Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kakil a 3hetes lányom,...

Alízvagyok kérdése:

Nem kakil a 3hetes lányom, mit adjak neki h meginduljon, ez a tápszer miatt van, vény nélküli kúp van?

Figyelt kérdés
2013. dec. 28. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Miet nem szoptatsz? Ilyen kicsi babat tapszerezel? Miert?

Lusta voltal kifejni a tejet? Az en fiam megserült szüles közben, kulcs-csontöres, nem tudott szopni, de fejtem neki 3 honapig. Veled mi a franc van, gyözött a Nagy Lustasag? Szegyelld magad.

2013. dec. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalunk, elso, te vagy az ev szentje, de nem ez volt a kerdes. Nem tudom, minek irsz valaszt, ha csak magadat akarod vallon veregetni. Hogy lehetsz mar ilyen taho, hogy minden ismeret nelkul beszolsz valakinek? Egyebkent meg a tapszertol sem lesz semmi baja annak a gyereknek.


A kerdesre valaszolva. Mennyi ido telt el? En megprobalnam eloszor a homerovel, hatha beinditja neki. Esetleg erdemes kiprobalni egy masfele tapszert is. Kupot nem hiszem, hogy recept nelkul kapsz. Talan glicerint, de nem biztos.

2013. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Te szégyelld magad első válaszoló, hogy egy segítséget kérő anyát így lehúzol. Ezeregy oka lehet annak, hogy nem szoptat, nem feltétlenül a lustaság. Mert tápszert készíteni, vizet forralni, cumisüveget mosni/ fertőtleníteni akár éjnek idején olyan jó szórakozás, hogy a kérdező inkább azt választja a szoptatás helyett... És ha szándékosan nem szoptat, akkor sincs jogod ítélkezni.


A kérdésre válaszolva: amint az előttem szóló írta, próbáld meg hőmérővel. Ha nem megy, vehetsz glicerines kúpot, szerintem a gyerekméretűt is vágd félbe, bőven elég lesz egy ilyen pici babának. Nem kell félned, nem szokik rá, a lányomnak is csak így volt széklete olyan 1-2 hónapos kora körül, 2-3 hétig használtunk kúpot, utána normalizálódott a helyzet. Nem lehet, hogy a tápszer nem jó neki?

2013. dec. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne vedd a szívedre az 1-es hozzászólását! Nem mindenkinek adatik meg a szoptatás öröme. Egyébként az én lányom csak anyatejes volt mégis előfordult, hogy napokig nem kakilt. Mióta nem kakil? Mennyit eszik? Ha csak 1 nap maradt ki az nem nagy baj. Én is a lázmérőzést tudnám javasolni, de előtte még próbáld tornáztatni. Lábacskáit a hasa felé nyomva kifelé köröztetni, hátha segít. Glicerines kúpot recept nélkül is tudsz venni.
2013. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Látom mindenkit felháborított az első válasza. Jogosan!!! Nekem volt tejem és bár szopni nem tudott fejtem mindig. Nálunk is tápszeres lett a lányom mert e.ü okok miatt elapadt a tejem. Ez első két hét állítólag azért nehéz mert át kell állnia a tápszerre. Mi is hőmérőztük. Utána kaptunk egy másik tápszert. Beba Ha sensitive. Ez székletrekedéses babáknak van. Mellé adagoltuk a biogaia-t. Kellett azért még plusz két hét hőmérőzés mikor megindult az első önálló széklete. Most 3 hónapos és már rendszeres. Egyébként még a védőnőm mondta, hogy reggelente éhgyomorra itassak meg vele pár korty cukros vizet vagy teát. Az fellazítja a székletét. Eddig minden bevált. Szóval egy kalappal!!!!
2013. dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló tahó vagy és gonosz! Nem mindenki azért nyúl tápszerhez,mert lusta. Két hetes a babám és hiába szopizik nincs elég tejem és kövezz meg érte,de inkább adok neki pótlást minthogy sírjon.


A kérdésre válaszolva a szélcső is bevállhat,ha nincs széklete,de a tápszer miatt lehet nincs is annyi. A kisfiam is kb két naponta tud produkálni a védőnő szerint ez nem gond.

2013. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
kamilla tea segít 1 dl víz bele a filter majd 1 kocka cukor, mi is tápszeresek voltunk nagyon kevés tejem volt. Minden nap kapott 30 ml kamilla teát és szépen beállt neki a kaki!
2013. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Válts tápszert és néha adj kevés babavizet is a kicsidnek.

Glicerines kúp egyébként kapható vény nélkül (hosszában legalább négy felé vágd el, ha mindenképp használni akarod), de én nem ajánlom, mert hozzászokik a kicsi (ahogy a hőmérőzéshez, szélcsőhöz, stb.) és fontos, hogy tudjon egyedül kakilni!


Mindenképp jelezd az orvosnak (ne a védőnőnek), hogy ez van!

2013. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1-es!Valóban nem mindenkinek adatik meg a szoptatás öröme. Pl. nekem sem!

Nekem is 3gyermekem született, akik születésüktől tápszeresek voltak, nem a saját kényelmem és lustaságom miatt!

Kérdező, sajnos nálunk is előfordult ez a probléma, hogy nagyon besűrűsödött a széklet, egyik nap ment, másik nap nem. Én ha 24órán belül nem volt széklet, és hallottam, hogy elkezd nyögni a kicsi, akkor egy hosszában félbevágott glicerines kúpot adtam be neki. Ez gyorsan meghozta a hatását. Nem szoktak rá, és ez nem gyógyszer- mechanikai hatása van, nem szívódik fel, de meghozza a székelési ingert.

A gyerekeknek-csecsemőknek a 2grammos változatot kell venni.

NÁlunk bevált, kb 2-3hetes kortól durván 3-4hétig kellett csak alkalmazni mind a három gyerekemnél, átlagosan 2-3naponta. Volt, hogy 2napig kúp segítségével tudtak kakálni, utána egy nap ment nélküle is. Utána megint csak kúppal... szóval nem tudtam rájönni, mi a logika benne. De a probléma 6hetes korra mind a 3-nál megszünt.

2013. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!