Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadattátok a babátoknak a...

Ti beadattátok a babátoknak a neisvac c szuszpenziós injekciót, ami agyhártyagyulladás ellen van? Nekünk a doktornő javasolta,3 hónapos a lányom! De viszont az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő biztos nem adatná be a gyerekének!

Figyelt kérdés
Meg hogy minden injekció rossz, amiért fizetni kell!! De ez nem is drága!!Igaz ő gyerek téren mindig belém köt, neki féléves a babája, meg egy 5 éves fia is van, szóval tapasztaltabb nálam!!Egy kicsit elbizonytalanított!! Mit tegyek??? Utánna nálatok volt valami mellékhatása? Előre is köszi a válaszokat!!
2013. nov. 26. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
agyhártyagyulladás elleni beadattuk de nem ezt a fajtát. Mi a meningitec nevezetűt adattuk be, 1 éves kor után lehet ezt és egy kell belőle, nem volt 2000ft. És igen kell ez az oltás, mert nagyon veszélyes betegség. Amikor még nem annyira veszélyes simán összekeverheti még az orvos is egy influenzával, viszont amikor már egyértelmű jelei vannak akkor már nem biztos hogy megmenthető az ember. Én 1000% beadatnám, és be is adattam, csak a másik fajtáját.
2013. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen beadattam. Semmi baj nem volt, még csak hőemelkedése sem volt. Most lesz 4 hónapos.
2013. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én beadattam semmi baja a kisfiamnak ez baromság amit az ismerösöd mond.

2013. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, beadattam, semmilyen mellékhatása nem volt. Mind a 2 gyerekem megkapta, 1 éves koruk után, akkor már csak 1 oltás, így kb. 2 ezer Ft volt.

Ahogy az első is írta, könnyű az elején összekeverni az influenzával és nagyon gyors lefolyású betegség, tehát mire kiderülne mi is a probléma, lehet hogy már késő!

2013. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat!! Akkor mindenképp beadatom, csütörtökön megyünk a dokihoz!!!!
2013. nov. 26. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:

mindhárom gyerekem megkapta


halálos betegség, még jó, hogy beoltattam őket, nem is gondolkodtam rajta

2013. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnek beadattam. A doktor néni unokája a nagyfiammal egyidôs, most csoporttársak az oviban. Amikor doktornéni felajánlott egy oltást, mindig megkérdeztem, hogy az ô unokája megkapta-e. Amit a sajátjának beadott, azt adattam be én is az enyémeknek. Így lett Neis-vac oltásuk,Prevenar oltásuk (Pneumococcus ellen) és rota elleni oltásuk is. (De bárányhimlô elleni pl. nincs.)

Influenzát is csak akkor ad be, ha súlyos járvány van, tavaly pl. lebeszélt róla.

2013. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen adattam be, nem volt tőle semmi baja.
2013. nov. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!