Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának milyen...

10 hónapos babának milyen margarint/vajat lehet adni? Ti milyet adtok pl kenyérre kenve?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tejérzékeny és már bevezetted nála a túrót, joghurtot és nem volt gond, akkor vajat (Mizó). Ha tejérzékeny, akkor a Spar-ban lehet kapni Biopont márkájú bio margarint, én ezt adom, de hetente 1-2 alkalommal és saját házi zsírunk van. Nagyon vékonyan. Mondjuk 1 éves kora előtt nem adtam, most 1,5 éves.
2014. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább vajat adnék-adtam, de nagyon keveset. Az én kisfiam nem igényli nagyon a vajazást szerencsére :)
2014. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vajat!

Margarin sajnos a "közhiedelemmel" ellentétben egyáltalán nem egészséges, a transzzsírsavak miatt és ezen nem segít, hogy vitaminozzák, szívbarátnak kiáltják ki... Emelett pedig általában aromákat és tartósítőszereket is tartalmaznak.

Szóval sima vaj...

2014. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, megtennéd, hogy írsz egy konkrét fajtát/márkát is?
2014. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én babám tejallergiás, és kókuszzsìrt kenek a kenyérre. Sparban és Auchanban lehet kapni. Nagyon egészséges, semleges ìze van, sós és édes dolgokhoz is megy, minden ételbe ezt teszem étolaj, margarin... helyett.

Ha nem lenne tejallergiás, vajat használnék, margarint semmiképp, az tényleg egészségtelen.

2014. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Hát igazából mindegy, elvileg mindegyiknek ugyanazt kéne tartalmazni, csak tejszínt (tejzsírt).

Úgyhogy én íz alapján döntök a kérdésben, mert mi is csak vajat eszünk. Pl: Mizo, Magyar Tej, Meggle, Nádudvari, de a Lild saját márkást is nyugodt szívvel adom a lányomnak is...

(A tesco meg az auchan saját márkását nem szeretem, azon kívül gyakorlatilag bármelyiket megveszem)

2014. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teavaj. Margarint nem is veszek. Magyar vajat vagy tescos (Mo-on gyártott vajat veszünk. 10 hósan én sem raktam még vajat a kislányom kenyerére.
2014. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Margarint semmiképpen sem! NAgyon egészségtelen!! Kis tejfölt inkább! Azt jobban is szeretik! ;)
2014. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!