretném hogy elteljen. 25, 26.-án megyünk anyáékhoz, anyósékhoz. 24.én délelött fözés, karácsonyi dalok , és fadíszités. És a templomba fogunk elmenni.
2009. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!