Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha egy éves lányom...

Miért baj, ha egy éves lányom csak úgy ül, hogy térdelve a lábai közé ül le?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nem tesz jót az ízületeknek és szalagoknak. Tanítsd meg a Z ülést neki.
2014. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De akkor nem valami fejlődésbeli baj, hanem ilyen fizikai probléma?

Megyünk majd konduktorhoz, most csak próbálok felkészülni.

2014. jan. 2. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak így ül? Máshogy egyáltalán? kinyújtott lábakkal, z ülésben egyáltalán? Csak mert az én egyévesem is legtöbbször így ül, de a többit is csinálja, még is ez a legkényelmesebb neki. Ha a tiéd máshogy is próbálkozik, akkor szerintem nem olyan nagy baj, majd átszokik, de persze én nem vagyok orvos, nem tudom. Inkább ne hallgass rám. :) Csak mondom, hogy az enyém is így szeret ülni, de máshogy is szokott rövid időre.
2014. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónapos és szinten csak így ül. Természetesen babakocsiban vagy széken normálisan ül, de ha játszik csak úgy ül ahogy a te babád. Nem tudok mit csinálni, így szokta meg. Azt tudni kell, hogy hypotóniával született, Dévény tornára jártam vele, a gyógytornász azt mondta, hogy azért ülnek így a hypotón babák, mert gyenge a csípőjük. Azóta már jár, úgyhogy szerintem a csípőgyengeségre nálunk már nem lehet fogni, szerintem így szokta már meg, nem tudok vele mit csinálni...így ül,így kényelmes neki. Kisfiam például mászásból soha nem ült ki oldalra, hanem feltolta magát ebbe az ülési pozícióba.
2014. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Z ülést meg lehet tanítani, mindig korrigálni kell és megszokja. A fiam vagy így vagy nyújtott lábbal ül, erre a Dévényes gyógytornász külön felhívta a figyelmemet, hogy ne hagyjam így ülni. A fiam is nyaki hipotón volt.
2014. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sehogy máshogy nem ül. Voltunk már egy konduktornál, ő azt mondta, hogy nem gond, hogy így ül, de most anyukám erőlteti, hogy menjünk máshova is. Remélem tényleg nem mond majd semmi vészeset.
2014. jan. 2. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!