Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen margarint vegyünk ami...

Milyen margarint vegyünk ami egészséges és nyugodtan kenyérre kenhetjük, vagy csak a vaj egészséges? . A teletett zsirokat ne tartlamazza, ne legyen hidrogénezett. Stb Van ilyen?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összes margarin egészségtelen, vegyé rendes vajat, mégha drágább is. Egyszerüen vékonyabban kened a kenyérre és akkor már nem kerül sokkal többe.
2012. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel nekem a májam miatt kell nagyon alacsony zsírtartalmúakat enni, ezért sajnos margarint kell vennem, de azt is csak hajszál vékonyan kenhetem. Én a Flora Extra Light-ot szoktam venni. Egyébként, ha egészséges vagy, akkor tényleg csak a vajt vedd és kend vékonyan. Viszont sajnos abból sem jó mindegyik. Amire rá van írva, h könnyen kenhető, azt már megtömik vmivel, h olyan legyen. Elvileg a Lurpak unsalted a legtermészetesebb vaj. Gondolom, h az ára is azért olyan borsos.
2012. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Mivel nekem a májam miatt kell nagyon alacsony zsírtartalmúakat enni, ezért sajnos margarint kell vennem, de azt is csak hajszál vékonyan kenhetem."


A margarin növeli a vérzsír (koleszterin) termelődést így amit leírtál az marhaság. Épp neked nem lenne szabad ilyesmiket enned.

2012. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon gazdag hozzáadott zsírsavakban. Ez megháromszorozza a koszorúér elmeszesedésének kockázatát.

Növeli a koleszterin szintet és főleg az LDL (rossz koleszterin) szintjét, míg a HDL (jó koleszterin) szintjét csökkenti.

A rák kialakulásának kockázatát kb. 5-szörösére növeli.

Rontja az anyatej minőségét.

Csökkenti az immunrendszer reakcióját.

Csökkenti az inzulin

reakcióját.

2012. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!